Išskirtinių restauracijos dirbtuvių vartus atvėręs Šarūnas: „Siekiame, jog automobilių restauratoriaus profesija taptų prestižinė“

Baltijos šalyse automobilius kolekcionuojantys benzingalviai puikiai vienas kitą pažįstą. Visgi, ganėtinai uždaras ir ne pats didžiausias kolekcionierių ratas turi vieną bendrą tikslą – puoselėti ne pirmos jaunystės techniką, bei tokiu būdu užtikrinti, jog ji išliks ateities kartoms. Visa tai skamba labai pompastiškai ir, netgi, aristokratiškai, tačiau senovinių automobilių puoselėjimą galima išskirti į dvi grupes.

Paežerių dvare įvyks „BMW E30“ automobilių sezono atidarymas

Gegužės 13 dieną, Marijampolėje vėl bus girdimi ir matomi vieni mylimiausių BMW markės modelių. Sparčiai įsibėgėjusio pavasario popietę bus surengtas „E30“ kartos, 3 serijos BMW automobilių sezono atidarymo renginys. Kiekvienais metais „E30“ savininkus džiuginantis sezono atidarymo renginys, vėl kvies atvykti į Suvalkijos sostinę, kuri jau daugelį metų tapo „E30fan.lt“ bendruomenės susitikimo pradiniu tašku. Vis dėlto, kaip ir anksčiau, organizatoriai paruošė dalyviams keletą staigmenų.

Tyrimas atskleidė – 1 iš 4 naudotų automobilių į Lietuvą įvežamas iš Vokietijos

Daugybė automobilių pradeda savo gyvenimą vienoje šalyje, kol galiausiai kažkuriuo metu atsiduria kitoje. Tai ypač tinka kalbant apie Vakarų Europos transporto priemones, kurios sudaro didelę dalį naudotų automobilių rinkos Rytų Europoje. Nors daugiausiai automobilių senajame žemyne eksportuoja Vokietija, situacija skirtingose šalyse nevienoda.

Atskleidė, kuriuose pasaulio miestuose daugiausiai laiko praleidžiama spūstyse: Lietuvą lenkia Latvija ir Estija

Navigacijos prietaisų gamintoja „TomTom“ paviešino miestų sąrašą, kuriuose žmonės daugiausiai laiko praleidžia spūstyse. Kasmet atliekamas tyrimas visuomet leidžia susidaryti bendrą įspūdį bei suprasti, jog Lietuvos miestuose susidarančios spūstys dar nėra tokios didelės kaip kituose pasaulio didmiesčiuose.

„Mercedes-Benz“ atstovai Lietuvoje priima atnaujintų „GLE“ ir „GLE Coupe“ užsakymus

„Mercedes-Benz“ atnaujino savo miesto visureigį GLE ir jo sportiškąjį brolį GLE Coupé. Aktyviam gyvenimo būdui skirti modeliai atjaunėjo, buvo patobulintas jų eksterjeras bei salonas, padaugėjo elektroninių asistavimo programų ir pailgėjo komfortą, saugumą ir vairavimo malonumą užtikrinančios įrangos sąrašas. Dabar visa šių modelių variklių gama yra elektrifikuota. „Mercedes-Benz“ GLE linija prasidėjo nuo M klasės įžengimo į rinką.

Išskirtine spalva padabintu „Lamborghini“ Mantas Matukaitis ir Danas Azikejev varžysis ilgų nuotolių lenktynėse

Besibaigiant 2022-iesiems metams lenktynininkai Mantas Matukaitis ir Danas Azikejev nustebino automobilių sporto bendruomenę tapę vieno lenktyninio „Lamborghini Huracan ST EVO“ bendrasavininkiais. Kovo 16-tosios vakarą pristatę naują automobilio dizainą jie oficialiai pradėjo naują sezoną ir paskelbė apie jo planus. Keli sportininkai, prie vieno automobilio vairo siekiantys bendro tikslo ilgų nuotolių lenktynėse – įprasta praktika. Tačiau Manto Matukaičio ir Dano Azikejev atvejis visai kitoks.

5 greičiausi pasaulio automobiliai

Įspūdingas greitis – kai kurių gamintojų pagrindinė siekiamybė. Užsibrėžę vieną, bet konkretų tikslą, jie siekia sukurti velniškai įspūdingas greičio mašinas, su kuriomis norisi ieškoti ilgų tiesiųjų. Greitų automobilių šiandien tikrai netrūksta, tačiau šie automobiliai yra visiškai kitoje lygoje. Visose įmanomose srityse. Pradedant inžineriniais sprendimais ir baigiant jų galimybėmis paspaudus akceleratoriaus pedalą. Rimac Nevera Maksimalus greitis – 412 km/val.

„Lietuvos metų sunkvežimis“ konkurse – 7 pretendentai į titulą

Antrą kartą Lietuvoje organizuojamame „DKV LIVE Metų sunkvežimio“ konkurse dėl geriausiojo vardo varžysis net septyni visiškai nauji sunkiasvoriai. Renginio organizatoriai neslepia: šie metai kaip niekad neįprasti, mat pirmą kartą jame tarp įprastų vidaus degimo variklius turinčių modelių yra ir keli visiškai elektriniai. „DKV LIVE Metų sunkvežimio“ konkursas organizuojamas kas dvejus metus – tokį tempą diktuoja rinka.

„Ring Challenge“ surengs didžiausią lenktynių festivalį „Nemuno žiede“

Kačerginės „Nemuno žiede“ šiemet vyks vieni didžiausių lenktynių renginių per lietuviško žaliojo pragaro istoriją. „Ring Challenge“ komanda organizuos tris etapus, vienas iš kurių bus sujungtas su Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionato pirmenybėmis. Atnaujinta tvarka „Ring Challenge“ paskelbė šių metų žiedinių lenktynių kalendorių. „Nemuno žiede“ greičiausi šalies lenktynininkai susigrums tris kartus: birželio 25-ą, liepos 7-8 dienomis ir užbaigs rugsėjo 23-iąją.

Benediktas Vanagas paskolins savo bolidą Dakaro ralio nugalėtojui

Lietuvių technika iš Dakaro ralio jau vasario viduryje grįžo į namų dirbtuves ruoštis tolesniems iššūkiams. Tuo metu „Toyota Gazoo Racing Baltics“ komandai iš Marselio uosto teko judėti į vakarinį Europos tašką – Porto, padėti giminingai Toyota komandai iš Portugalijos.

Lietuva – tarp šalių, kuriose elektromobilių įkrovimas pabrango labiausiai

Automobilio eksploatacijos kaštai yra vienas svarbiausių kriterijų renkantis bet kokį ratuotį. Nesvarbu ar jis būtų naujutėlis, ar šiek tiek naudotas – didžioji dauguma galutinį sprendimą priima atsižvelgdami į eksploatacijos kaštus. Šiuo meto automobilių pirkėjai gali rinktis net iš keleto skirtingų opcijų: benzininių, dyzelinių, hibridinių ir elektrinių automobilių.

„Ford Bronco“ ruošiasi debiutui Lietuvoje

Koncernas „Ford“ pranešė, kad legendinį amerikietišką visureigį „Ford Bronco“ jau netrukus bus galima įsigyti ir kai kuriose Europos šalyse. Gamintojai planuoja nedidelę dalį automobilių skirti ir Lietuvos pirkėjams. Europiečiams „Bronco“ bus siūlomas itin ribotu tiražu, tad kultinį modelį galės įsigyti tie, kas suskubs.

Patrikas Jocius sužibėjo FIA CEZ centrinės Europos čempionato pirmame etape

Lietuvos lenktynininko Deivido Jociaus sūnus Patrikas Jocius ir toliau stebina savo puikiais rezultatais kartingų disciplinoje. Sparčiai progresuojantis jaunuolis į 2023-iųjų metų trofėjų lentyną jau spėjo pasidėti etapo nugalėtojo taurę. Jaunasis lenktynininkas sužibėjo FIA CEZ centrinės Europos čempionato pirmame etape. Jose lietuvis iškovojo pirmąją vietą „Rotax Micro Max“ klasėje, kurioje varžosi 8-11 metų vaikai.

Lietuvoje ruošiamasi pristatyti atnaujintus „BMW X5M“ ir „BMW X6M“ modelius

Vokietijos automobilių koncerno BMW sportinių modelių gamybos padalinys „BMW M GmbH“ pranešė išleisiantis atnaujintų prabangių „BMW X5“ ir „BMW X6“ modelių sportiškesnes „M Competition“ versijas.

„Insane Performance Motor BBQ“ atveria duris dalyvių paraiškoms

Kasmetinio benzingalviško festivalio „Insane Performance Motor BBQ“ organizatoriai skelbia oficialiai atidarantys dalyvių registraciją, kurios dėka siekiama suburti įspūdingiausią „Motor BBQ“ šventės automobilių parką. 2023 festivalyje – rekordinis kiekis nominacijų Dalyvių registracija visuomet simbolizuoja sparčiai artėjančią būsimo festivalio pradžią. Visgi – tai indikacija, jog garažuose stovinčių ratuočių ruošimosi laikotarpis pamažu artėja į pabaigą.

Dingti greičiau nei per 60 sekundžių: per 45 sekundes nušvilpė 6 naujus „Dodge“

Kentukio valstijoje esančio Somerseto miestelio gyventojai šią savaitę aptarinės įžūlią vagystę, kuri įvyko „Don Franklin Somerset Chrysler Dodge Jeep Ram“ vardu pavadintoje automobilių atstovybėje. Pasak valdžios institucijų, apie 2 val. nakties nusikaltėliai įsilaužė į automobilių saloną ir per mažiau nei minutę iš jos išvažiavo net su šešiais „Dodge Challenger SRT Hellcat“ automobiliais.

Atskleidė, kurių automobilių rida 2022 m. klastota dažniausiai

Naudotų automobilių rinkoje ridos klastojimas yra ganėtinai paplitusi praktika. Nors su metais pirkėjai darosi vis atsargesni, tačiau transporto priemonių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „carVertical“ atskleistas tyrimas rodo, kad rizika įsigyti automobilį su suklastota rida vis dar labai aukšta. Įsigijus automobilį su netikra rida teks ne tik išleisti daugiau pinigų remontams, tačiau šis faktas reikšmingai sumažina jo vertę.

„Volkswagen ID.5 GTX“ testas: Kodėl turėtumėte pasirinkti vietoje kitų elektromobilių?

2022-aisiais „Volkswagen“ elektrifikuotų transporto priemonių šalininkams pasiūlė žavingą „ID. Buzz“ furgoną bei brolišką „ID.4“ visureigio versiją – „ID.5“. Be to, kartu su jos pasirodymu, „Volkswagen“ turėjo drąsos imtis benzingalviškų versijų kopijų sukūrimo, pažymėtų „GTX“ abreviatūromis.

„Volkswagen“ iki šiol nepriėmė sprendimo dėl Rusijoje esančios gamyklos

„Volkswagen“ ir Rusijos pramonės ministerija pareiškė, kad sprendimas dėl Kalugos automobilių gamyklos, esančios į pietus nuo Maskvos, pardavimo dar nepriimtas, nors Rusijos dienraštis RBC, remdamasis dviem neįvardytais šaltiniais, pranešė, kad Rusijos automobilių prekybos tinklas „Avilon“ ketina pirkti gamyklą. „Volkswagen“ anksčiau teigė, kad svarsto įvairius scenarijus, įskaitant galimybę parduoti „Volkswagen Group Russia“ turtą trečiajai šaliai, tačiau sprendimas dar nepriimtas.

Vidaus degimo variklių draudimui nepritaria ne tik Vokietija: tam priešinasi dar trys ES narės

Pastarąją savaitę Vokietija užkūrė tikrą pirtį pareiškusi, jog šios šalies vyriausybė nesiruošia pritarti vidaus degimo variklio draudimui, jeigu ES komisija nepadarys išimties sintetiniams degalams. Dar vasario mėnesį Europos Parlamentas paskelbė pagaliau priėmęs bendrą susitarimą 2035 m. uždrausti naujų automobilių, turinčių vidaus degimo variklį prekybą.
Į viršų