RENOVACIJAir atsinaujinantysENERGIJOSŠALTINIAI

sutaupysite ir saugosite aplinką

Klimato kaita – vis didėjanti problema, kurią daugelis mūsų sprendžia savaip – rūšiuojame atliekas ir atsisakome plastiko, keliones automobiliu iškeičiame į viešąjį transportą ar dviratį. Prie tvarios aplinkos ir švarios ateities kūrimo gali prisidėti kiekvienas, bet ar kada pagalvojote, ar jūsų gyvenamasis namas yra draugiškas aplinkai?

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), administruojanti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, primena, jog senas, energetiškai neefektyvus daugiabutis nėra draugiškas aplinkai ir kviečia Lietuvos gyventojus teikti paraiškas jų atnaujinimui – tik taip gyvensite gamtai draugiškesnėje aplinkoje. Negana to – tai itin efektyvus būdas sutaupyti, sumažinant šildymo išlaidas.

Norite savo ir gamtos gerove pasirūpinti dar labiau? Renovacijos metu nepamirškite įsidiegti alternatyvių energijos šaltinių (AEŠ) – saulės jėgainės, šilumos siurblio, geoterminio šildymo sistemos, biokuro katilo, saulės kolektoriaus ir kt. Žalios energijos naudojimas – abipusė nauda tiek Jūsų piniginei ir gyvenimo komfortui, tiek klimato kaitos mažinimui.

Vis daugiau šalies gyventojų renkasi daugiabučių atnaujinimo metu įsidiegti įvairius alternatyvius šaltinius – kviečiame pasižvalgyti po nuotraukų galeriją! Kaip matysite – populiariausias jų – saulės jėgainės!

Europos Komisijos duomenys rodo, jog pastatų sektorius suvartoja apie 40 proc. šilumos energijos ir sudaro apie 36 proc. visų anglies dvideginio emisijų Europos Sąjungoje (ES).

AEŠ Alytuje.

Skaičiai kalba patys už save – po senų ir energetiškai neefektyvių daugiabučių modernizavimo jų energinis efektyvumas vidutiniškai padidėja daugiau nei 60 proc., o tai lemia ženkliai mažesnes CO2 emisijas.

AEŠ Kaune.

Alternatyvių energijos šaltinių diegimas padeda sutaupyti, leidžia įgyti daugiau nepriklausomybės nuo išorinių elektros ar šilumos tiekėjų. Visų šalies gyventojų gerovė yra ir valstybės interesas, todėl į renovacijos energinį efektyvumą didinančių priemonių sąrašą yra įtraukta ir 30 procentų valstybės teikiama parama, skirta alternatyvioms energiją taupančioms priemonėms.

AEŠ Klaipėdoje.

APVA duomenimis, šiuo metu šalyje populiariausiu pasirinkimu tarp atsinaujinančių energijos šaltinių išlieka saulės elektrinės, antroje vietoje – šilumos siurbliai, trečioje – geoterminis šildymas ir kolektoriai karšto vandens ruošimui.

AEŠ Šakiuose.

Saulės elektrinės yra efektyvus ir patogus būdas taupyti išlaidas elektrai: per 7 metus jėgainės įrengimo kaštai pasidengia, o toliau elektrą gyventojai gauna beveik nemokamai. Tai ilgalaikė investicija, nes saulės moduliai net ir po 25 metų išlaiko 90 proc. galios.

AEŠ Vilniuje.

Tipiniame daugiabutyje name bendroms reikmėms per metus sunaudojama apie 3000 kWh elektros. Lietuvos sąlygomis 1 kW saulės elektrinės per metus pagamina apie 1000 kWh elektros. Tai reiškia, kad namui reikia 3 kW galios saulės elektrinės.

AEŠ Alytuje.

Tokią saulės elektrinę įsirengti nesudėtinga, ją nesunkiai turėtų sumontuoti bet kuri profesionali saulės sistemų montuotojų įmonė. Dažniausiai ji imasi ir prižiūrėti šią jėgainę – kartą per metus apžiūrėti kabelius ir jungtis, patikrinti ar normaliai veikia kontaktai ir įtampos keitiklis. Tai gali atlikti kiekvienas elektrikas, susipažinęs su saulės elektrinėmis.

AEŠ Kaune.

Žiemą sniego valyti nuo saulės jėgainės neverta, nes gruodžio-vasario mėnesiais šviesos yra mažai, todėl nevalant prarandama tik 4-6 proc. metinės energijos.

AEŠ Ukmergėje.

Statant saulės jėgainę, galima kartu įsidiegti šilumos siurblį, kurio darbui naudojama jėgainės pagaminama elektra. Tai dažna praktika, nes toks variantas ekonomiškai patrauklus – sumažėja mokesčiai tiek už šildymą, tiek už elektrą.

AEŠ Vilniuje.

Susidomėjote ir turite klausimų apie alternatyvių šaltinių diegimą daugiabučio renovacijos metu? Susisiekite su mumis!

AEŠ Varėnoje.
Nuotraukos iš APVA archyvo