Sportas yra populiariausias Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo užsiėmimas nepriklausomai nuo gyvenamosios vietovės, mokyklos tipo, klasės. Juo užsiima 36 proc. mokinių.
Tiesa, sportu labiau domisi berniukai, ypač jiems patinka krepšinis. Tuo tarpu muzikos (17 proc.), dailės (11 proc.) ir šokių (10 proc.) užsiėmimus dažniausiai renkasi mergaitės. Jaunimo organizacijos tiek berniukų, tiek mergaičių tarpe yra mažai populiarios.
Nors mokyklose dažniausiai organizuojami krepšinio, futbolo ir dainavimo būreliai, mokiniai labiau norėtų lankyti baseiną, mokytis šokti ar groti gitara. Tikėtina, kad neformaliojo švietimo veiklų pasiūlą lemia ne tiek vaikų interesai, kiek mokyklų galimybės.
Tyrimas parodė, kad apie 50 proc. visų mokinių lanko vieną užsiėmimą, 15 proc. - du, o apie 5 proc. - tris užsiėmimus. Vyresnių vaikų dalyvavimas užklasinėje veikloje linkęs mažėti.
Didžioji dalis pradinių klasių mokinių (63,7 proc.) užsiėmimus lanko mokykloje, ir tik 36,3 proc. - neformaliojo švietimo įstaigose. Vyresnių klasių mokinių tarpe užsiėmimai mokyklose ir neformaliojo švietimo įstaigose yra beveik vienodai populiarūs: atitinkamai 52,2 proc. ir 47,8 proc.
Šie duomenys gauti vykdant Švietimo ir mokslo ministerijos užsakytą tyrimą „Mokiniai, dalyvaujantys neformaliajame švietime“, kurio metu apklausti 8639 mokiniai, 751 jų tėvai, 750 pedagogai, 61 neformaliojo švietimo veiklų vadovai, 4 ekspertai.