Šeimos sveikata
REKLAMA
Dažniausia dantų netekimo priežastis: dėl šios ligos kreipiasi vis jaunesni pacientai (nuotr. Shutterstock.com) Dažniausia dantų netekimo priežastis: dėl šios ligos kreipiasi vis jaunesni pacientai (nuotr. Shutterstock.com)

Dažniausia dantų netekimo priežastis: dėl šios ligos kreipiasi vis jaunesni pacientai

Apie parodontozę sklando galybė mitų. Neretai manoma, kad ši liga nepagydoma. Vis dėlto, tokiai nuomonei skuba prieštarauti odontologijos namų „Balta lapė“ gydytoja Monika Čereškaitė. Pasak specialistės, parodontozė gali būti išgydoma, o ją pastebėjus kaip įmanoma anksčiau – prognozės gali būti labai geros, tačiau didžioji dalis atsakomybės tenka pacientui, nes tik nuo jo pastangų priklauso, ar liga atsinaujins.

Į lietuvius nusitaikė „skrandžio gripas“: plinta žaibiškai

249
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) primena, kad Lietuvoje žarnyno infekcijomis žmonės serga ištisus metus, tačiau kai kurios iš jų pasižymi ir tam tikru sezoniškumu. Virusinių žarnyno infekcijų atvejų dažniau pasitaiko žiemos-pavasario sezonais. Norovirusai – viena dažniausių gastroenterito (virškinamojo trakto uždegimo) priežasčių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

Pasakė, kas kiek laiko reikia skalbti patalynę: kitaip rizikuosite savo sveikata

Praėjusį mėnesį britų dainininkė Stacey Solomon sukėlė diskusijas apie tai, kaip dažnai reikia skalbti patalynę. Dabar savo žodį šia tema taria ir kitos įžymybės. Dainininkė ir populiarus žiniasklaidos veidas Kerry Katona prisipažino, kad patalynę keičia tik kas dvi savaites. Buvusi „Atomic Kitten“ dainininkė (42 m.) rašė savo skiltyje žurnale „New! Magazine“: „Gyvenu dideliame name, kuriame daug vaikų, todėl nėra lengva.

Ragina neprisižaisti su vitaminais: papildomai vartoti reikia ne visų, o ir bėdos galima prisidaryti

Žiemai artėjant prie pabaigos, neretas, laukdamas bundančio pavasario, pasijunta pristigęs jėgų ir energijos. Šiuo laikotarpiu dažnai išgirstame ir įvairių pasvarstymų, jog organizmas galbūt išseko per ilgą žiemą ar jame baigiasi sukauptos vitaminų atsargos. Tačiau ar tikrai per žiemą išsieikvoja mūsų gyvybiniai resursai ir kaip sulaukti pavasario žvaliems, pranešime spaudai kalbamasi su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoju Viliumi Rajecku.

Kodėl vyrai Lietuvoje gyvena trumpiau? Nenustebkite, šias klaidas daro daugelis

Jau seniai pastebėta, kad Lietuvoje vidutinė tikėtina vyrų ir moterų gyvenimo trukmė skiriasi kone dešimtmečiu, kai Vakarų Europos valstybėse abiejų lyčių žmonės vidutiniškai gyvena ilgiau, o skirtumai tarp vyrų ir moterų daug mažesni. Ši problema jau yra tapusi folkloru: vyrai neretai juokauja, kad jų gyvenimą suėda žmonos, netiki, kad sulauks pensijos, todėl nemato prasmės mokėti mokesčių.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų