Netikėtas Pobedonoscevo patarimas: padėti pasauliui galite tiesiog ryte užsimaudami kojines!

Plastiku ir kitomis šiukšlėmis užteršti vandenynai – daugybę metų pasaulį kamuojanti problema. Naujausi tyrimų duomenys rodo, kad vien į Baltijos jūrą per metus patenka apie 40 tonų minėtų teršalų.

4

„Situacija nepavydėtina. Bet nereikia nuleisti rankų“, – teigia TV3 laidos „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ vedėjas Leonardas Pobedonoscevas. Šįkart jis lankosi inovatyvaus verslo „Ūkai“ bendraįkūrėjos Darijos namuose, kad su žiūrovais pasidalytų genialia jų verslo idėja.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Netikėtas Pobedonoscevo patarimas: padėti pasauliui galite tiesiog ryte užsimaudami kojines!

Darija pasakoja, kad Lietuvoje jie pirmieji gamina kojines iš perdirbto plastiko. Tokių verslų pasaulyje taip pat nėra daug. Pasak Darijos Ilevičiūtės-Zaveckienės, viskas prasidėjo nuo to, kai kartą atvykusi į gamyklą išgirdo apie inovatyvius perdirbto plastiko verpalus. Tada ji nė sekundės nedvejojo ir iškart ėmė regzti planus, kaip minėtą naujovę gali panaudoti savo kuriamų kojinių gamyboje.

„Norėjome, kad mūsų produktas neštų didesnę vertę, prisidėtų prie planetos valymo, prie geresnio rytojaus“, – savo požiūriu į tvaraus verslo pradžią dalijasi Darija.

Viena „Ūkų“ kojinių pora turi itin svarbią reikšmę, kadangi nusipirkę tokią prekę, pirkėjai iš vandenyno išvalo net 51 plastiko buteliuką. Į kojinių porą yra įverptas vienas plastiko buteliukas, o kitus 50 surenka „Plastic Bank“ organicija, kuriai nuo kiekvienos parduotos kojinių poros „Ūkai“ skiria po 50 centų. Šie pinigai skirti ne tik buteliukų rinkimui, tačiau ir labiausiai plastiku užterštose šalyse vargingai gyvenančių žmonių paramai.

SEB Inovacijų centro vadovas Audrius Rutkauskas džiaugiasi, kad pastaruoju metu kuriasi vis daugiau kūrybiškų, motyvuotų, į ekologiją ir globalias problemas orientuotų jaunųjų verslų. Pasak jo, dabar tvarumas yra ne tik vertybių klausimas. Nuolat didėjantis tvarių prekių ir paslaugų poreikis iš vartotojų pusės lemia tai, jog verslams būti tvariems ir apsimoka. Tereikia atsakingai pasidaryti namų darbus ir išnaudoti visas galimybes, kurių pastaruoju metu – išties daug.

Daugiau apie inovatyvius ir pasaulį tausojančius verslus – laidoje „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“  šeštadienį 11.30 val. per TV3.


Rašyti komentarą...
E
Elita
2021-02-13 03:00:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keistas pasaulis zino kad blogai vis vien gamina ,kodel kad ir kokie sunkus tipo rusu laikai po karo buvo bet pienas pilstomas i stiklinia tara ,zodziu kas skyst stiklinei taroi ,praplauni grazini ir sukasi ratu ne atsirado mokslinciu prigamyno plasmases o dabar verkia reikia koines gamint prades triusikus ar dar koki velnia mazai dar zmones uztersti dar ir rubus plasmasinius gaminkim tipo zeme saugom
Atsakyti
-1

N
Nu jo
2021-02-13 10:35:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu blyn lietuviai))) mes turim biznį, gaminam kojines, jūs jas pirkite, ir taip gelbėsit pasaulį))) tik vienas klausimas - o kur poto senos kojinės dėsis? Pačios išnyks, ar susinesios iki 0,ar vistik atsidurs šiukšlyne kartu su kitom neišgelbėtom šiukšlėm?))))
Atsakyti
0

N
Nu jo
2021-02-13 10:36:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geras :-D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų