Jokiu būdu neturėkite šių augalų savo sode: jie – tikra gėda

Ne visi augalai laikomi tinkamais supančiai aplinkai. Tiesą sakant, kai kurie iš jų yra griežtai reglamentuojami JK ir nors paprastai nėra neteisėta auginti juos savo sode, šių augalų plitimo kontrolė yra labai svarbi siekiant išvengti tolesnės žalos kaimyninių augalų savybėms ar laukinei žemei.

Šias trąšas vadina aukso gysla augalams: išbandę nenusivilsite

Kalbant apie sodo ar daržo tręšimą, gali būti painu susigaudyti, kas geriausiai tinka, ypač nepatyrusiems sodininkams. Kai kalbama apie sodo trąšas,  daugelis įsivaizduoja tik parduotuvėje įsigijamus chemijos produktus. Tačiau, pasak vieno sodininkystės eksperto, yra daugybė natūralių būdų, kaip sodininkai gali patys pagaminti maistą augalams „iš panaudotų maisto produktų atliekų“, rašo express.co.uk.

1 gudrybė ir jūsų sode nebeliks šliužų: veikia 100 proc.

Šliužai yra vieni iš labiausiai paplitusių sodo augalų kenkėjų ir gali būti didelė problema kiekvienam sodo mylėtojui. Jų būna daug ir jie gali greitai suėsti bei sunaikinti daugybę augalų. Sodo sraigės ir šliužai minta daržovėmis ir dekoratyviniais augalais, ypač sodinukais ir jaunais bei minkštais lapais. Gyvenimo būdo ir valymo guru ponios Hinch gerbėjai pasidalijo savo sprendimais, kaip apsaugoti sodus nuo šliužų, rašo express.co.uk.

Piktžoles panaikinsite be vargo: pasigaminkite šį mišinį namuose

Iš namuose dažniausiai turimų buitinių ingredientų galite pasigaminti priemonę, padėsiančią atsikratyti įkyrių piktžolių. Moteris tikina, kad rado ekonomišką būdą, kaip atsikratyti piktžolių. Pastaruoju metu karšti orai kviečia leisti laiką lauke, todėl sodo priežiūra tampa daugelio prioritetu. Tačiau, nors dauguma žmonių mėgsta puoselėti savo gamtos gabalėlį, yra vienas darbas, kurio dauguma tikrai nemėgsta – tai ravėjimas.

1 triukas pakeis hortenzijos spalvą: išbandykite

Hortenzijos – populiari gėlė, kurią galima pastebėti visos šalies soduose. Jos garsėja savo švelniu kvapu ir didelėmis įvairiausių formų gėlių galvutėmis. Kai kurios populiarios veislės yra šluotelinės ir laipiojančios hortenzijos, kurios pasižymi gražiais baltais, mėlynais ir rožiniais atspalviais. Kai kurios hortenzijos iš tikrųjų gali pakeisti spalvą iš rožinės į mėlyną ir atvirkščiai. Priežastis, kodėl hortenzijos gali pakeisti spalvą, yra susijusi su aliuminio kiekiu dirvožemyje.

Pjaudami žolę daugelis daro 1 klaidą: nekartokite jos

Žolė gali augti rekordiškai greitai, jei sąlygos yra tinkamos, tačiau ilgai intensyviai šviečiant saulei galite pastebėti, kad veja paruduoja ir nyksta. Kokio aukščio palikti žolę pjaunant, kad išlaikytumėte gražią veją? Vasarą daugelis sodininkų traukia vejapjoves ir pradeda tvarkyti savo žaliąją erdvę. Tačiau žolės pjovimo aukštis gali turėti didelės įtakos bendrai vejos sveikatai.

Padarykite tai savo petunijoms: sukraus džiuginantį skaičių žiedų

Subtilios ir grakščios petunijos puošia bet kurį sodą ar kiemą. Šios gėlės gražiai atrodo gėlyno pakraščiuose ar sodo viduryje. Garbanotosios petunijos, pasodintus į vazonus, taip pat gali papuošti ir sienas ar balkonus. Nors ši gėlė yra gana reikli dirvožemiui, tačiau nepretenzinga priežiūrai, o ir žydi iki pat žiemos šalnų. Dažniausiai petunijos sėklos yra sodinamos ne anksčiau vasario mėnesio pabaigos, kuomet jau dienos būna pakankamai pradėjusios ilgėti.

Pomidorai sukraus neregėtą derlių: ekspertė atskleidė aukso vertės patarimus

Pomidorai – tikri lietuvių sodininkų šiltnamių karaliai, užėmę didžiausius plotus. Kad derlius džiugintų, o augalų nepultų ligos, svarbu tinkamai juos prižiūrėti. Kaip prižiūrėti pomidorus bei kokius darbus šiltnamyje reikia atlikti artimiausiu metu, naujienų portalui tv3.lt pasakojo „Geltonas karutis“ apželdinimo kursų organizatorė, tinklaraštininkė Lina Liubertaitė. Į šiltnamį užsukite kasdien Pomidorams reikia nemažai dėmesio, ypač, jei norite, kad derlius nudžiugintų.

Lietuvė savo kieme prisijaukino ežių šeimynėlę: „Šiemet nemačiau dar nei vieno šliužo“

Estijoje gyvenanti lietuvė Aušra kasdien pro savo namų langą Taline mato pritrenkiantį vaizdelį – jos kiemą užplūsta didžiulė ežių šeimynėlė. Moteris portalui tv3.lt papasakojo, kad ežiai jos kiemą pamėgo vos prieš porą mėnesių, kai ši sykį jiems kieme paliko gardūmynų. „Balandžio pabaigoje atėjo pirmasis ežiukas, o po kelių dienų jie jau buvo dviese, tada buvo jų poravimosi metas. Pirmasis atėjo, nes paukščiukams duonos paberdavau vis kieme, tad ežiai valgė batoną.

Atsikratykite šliužų sode: sodininkė išdavė 1 auksinį patarimą

Šliužai yra vienas dažniausių sodo kenkėjų, o sodininkai darys beveik viską, kad jie nevalgytų jų pasėlių. Airių virėja ir aistringa sodininkė Clodagh McKenna vakar „This Morning“ virtuvėje ruošė šeimos šventę. Vienas jos vasaros špinatų ir rikotos makaronų apkepo ingredientų buvo gautas iš jos sodo, ir ji žiūrovams papasakojo, kaip atbaido šliužus nuo patekimo į milžiniškus špinatų lapus. „Naudoju savo špinatus, kuriuos išsirinkau šįryt – pasirinkau šį rytą 5 val.

Prieniškės Aušros sodas atima žadą praeiviams: pasidalijo patarimais

158
Prienuose gyvenančios Aušros Prūsaitytės-Bartusevičienės namų kieme – tikras rojus. Prisėdus sode galima pailsinti mintis ir kūną, stebint tyliai ir ramiai čiurlenantį tvenkinio vandenį, idealiai nugenėtus medelius ir harmoningą augalų bei gėlių aplinką. Nors, kaip tikina pati moteris, daug laiko prižiūrėti namų aplinkai neturi, tačiau su tuo sutikti būtų sunku kiekvienam. Gimusi Marijampolės rajone, Aušra Prūsaitytė-Bartusevičienė užaugo Prienuose, kuriuose gyvena iki pat šių dienų.

Atsikratykite amarų: atskleidė patikrintus būdus

Sodininkystės ekspertas Monty Donas perspėja sodininkus nepermaitinti savo augalų ir nelaukti, kol juos užpuls amarai. Amarai yra maži, augalų sultimis mintantys vabzdžiai, kurie platina įvairiausius virusus nuo vieno augalo prie kito. Sodininkystės ekspertas sutiko pasidalinti, kaip jų reikėtų atsikratyti. „BBC Gardeners’ World“ vaizdo įraše Monty Donas paaiškino, kaip suvaldyti amarus ir kitus sodo kenkėjus.

Pasakė, kokia žemė geriausiai tinkama auginti arbūzus šiltnamyje ir atvirame lauke

TV3 laidoje „Svajonių ūkis“ – kaunietės Linos Narvydienės patarimai, kaip Lietuvoje galima užsiauginti sultingų arbūzų ir melionų. Mergina yra sukaupusi ilgametę šių egzotiškų vaisių auginimo patirtį tiek lauke, tiek šiltnamyje. Arbūzų augintojos teigimu, pirmaisiais metais jos šiltnamyje šie moliūginių šeimai priskiriami augalai augo itin prastai dėl blogai parinktos žemės – priemolio, kurios sudėtį ji vėliau pakeitė.

Padarykite tai savo bijūnams: sukraus neregėtą skaičių žiedų

Nors ir vėluodamas, bet su maksimalia galia ir grožiu, kurio sukaupė per lietumi dosnias savaites, Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode, didįjį žydėjimą pradėjo turtingiausias Lietuvos bijūnynas: šiemet iš viso maždaug 30 arų plote žydi per 600 bijūnų kolekcinių vienetų.

Prie vyšnių ir trešnių sode pririškite 1 daiktą: rezultatas nustebins

Vyšnia yra seniausias mano tėvų sodo medis. Pasak mano tėvo, jam tiek pat metų, kaip ir man. Turėčiau pabrėžti, kad medis niekada nėra sirgęs jokiomis ligomis. Skruzdės ir amarai jai nekenkia, o vaisių derėjimo sezono metu metai iš metų vyšnioms kenkia tik varnėnai ir žvirbliai. Yra tik vienas būdas atbaidyti paukščius nuo vyšnių. Mano tėvas darydavo viską, kad atbaidytų įkyrius paukščius.

Garsus sodininkas išdavė savo gausių hortenzijų paslaptį: štai, kokia ji

Sodininkystės ekspertas ir televizijos laidų vedėjas Alanas Titchmarsh „Instagram“ tinkle pasidalijo hortenzijų priežiūros patarimais.  Vaizdo įraše Alanas pasakoja, kaip prižiūrėti hortenzijas kad jos „tikrai spindėtų“ šią vasarą. Alanas rašė: „Duokite hortenzijoms gerą, drėgną dirvą ir vietą saulėje arba margame pavėsyje, ir vasarą jos tikrai spindės.

Padvigubinkite savo pomidorų derlių: štai, ką reikia padaryti

Kai norite užsiauginti savo daržovių, pomidorai yra puikus pasirinkimas dėl gausaus derliaus ir puikaus skonio. Tačiau auginant pomidorus,  sodininkai vis dar gali patirti daug auginimo problemų, kurių būtų galima išvengti joms tinkamai pasiruošus. Netinkamas parišimas ar laistymas ‒ šios klaidos gali būti rimtos. Sodininkystės ekspertas Oliveris Hill iš „Garden List“ pasakojo, ko sodininkams nereikėtų  daryti auginant pomidorus, rašo express.co.uk.

Prastos naujienos sodininkams ir daržininkams: susimokėti teks net už upelio vandenį

Sodininkams ir daržininkams teks mokėti už vandenį, kuriuo šie laisto daržus. Ir visai nesvarbu, kad vanduo yra iš upelio ar upės, tekančio daržo gale. Aplinkos apsaugos ministerija sumanė užregistruoti tokio vandens naudotojus ir jau po pusantrų metų apmokestinti visus, kurie sunaudoja didelius kiekius paviršinio vandens. Tiesa, kaip bus nustatoma, kuris daržininkas sunaudoja daug vandens, o kuris mažai, kol kas neįvardijama.

Šiukštu miške nerinkite šių grybų: gamtininkas paaiškino, kodėl neverta to daryti

Prasidėjus vasarai, Lietuvą užplūdo ne tik šilti orai, tačiau ir netikėti radiniai įvairiausiose pakelėse. Socialinio tinklo „Facebook“ grybautojų grupėse pradėjo plisti nuotraukos, kuriose – žmonių užfiksuoti lepšiai, baravykai. Dauguma jų stebisi faktu, kad vasaros pradžioje atsirado rudeniniai grybai. Tačiau tokios naujienos gamtininkui Almantui Kulbiui nėra netikėtos.

Ragina nesodinti šių gėlių kieme: nustebsite, kam jos nuodingos

Katės iš prigimties yra mėsėdės – sveikai jų mitybai nereikalingos daržovės, vaisiai ar augaliniai produktai. Jei savo katę išleidžiate į lauką, sudėtinga visą laiką stebėti, ką ji veikia, tačiau sode gali būti augalų, kurie katėms yra nuodingi ir kurių reikėtų vengti. Štai šešios nuodingiausios katėms gėlės.
Į viršų