REKLAMA
Šeimų organizacijos prašo stabdyti Gyvenimo įgūdžių programą, organizuoti atviras diskusijas ir parlamentinį tyrimą  Šeimų organizacijos prašo stabdyti Gyvenimo įgūdžių programą, organizuoti atviras diskusijas ir parlamentinį tyrimą

Šeimų organizacijos prašo stabdyti Gyvenimo įgūdžių programą, organizuoti atviras diskusijas ir parlamentinį tyrimą

Šeimų interesus atstovaujančios organizacijos kreipėsi į LR Seimo Švietimo ir mokslo komitetą, prašydamos organizuoti plačią ir atvirą diskusiją dėl daug atgarsio visuomenėje sulaukusios Gyvenimo įgūdžių bendrosios programos (GĮP) tikslingumo, metodologinio ir mokslinio pagrįstumo, taip pat fakto, kad ji bus privaloma visiems vaikams, suderinamumo su LR Konstitucijoje numatytų tėvų teisių užtikrinimu.

Kaunietė ragina keisti lietuvių laidojimo drabužius: parodė modernius variantus

Mirus artimajam, ant pečių užkrenta daugybė darbų suorganizuoti atsisveikinimą nuo A iki Z. Neišvengiamas ir laidojimo rūbų parinkimas, tačiau dažnai ritualinėse parduotuvėse parduodamos įkapės neatspindi mirusiojo gyvenimo.  Laidojimo rūbų ir aksesuarų prekinio ženklo „Mortus“ įkūrėja kaunietė Karina pasakoja, kad apie daugelį dalykų, susijusių su palydėjimu į paskutinę kelionę, dažnai susimąstome tik susidūrę su netektimi akis į akį.  „Ne išimtis – ir šios idėjos pradžia.
Istorijos Prieš 8 val.

Šiandien – ypatinga diena: Budraityte ragina atlikti 1 veiksmą

Šiandien ypatinga diena – rudens lygiadienis. Rudens bei pavasario lygiadieniai yra energetiškai svarbios dienos metuose. Garsi šalies astrologė Vaiva Budraitytė teigia, kad tomis dienomis vanduo būna struktūruotas, kaip bažnyčioje sako – šventintas, o pasakose jį vadina gyvuoju vandeniu. Per lygiadienį reikia prisipilti vandens į kurią nors talpą, užtenka ir mažo kiekio, šaukštelio vandens ir nėra svarbu, iš kur jūs to vandens prisipilsite, gali būti ir iš krano ar net gi iš tualeto bakelio.
Gyvenimas Prieš 9 val.

Skrandžio gripas guldo lietuvius: kai suserga vienas – klumpa visa šeima

67
Žarnyno infekcijos yra dažnai vartojama medicininė sąvoka, tačiau daugeliui žmonių šios ligos yra geriau žinomos kaip „skrandžio gripas." Tai nėra atsitiktinumas ar klaida, kad daugelis žmonių painioja šias dvi sąvokas, nes žarnyno infekcijos pradžioje gali būti gana subtilesnės ir panašios į skrandžio problemas.
67 Sveikata Prieš 10 val.

Agresyvų vėžį 22-ejų merginai išdavė vos 1 simptomas: perspėja visus

Chloe Spitalnic pasaulis sugriuvo, kai ji sužinojo, kad serga vėžiu. Būdama 22-ejų metų, mergina gyveno įprastą gyvenimą, tačiau vėžio diagnozė apvertė jos pasaulį aukštyn kojomis.  Netoleruojanti laktozės ir fruktozės, Chloe nepagalvojo nieko blogo, kai jai pradėjo skaudėti skrandį. Mergina manė, kad tai reakcija į suvalgytą maistą, tačiau vėliau skrandžio skausmas tapo ypač skausmingu, – rašo express.co.uk „Pasiskundžiau dėl to savo šeimai.
Sveikata Prieš 11 val.

Taip cukinijų dar negaminote: išbandykite tuoj pat

Cukinijos rudenį daugeliui tampa pačiu tikriausiu galvos skausmu – vieni imasi iš jų gaminti troškinius, kiti – blynus ar pyragus, o ką daryti tiems, kurie ieško originalesnių variantų? Jau šį sekmadienį TV3 laida „La maistas“ su Gian Luca Demarco priešakyje apsilankys pas pačią tikriausią konservų karalienę – „Kūmutės virtuvę“. Žinoma tinklaraštininkė atskleis, kaip cukinijas paruošti taip, kad jos džiugintų visus metus! Renata Šniolienė jau daugelį metų ne tik puoselėja savo tinklaraštį,...
Lamaistas tv laida Prieš 11 val.

Iš picerijos Jonavoje išėjo piktas ir nesumokėjęs 100 eurų sąskaitos: paaiškino, kodėl

Situacija su maitinimo įstaigomis Lietuvoje kasmet darosi vis liūdnesnė. Kalbu ne apie jų augantį kiekį. Rašydamas žodį – liūdnesnė, turiu galvoje tai, kad kokybė bėgant laikui tik prastėja. Ir mums, vartotojams, vis sunkiau atrasti maitinimo įstaigą iš kurios išėjęs rašytum ne nusivylimais dvelkiančias eilutes, o pagiriamąjį žodį.

Atskleidė madingiausias rudens spalvas: sužibėkite šį sezoną

Ruduo ateina su spalvingomis lapų nuotraukomis, šiltu kakavos puodeliu ir, žinoma, naujais mados sezonais. Tai metas, kai drabužių spintos peržiūrimos ir papildomos naujais drabužiais, o stiliaus pasirinkimai prisitaiko prie sezoninių pokyčių. Kas gi šį rudenį yra išties madinga? Apie tai, kokios yra šių metų rudens mados tendencijos ir kaip jas sėkmingai įtraukti į savo garderobą papasakojo stilistė, internetinio stiliaus žurnalo įkūrėja Violeta Krasovska.
Mada ir grožis Prieš 12 val.

Kraupi statistika – tik trečdalio Lietuvos vaikų dantys sveiki: štai ką turi žinoti tėvai

Pasak specialistų, Lietuvos vaikų dantų būklė gerėja, tik labai pamažu: gydytoja odontologė Kristina Starovoitovienė sako, kad tėvai daro kelias svarbias klaidas: vaikų dantukų sveikata susirūpina tik tada, kai prireikia pažymų į darželį ar mokyklą, nepakankamai skiria dėmesio jų burnos higienai ir mano, kad pieniniais dantimis neverta labai rūpintis, „nes vis vien iškris“. Savarankiškai valytis dantis – tik išmokus rašyti Pasak gydytojos odontologės K. Starovoitovienės, tik maždaug nuo 7...
Sveikata Prieš 13 val.

Palengvinkite menopauzės simptomus: štai, kas jums padės

Jei išgyvenate menopauzę bei norite ir toliau miegoti šalia savo partnerio, galite imtis tam tikrų veiksmų, kad atsikratytumėte kai kurių simptomų. Kai kurios menopauzę išgyvenančios moterys dažnai yra priverstos miegoti atskirai nuo savo partnerių, nes hormonų pokyčiai, karščio bangos bei padidėjęs jautrumas alkoholiui, kofeinui, stresui ir nerimui apsunkina miegą. Pasak miego eksperto Jameso Wilsono, tai dar ne viskas.

Ragina pasodinti šiuos augalus savo sode: apdovanos įspūdingais žiedais

Žalieji sodo kampeliai vis dažniau puošiami dekoratyviniais augalais ir krūmais, kurių pasirinkimo įvairovė šiuo metu itin didelė. Tiesa, svarbu nepasimesti augalų gausoje ir jų formą, spalvą, žydėjimo laiką vertėtų derinti prie kitų greta augančių augalų. Arboristai metai iš metų pataria, kad renkantis sodinukus svarbu atsižvelgti į jų kilmę. Medžių ir krūmų sodinukus geriausia rinktis išaugintus Lietuvoje, o ne iš šiltesnio klimato šalių, tokių kaip Nyderlandai, Vokietija.
Sodas ir daržas Prieš 13 val.

Dulkys apie masiškai iš darbo išeinančius medikus: visus atvejus vienija gydymo įstaigų vadovų pasikeitimai

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys mano, kad visus medikų išėjimo iš gydymo įstaigų atvejus vienija ne valdančiųjų pradėta įgyvendinti sveikatos reforma, o vadovų kaita. Be to, pažymi ministras, medikų judėjimas yra natūralus reiškinys.
Sveikata Prieš 14 val.

Jokiu būdu viržių nelaikykite šioje vietoje: nuvys iš karto

Viržių pasirodymas balkonuose, soduose ir miškuose yra ženklas, kad ruduo jau visai čia pat. Nors orai dar ir išties vasariški, lietuviai vis dažniau šiuos spalvingus ir jaukius augalus iš parduotuvių nešasi namo, pastebi Vaida Budrienė, „Iki“ komunikacijos vadovė. Pasak jos, tai geras pasirinkimas, mat viržiai yra pigi ir nepretenzinga puošmena. O jeigu laikysite juos tinkamoje vietoje ir patręšite virtuvėje jau turimu produktu, jie džiugins ir gerokai ilgiau.
Sodas ir daržas Prieš 14 val.

Gydytoja prabilo apie mažai girdėtą reiškinį: visos mamos yra chimeros

Daugiau nei šimtmetį mokslininkai suko galvas: kodėl besilaukiančios mamos organizmas neatmeta vaisiaus kaip svetimkūnio? O psichologai metaforiškai kalbėję apie ypatingą ryšį tarp mamos ir vaiko... „Kaip trijų vaikų mama pagalvoju: tai, kad savyje turiu po dalelę visų savo vaikų, yra be galo įdomu ir prasminga!“, – teigė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto doktorantė, „Santaros klinikų“ gydytoja neonatologė Svetlana Dauengauer-Kirlienė.
Sveikata Prieš 14 val.

Šiandien ragina nenaudoti 1 populiaraus daikto: nustebsite, kodėl

Rugsėjo 22 dieną minima tarptautinė diena be automobilio. Šią dieną žmonės yra skatinami keliauti alternatyviomis transporto priemonėmis – pėsčiomis, dviračiu, paspirtuku ar viešuoju transportu, taip atkreipiant dėmesį į draugiškumą aplinkai. Anot eksperto, apsieiti be automobilio padeda išmaniosios technologijos – specialiai sukurtos programėlės leidžia matyti geriausią maršrutą keliaujant be automobilio.
Sveika gyvensena Prieš 14 val.

Šąla rankos, nors lauke dar šilta? Profesorius Unikauskas pasakė, ką daryti

Į TV3 eterį grįžusi laida „Kviečiame daktarą!“ su profesoriumi Alvydu Unikausku priešakyje ir vėl kvies naudingiausiems patarimams apie brangiausią mūsų turtą – sveikatą. Jau šį šeštadienį išgirsime, ko reikėtų imtis tiems, kurie, kaip ir laidos viešnia bei žinoma šalies aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė nuolat susiduria su šąlančiomis galūnėmis, bei kaip turėtume atsikratyti nebegaliojančių vaistų. Nors rugsėjis mus vis dar lepina šiluma, šaltesnių orų neišvengsime.

Pinskų šeimoje – neeilinė diena: skyrė jautrius žodžius

69
Živilės ir Jono Pinskų šeimoje – ypatinga diena. Šiandien Seimo narys švenčia 64-ąją gimimo dieną! Sveikindama vyrą su gimimo diena Ž. Pinskuvienė pasidalino jautriais žodžiais.  Socialiniame tinkle „Facebook“ Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė rašė:  „Kuo daugiau metų, tuo daugiau meilės. Belieka lėkti dviese su vėjeliu... iki 100... Pažadu – ir vakarienė, ir gimtadienio šokis vakare bus.

Ši Jurgitos mišrainė taps rudens mėgstamiausia: kartosite ne kartą

„Labai mėgstu mišraines su skrebučiais – jie valgant suteikia kažkokį lengvumo pojūtį, nors salotos yra pakankamai sočios. Skrebučius dėkite prieš pat patiekiant, kitaip jie suminkštės“, – rašo tinklaraščio „Jurgittos virtuvė“ autorė. Ingredientai: 100 gr. krabų lazdelių; 2 kietai virti kiaušiniai; 15 vnt. juodųjų alyvuogių; 100 gr. fermentinio sūrio; 2 riekės baltos forminės duonos; pusė svogūno; krapų.
Gyvenimas Prieš 15 val.

Įspėja lietuvius: savaitgalį dėl techninių kliūčių neveiks informacinės sistemos

Informuojame, kad šį savaitgalį – nuo rugsėjo 23 d. 9 val. iki rugsėjo 24 d. 13 val.  – neveiks visi VĮ Žemės ūkio duomenų centro administruojami registrai ir informacinės sistemos.  Tomis dienomis bus įrenginėjamos ryšio linijos – perkeliama serverių įranga.
Patarimai Prieš 16 val.

Pasakė, kam nereikia gauti gydytojo siuntimo: kiti to nežino

Ligonių kasų lėtinėmis ligomis sergantys pacientai teiraujasi, ar jie kiekvieną kartą privalo gauti šeimos gydytojo siuntimą prieš eidami pas gydytoją specialistą. Primenama, kad sergantiesiems lėtinėmis ligomis nereikia kaskart prašyti šeimos gydytojo siuntimo konsultuotis pas specialistą, jei jiems yra skirtas ilgalaikis stebėjimas.
Į viršų