Neseniai vaikelio susilaukusi Gelašvili prabilo apie sunkų etapą: labiausiai padėjo tėvai

Gruzijos milijonierių dukra Sofio Gelašvili visai neseniai su savo sekėjais socialiniuose tinkluose palietė itin svarbią temą – taisyklingą mitybą ir valgymo sutrikimus. Sofio savo sekėjams atskleidė, kad ne vienerius metus pati kentė nuo šių problemų ir netgi sirgo anoreksija.

20

Tiesa, nuo praėjusio pavasario viskas pasikeitė ir Sofio tiek į maistą, tiek į sveiką gyvenimo būdą ėmė žiūrėti kitaip. Naujienų portalui tv3.lt žinoma moteris ne tik papasakojo savo patirtį, bet atskleidė ir tai, kas jai padėjo įveikti valgymo sutrikimus.

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Neseniai vaikelio susilaukusi Gelašvili prabilo apie sunkų etapą: labiausiai padėjo tėvai

Alinančios dietos privedė iki anoreksijos

Sofio pasakojo, kad valgymo sutrikimai prasidėjo paauglystėje, o ypatingai pablogėjo tada, kai persikėlė gyventi į Paryžių. „Paauglystė daro savo. Kvailu būdu – išvis atsisakiusi valgyti – norėjau sulieknėti. Visą paauglystę turėjau valgymo sutrikimų“, – prisiminė ji.

Anot jos, ypatingai norą pakeisti savo kūno formas paskatino aplinka: „Ypatingai liekna norėjau būti todėl, kad mokiausi mados universitete, prisižiūrėjau  į mūsų, studentų fotosesijas, ateinančių modelių, ir vėliau imdavausi drastiškų priemonių, kad ir pati būčiau tokia liekna.“

Tam, kad pasiektų to, apie ką svajoja, Sofio ėmėsi kraštutinumų, kurie, kaip pripažino po to, privertė jaustis taip, lyg nuolatos suktusi užburtame rate. Į klausimą, ką tuo metu valgė, Sofio neslėpdama atsako – arba viską, arba nieko.

„Vieną savaitę galėdavau suvalgyti tik vieną jogurtą, o visas kitas likusias dienas vietoje maisto rinkdavausi kavą arba „Coca cola“, kuri užpildydavo skrandį. Tiek to supratimo teturėjau. Nesupratau, kad ten – pilna cukraus ir kad baisiai gadinu savo medžiagų apykaitą. O po tokios savaitės, žinoma, ateidavo ir persivalgymo diena, o po jos – tas pats per tą patį, ir vėl kvailos, alinančios dietos“, – atviravo ji.

Dabar Sofio suvokia, kad tuo metu ji kentė nuo anoreksijos, kurią labiausiai padėjo įveikti tėvai. „Teko „pasikankinti“, bet po poros metų viskas susitvarkė. Deja, taip pat netinkamu būdu. Iki šio pavasario dar niekuomet nevalgiau taisyklingai“, – sakė žinoma moteris.

REKLAMA

Viskas pasikeitė nuo praėjusio pavasario

Būtent šį pavasarį viska apsivertė, tačiau S. Gelašvili neslepia, jog net ir tuo metu, kai savo organizmą alindavo, pasąmoningai tai suprasdavo. Tačiau tuo metu svarbiausia buvo ne sveikata.

„Manau, sąmoningai suprasdavau ir tuo metu, tiesiog kadangi tai padėdavo mesti svorį, labai daug apie sveikatą ir tolimesnę išvaizdą aš nesvarstydavau. Bet apie tai daugiausiai susimąsčiau praėjusį pavasarį. Pradėjau daug domėtis apie tinkamą gyvenimo būdą, o draugės pastūmėta kreipiausi į trenerę dėl mitybos“, – pasakojo Sofio.

Dabar moters mityba visai kitokia, kaip ir sporto režimas, tad neverta stebėtis, kad vos prieš daugiau nei mėnesį antrojo vaikelio susilaukusi S. Gelašvili jau spėjo grįžti į senąjį savo svorį: „Svoris grįžo, o formos – dar ne. Tai – normalu, nes nėštumo metu kūnas prarado nemažai raumenų, tad tam bus reikalingos normalios treniruotės.“

Paklausta, kas, jos manymu, tokiam rezultatui turėjo daugiausiai įtakos, S. Gelašvili dėkojo savo trenerei ir pasikeitusiam požiūriui. „Manau, tam įtakos turėjo viskas. Tiek sveikos mitybos laikymasis nėštumo metu, tiek ir treniruotės. Po nėštumo savęs tikrai nespaudžiu. Tiesiog ir toliau valgau pagal savo mitybos planą, o prie normalių treniruočių dar nesugrįžau. Lauku „žalios šviesos“ iš gydytojų“, – šypteli ji.

Dabar Sofio visiškai atsisakė cukraus ir druskos, stengiasi maitintis kuo įmanoma labiau pagal planą. „Valgau 4 kartus per dieną, kas 3 valandas. Taip pat viską matuoju gramais. Viską darau pagal savo trenerės Alminos nurodymus. Klausausi jos ir esu labai laiminga, kad ją atradau“, – pripažino Sofio.

Kadangi nuo valgymo sutrikimų kenčia ne viena mergina, Sofio primena, ką daryti, kad iš to „išlipti“ kuo greičiau: „Svarbiausia yra taisyklinga mityba, svarbu savęs nealinti, mylėti savo kūną. Nesielkite su savo kūnu kaip su „šiukšlių dėže“, ir visko iš eilės nevalgykite.“

Taip pat ji džiaugiasi ir dideliu savo mylimojo palaikymu: „Manau, kad tai – labai svarbu. Antra pusė visuomet turi vienas kitą palaikyti. Pati esu labai laiminga ir to paties linkiu visiems!“


Rašyti komentarą...
M
Mari
2021-02-22 20:54:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai proto nėra,tada stogas važiuoja.Tokiu pilnas pasaulis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų