• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Generalinė tvarka kosmetinėje – tai ne šiaip flakonėlių, buteliukų ir indelių sudėliojimas tvarkingiau. Kaskart tvarkydamasi nepamirškite atsikratyti visko, kas nebereikalinga.

REKLAMA
REKLAMA

Tai – ne tik makiažo priemonės, kurių spalva jau nebemadinga ar nebetinka prie jūsų garderobo. Tai – visų pirma tos priemonės, kurių galiojimo laikas pasibaigęs. Atrodytų, viskas savaime suprantama, bet... Dažniausiai kosmetikos priemonių galiojimo laikas būna užrašytas ant jų pakuotės, kuri, savaime suprantama, išmetama jau pirmą dieną, vos tą priemonę išpakavus. Antra – daugelio priemonių galiojimas priklauso nuo to, kada jos pirmą kartą buvo atidarytos. Taigi atliekant kosmetikos krepšelio reviziją į pagalbą teks pasitelkti ir atmintį.

REKLAMA

Galiojimo laikas priklauso nuo sudėties

Liūdna išsiskirti su geru, bet pasenusiu kremu, paakių geliu ir lūpdažiais? Pagalvojus, kad jie jūsų odai jau nebe padeda, o ją tik apsunkina, kasdien vis labiau stiprindami uždegimo ir alergijos pavojų, su šia kosmetika išsikirsite tikrai lengviau.

Vidutinis kosmetikos galiojimo laikas – apie 2 metai nuo jos pagaminimo. Tačiau gali būti ir gerokai trumpesnis. Jis priklauso visų pirma nuo produkto sudėties: vandens pagrindu pagaminta kosmetika galioja ne ilgiau nei 1 metus, kadangi vanduo su laiku išgaruoja ir priemonėje pradeda veistis bakterijos.

REKLAMA
REKLAMA

• Jei kosmetinės priemonės sudėtyje esama spirito ar konservantų – galiojimo laikas pailgėja.

• Išmintingiausia pirkti kosmetiką nedidelėse pakuotėse, kad vis dėlto būtų labiau tikėtina ją suvartoti iki galiojimo laiko pabaigos.

 

Renkamės vietą lūpdažiams ir kremams

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasirodo, jei ant dėžutės su kremu parašyta "laikyti tamsioje vėsioje vietoje" – tai dar visai nereiškia, kad priemonė turėtų būti laikoma šaldytuve. Nebent ant pakuotės būtų tiksliai nurodyta, kad ši kosmetika laikoma būtent šaldytuve (pvz. deguonies pagrindu pagaminta kosmetika laikoma tik šaldytuve). Pasirodo, daugumai kosmetikos priemonių šaldytuve yra per šalta.

REKLAMA

Kosmetiką laikyti vonioje – taip pat ne išeitis. Dažna temperatūrų ir šviesos kaita, didesnis drėgmės kiekis šioje patalpoje sudaro sąlygas kosmetikos priemonėms gesti anksčiau. Lygiai taip pat neigiamai veikia ir ant jų patekę tiesioginiai saulės spinduliai.

Štai kosmetikos žinovų rekomendacijos: parfumeriją laikyti šaldytuve, muilą, šampūnus, plaukų balzamus ir dantų pastą – vonioje, o kosmetiką – kambaryje, tualetinio stalelio stalčiuje.

REKLAMA

Keletas naudingų patarimų:


• Visų kosmetikos priemonių dangtelius visada sandariai užsukite ar uždarykite, kad į vidų nepatektų dulkių, nešvarumų ir oro (kuo daugiau oro patenka – tuo greičiau prasideda rūgimo procesas).

• Neišmeskite plastmasinio įdėklo, kuriuo būna uždengti dauguma kremų po dangteliu. Jis sukuria papildomą jūsų kremo apsaugą ir leidžia sandariau jį uždengti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• Jei kremas – ne tūbelėje, o indelyje, geriausia jį kabinti ne pirštu, o specialia plastikine mentele.

• Kremų, esančių indeliuose, galiojimo laikas trumpesnis nei tų, kurie yra tūbelėse ar buteliukuose su dozatoriumi.

• Mažiausiai kartą per savaitę išplaukite visas kremo menteles, makiažo teptukus ir net tušo šepetėlius, kad juose nepradėtų veistis bakterijos.

REKLAMA

Verta žinoti

Parfumerijos ir kosmetikos gaminių galiojimo data nustatoma pagal jų pagaminimo datą, kuri turi būti nurodyta ant pakuotės. Gamintojai tai daro įvairiai. Kartais ant gaminių būna nurodytos 2 datos, viena – pagaminimo, kita – galiojimo termino pabaigos. Būna, kad pažymima pagaminimo data su nurodymu, kiek mėnesių produktas galioja.

REKLAMA

Pagal Europos Sąjungos standartus, ant produktų, kurių galiojimo laikas – daugiau nei 30 mėnesių, galiojimo datos galima apskritai nenurodyti.

Nebeįskaitote galiojimo datos ant flakonėlio? Susipainiojote naiškiame žymėjime? Orientuokitės pagal šias bendras rekomendacijas! Taisyklingai laikomos ir naudojamos kosmetinės priemonės vidutiniškai galioja tiek:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• Toninis kremas, makiažo pagrindas – 1 metus;

• Blakstienų tušas – 3 mėn.;

• Paprasti lūpų dažai – 9-12 mėn., skysti lūpų dažai ir lūpų blizgis – 1,5 m.;

• Nagų lakas – 1 m.;

• Kvepalai, tualetinis vanduo – 3-5 m.;

• Muilas – 5-7 m.;

• Lūpų, akių apvadų, antakių pieštukai, sausi skaistalai, kompaktinė pudra – iki 3 m.

P.S. Jei po kosmetinės priemonės ant odos atsiranda sudirgimų, kyla alerginė reakcija (oda parausta, jaučiate tempimą ir perštėjimą), reikia pažeistą vietą nuprausti šiltu vandeniu ir išgerti antihistamininių vaistų. Jei kitą dieną vis dar matote alergijos požymius – kreipkitės į dermatologą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų