Brandžios moters sveikata

Mityba, galinti palengvinti menstruacijų ar menopauzės simptomus: dietologė patarė, ką valgyti

Visiems puikiai žinoma, kad tiek vyro, tiek moters savijauta ir sveikata labai daug priklauso nuo fizinio aktyvumo bei mitybos, tai yra, kokių medžiagų gauna organizmas. Tiesa, dėl fiziologinių priežasčių abiejų lyčių mitybos poreikiai skiriasi.

55-erių moterį kankino galvos skausmai ir svaigimas: sužinojusi diagnozę nesulaikė ašarų

Moteris, kuri manė, kad galvos skausmai ir svaigimas yra menopauzės simptomai, po įprasto akių tyrimo gavo sukrečiančią naujieną ‒ jai nustatytas smegenų auglys. 55 metų Helen Phillips teigia, kad per ketverius metus lankėsi pas šeimos gydytoją 15 kartų dėl įvairių simptomų, tačiau jai niekada nebuvo atlikta tyrimų, rašo mirror.co.uk. Ji sakė: „Turėjau 15 atskirų konsultacijų tiesiogiai arba telefonu ir buvo nurodytos įvairios priežastys.

Simptomai, kurie įspėja apie menopauzę: laiku pastebi ne visos moterys

Tam tikri menopauzės simptomai pasireiškia daugeliui moterų. Tačiau jų stiprumas ir trukmė kiekvienai gali būti skirtingi. Perimenopauze vadinami simptomai paprastai prasideda keletui mėnesių ar metų likus iki mėnesinių pabaigos, ir po jos gali tęstis dar kurį laiką. Vidutiniškai jie užtrunka maždaug ketverius metus apie paskutines mėnesines. Tačiau 1 iš 10 moterų šiuos simptomus jaučia net iki 12 metų laikotarpį.

Menopauzės simptomai ir būdai, kaip juos kontroliuoti

Menopauzė – tai neišvengiamas moters gyvenimo tarpsnis nuo vaisingo amžiaus pabaigos iki kiaušidžių hormoninės funkcijos išnykimo. Paprastai jis prasideda apie 50-52 metus (kai kurioms dailiosios lyties atstovėms – ir anksčiau). Tuomet pakinta bendra moters savijauta, atsiranda ne tik psichologinių bėdų, bet ir viso organizmo pokyčių. Svarbu pabrėžti, kad ne visi šiuo periodu moterį lydintys simptomai nėra pavojingi, tačiau dažnai jie stipriai paveikia gyvenimo kokybę.

Menstruacijų ciklo sutrikimai: priežastys ir kada verta sunerimti

Menstruacinis ciklas pradedamas skaičiuoti nuo pirmos menstruacijų dienos iki kitų pradžios. Ciklas laikomas nereguliariu, jeigu jis tęsiasi ilgiau nei 38 dienos arba jų ilgis nuolat keičiasi. Nereguliarus ciklas gali turėti keletą priežasčių: nuo hormonų disbalanso iki nėštumo arba rimtų ligų. Štai keletas pavyzdžių, kodėl gali sutrukti menstruacijos. Perimenopauzė Perimenopauzė yra pereinamoji fazė prieš prasidedant tikrajai menopauzei.

Menopauzės sulaukusios moterys makšties sausumą dažnai painioja su šlapimo takų infekcija

Menopauzė – natūralus gyvenimo tarpsnis, kurio neišvengs nė viena moteris, sulaukusi apie 50 metų amžiaus. Tiesiog svarbu žinoti, kokie pokyčiai laukia ir tinkamai reaguoti, kad sau padėtume. Išnykus mėnesinėms kiaušidėse sumažėja estrogeno gamyba, dėl to vulvos (lytinių lūpų) ir vaginos audiniai tampa plonesni, ne tokie elastingi, mažėja gleivių išsiskyrimas. Pasireiškia makšties sausumas arba makšties audinių atrofija.

Menopauzės iššūkiai: gydytoja patarė, kaip pasiruošti organizmo pokyčiams

Kiekvienos moters gyvenime neišvengiamai su metais ateina menopauzės periodas. Šį laikotarpį lydintys simptomai, kaip karščio bangos, nuotaikų kaita, nuovargis, nemiga ir daugybė kitų, dažnai moteriai kelia nerimą ir baimę. Vidutiniškai skaičiuojama, kad menopauzė prasideda sulaukus 50-ties. Tad kaip tokio darbingo ir jauno amžiaus moterims tinkamai pasiruošti menopauzei, ko tikėtis ir kaip spręsti iškilusias sveikatos problemas, vaizdo įraše pasakoja gydytoja akušerė-ginekologė Maja Rokicka.

12 ženklų, kurie įspėja, kad jums prasidėjo menopauzė

Zoe Hardman neseniai pasidalino savo patirtimi apie tai, kaip menopauzė jai prasidėjo vos 37 metų amžiaus. Tik tada ir jos sesuo, kuri tuo metu bandė pastoti, išsiaiškino, kad vos 34 metų menopauzė yra prasidėjusi ir jai, o pasikalbėjusios su savo mama jos sužinojo, kad ankstyvos menopauzės sulaukė ir ji. Atvirai apie tai papasakojusi Zoe sulaukė daugelio žinučių iš kitų moterų su panašiais išgyvenimais, kurios papasakojo apie gėdą, kurią turėjo išgyventi.
Į viršų