Probiotikai gali apsaugoti nuo antibiotikų sukeliamo viduriavimo

Vartojant gerąsias bakterijas probiotikus galima apsisaugoti nuo viduriavimo, kurį dažnai sukelia sunkiai infekcijai esant vartojami antibiotikai, rodo anksčiau atliktų tyrimų apžvalga. „Mes nustatėme, kad antibiotikus vartojusiems vyresnio amžiaus pacientams ligoninėse ar globos namuose tam tikri probiotikai gali smarkiai sumažinti tikimybę patirti Clostridium difficile bakterijos sukeliamą viduriavimą“, – sakė tyrimo vadovas dr. Bradley Johnston iš Toronto vaikų ligoninės tyrimo instituto.
REKLAMA
Kai darželyje įsisuka rota virusas: nedelsdami imkitės šių veiksmų (nuotr. Shutterstock.com) Kai darželyje įsisuka rota virusas: nedelsdami imkitės šių veiksmų (nuotr. Shutterstock.com)

Kai darželyje įsisuka rota virusas: nedelsdami imkitės šių veiksmų

Vėsiuoju metų laiku didžiąją dienos dalį praleidžiame uždarose patalpose, o vaikai ne išimtis. Darželių grupėse ir mokyklų klasėse mokinių kiekis vienoje patalpoje dažnai būna gausus, todėl patalpose greitai susidaro drėgna ir šilta aplinka, kuri puikiai tinka virusų plitimui.
REKLAMA
Viduriavimas išduoda nemalonų sutrikimą: padėkite sau laiku (nuotr. Shutterstock.com) Viduriavimas išduoda nemalonų sutrikimą: padėkite sau laiku (nuotr. Shutterstock.com)

Viduriavimas išduoda nemalonų sutrikimą: padėkite sau laiku

Turbūt sutiksite, kad vienas nemaloniausių virškinamojo trakto sutrikimų yra viduriavimas. Užklupus šiai problemai dažnai pamirštame išsiaiškinti tikrąją priežastį ir griebiamės įvairiausių priemonių, kurios kartais gali pridaryti daugiau žalos, nei naudos. Dažna viduriavimo priežastis Ar žinojote, kad 99 procentai žmogaus kūno bakterijų yra žarnyne ir jos gali sverti net 2-3 kilogramus? Šios bakterijos itin svarbios sklandžiam virškinamojo trakto darbui ir smegenų veiklai.

Kas yra viduriavimas ir kokios jo priežastys?

Viduriavimas, kitaip gydytojų vadinamas diarėja (lot. diarrhea) yra pasikeitęs tuštinimosi pobūdis, kai išmatos tampa nenormaliai skystos, galima ir gausios, taip pat tuštintis reikia gerokai dažniau nei įprasta. Paprastai viduriavimą sukelia virusai, bakterijos, apsinuodijimas maistu, gėrimais, vaistais, taip pat gali sukelti ir kai kurie parazitai. Be to, viduriavimą gali sukelti storosios žarnos vėžys, opinis kolitas ir kitos ligos.

Skrandžio gripas gali plisti žaibiškai: nekartokite šių klaidų

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (toliau – ULAC) primena, kad nesaugus maisto tvarkymas yra dažniausia žarnyno infekcijų, dar vadinamo skrandžio gripo, protrūkių priežastis.  ULAC duomenimis, mūsų šalyje kasmet užregistruojama apie 20 tūkst. susirgimų žarnyno infekcinėmis ligomis – dažniausiai serga vaikai iki 5 metų.  Apie 70 proc. susirgusių žarnyno infekcinėmis ligomis asmenų Lietuvoje užsikrečia namų aplinkoje.
REKLAMA
Kankina viduriavimas? Išbandykite šią veiksmingą priemonę (nuotr. Shutterstock.com) Kankina viduriavimas? Išbandykite šią veiksmingą priemonę (nuotr. Shutterstock.com)

Kankina viduriavimas? Išbandykite šią veiksmingą priemonę

Nors viduriavimas yra dažnai pasitaikanti problema, vis dėlto apie šį negalavimą kalbėti nedrįstama ir užsimenama tik puse lūpų. Dažniausiai manoma, kad viduriavimą sukelia virusai arba apsinuodijimas maistu, tačiau vertėtų suprasti, kad tai gali sukelti ir kitos priežastys, viena jų – disbiozė. Ne viena priežastis Visame mūsų kūne yra mažiausiai 1000 skirtingų rūšių organizmų, įskaitant bakterijas, grybelius ir virusus. Kai žmogus yra sveikas, gerosios bakterijos sudaro 85 proc.

Įspėja dėl skrandžio gripo: kai suserga vienas, klumpa visa šeima

Karštą ir saulėtą vasarą staiga pakeitė rudeniški vėsūs orai, o vaikams sugrįžus į darželius į mokyklas, suaugusiesiems – į biurus, išaugo rizika užsikrėsti žarnyno infekcijomis.
Į viršų