"Mes tikimės, jog iki 2010 metų bent ketvirtadalis visos parduodamos muzikos bus skaitmeninė", - teigė TFPF generalinis direktorius Johnas Kennedy's (Džonas Kenedis).
"Norėčiau paskelbti, kad mažėjančius kompaktinių diskų pardavimus keičia tokios pat ar net didėjančios pajamos iš skaitmeninės muzikos, tačiau kol kas taip nėra", - sakė jis.
Tik Šiaurės Korėjoje skaitmeninės muzikos pernai metais buvo parduota daugiau nei kompaktinių diskų.
Šiuo metu kompiuteriais ir mobiliaisiais telefonais parsisiunčiamos muzikos kiekiai pasaulyje yra vienodi, tačiau jie stipriai skiriasi priklausomai nuo rinkos.
Pajamos gautos už parsisiųstus singlus pernai sudarė 795 mln. JAV dolerių - 89 proc. daugiau nei 2005-aisiais. Jungtinėse Valstijose singlų pernai buvo parsisiųsta už 582 mln. JAV dolerių - 65 proc. daugiau nei 2005 metais.
"Pardavimai Europos rinkose sudaro maždaug 20 proc. visų pasaulio skaitmeninės muzikos pardavimų", - pranešė TFPF.
"Nepaisant didėjančios paklausos, skaitmeninės muzikos daugiausia parduodama pagrindinėse Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos ir Ispanijos rinkose", - teigiama pranešime.
TFPF teigimu, didžiausias iššūkis įrašų pramonei yra piratavimas.
"Skaitmeninis piratavimas kelia didžiausią grėsmę besivystančiam skaitmeninės muzikos verslui", - paskelbė TPFP.
TFPF iniciatyva 2006 metais buvo iškelta 8 tūkst. bylų skaitmeninės muzikos piratams 17-oje valstybių.
TPFP atstovauja visą įrašų pramonę ir vienija 1,4 tūkst. muzikos įrašų įmonių 70-yje pasaulio šalių. Federacija gina įrašų leidėjų teises ir siekia plėsti įrašų naudojimą komerciniais tikslais.
REKLAMA