Syktyvkaro jaunųjų gamtininkų stoties zoologijos sode pitono patelė netikėtai padėjo krūvelę kiaušinių, visus gerokai suglumindama.
„Keisčiausia, jog ji apsiėjo be susiporavimo su patinu“, - pranešė zoologijos sodo zootechnikas Aleksandras Silajevas.
Pasak jo, dvejus metus iš eilės patelė jau yra susilaukusi palikuonių, tad šiemet jai buvo suteiktos „atostogos“. „Mes specialiai neprileidome prie jos patino, kad galėtų pailsėti, priaugti svorio, sukaupti jėgų ateinantiems metams, o ji štai ką iškrėtė!“ - stebėjosi specialistas.
Jis patikslino, kad patelė padėjo 50 kiaušinių, ir vienas jų buvo su embrionu, tačiau kiaušinis buvo pažeistas ir jauniklis žuvo.
Tokie atsitikimai labai reti, pasak A.Silajevo, o Komijoje - apskritai pirmas.
„Žinoma, ji patyrė savotišką stresą, nes gimdymas - sunkus ir daug jėgų reikalaujantis procesas. Mes irgi sukrėsti, nes visos mūsų pastangos atšerti patelę nuėjo vėjais“, - pridūrė zootechnikas.
Pitonai (lot. Pythoninae) - smauglių pošeimis, kartais išskiriamas į atskirą - Pythonidae šeimą. Paplitę Rytų ir iš dalies Vakarų (Centrinė Amerika) pusrutuliuose. Pitonai užauga nuo 0,5 iki 10 metrų ilgio. Dauginimosi sezonas prasideda rudens pabaigoje - žiemos pradžioje. Kiaušiniai padedami praėjus 80-90 dienų po sueities. Dėtyje jų gali būti iki šimto.