Geri pusryčiai suteikia energijos ir aktyvumo visai pirmai dienos pusei. Tačiau daugelis žmonių per skubėjimą visai neranda laiko papusryčiauti arba valgydami renkasi ne itin sveikus produktus.
Paprastai mūsų pusryčiai apsiriboja labai riebiais (keptuvėje kepta kiaušinienė, dešrelės, dešra, sūris) ar daug cukraus turinčiais produktais (jogurtai su priedais, sumuštiniai, saldžios košės...). Tokie patiekalai alkį numalšina tik trumpam laikui, tačiau juose nėra baltymų ir sudėtingų angliavandenių, leidžiančių ilgiau išlaikyti energetines organizmo atsargas.
Štai keletas receptų, kurie padės tinkamai papusryčiauti nesugaištant daug laiko virtuvėje:
Avižos, linų sėmenys, uogos ir migdolai. Sutrintos avižos naudingesnės, bet jeigu skubate, tiks ir avižiniai dribsniai. Į košę galima įdėti šiek tiek cinamono ir medaus. Jei košę virsite piene, rinkitės liesesnį. Avižų košė su šiais ingredientais - puikūs pusryčiai, turtingi baltymais, ląsteliena ir naudingais riebalais. Patiekalas skanus, daug laiko paruošimui taip pat nereikia.
Omletas iš tofu (sojų varškės). Tai sveikesnis variantas nei įprasta kiaušinienė ar omletas. Įdėkite į varškę svogūnų, paprikų ir kitų daržovių, šiek tiek sojų padažo ir prieskonių, ir troškinkite ant alyvuogių aliejaus. Valgykite patiekalą užsikąsdami sveikų grūdų duonos rieke.
Šviežios uogos, jogurtas, grūdai. Tai iš esmės - naminis parduotuvės jogurto su priedais variantas. Tačiau paprastai tokiame jogurte itin daug cukraus, kuris ryte visai nereikalingas. Todėl geriau jogurtą pasidaryti pačiam, pridėjus į jį įvairių uogų ir vaisių, grūdų bei sėklų.
Greipfrutas, sveikų grūdų duona ar duoniukai su plonu sluoksneliu sviesto. Migdolinis sviestas -sveikesnis nei žemės riešutų sviestas. Jei greipfruto skonis jums ne itin malonus, ant vaisiaus galite užberti truputį rudo cukranendrių cukraus.
Šviežių vaisių salotos. Supjaustykite obuolius, melioną, uogas, apelsinus, kriaušes, bananus, vynuoges ar kt. Kaip padažą galite naudoti citrinos ar žaliosios citrinos sultis ar nesaldų jogurtą.
Proteinų kokteilis. Kokteilių plaktuve pagaminkite pieno kokteilį (galite naudoti ir sojų pieną) su vaisiais. Į mišinį įdėkite avižinių dribsnių, sėklų, grūdų.
Kiaušiniai su paprikomis. Kiaušinius geriausia valgyti su dideliu kiekiu daržovių: paprikomis, svogūnais, brokoliais ir kt. Kiaušinius patroškinkite ant alyvuogių aliejaus, įdėkite prieskonių ir suvalgykite užsikąsdami riekele sveikų grūdų duonos.
Varškė su vaisiais. Sumaišykite liesą varškę su mėgstamais vaisiais: obuoliais, citrusiniais vaisiais, uogomis ir kt. Galite įdėti porą šaukštelių grietinės.