Kai jūsų vaikas auga ir tampa paaugliu, jam norisi daugiau laisvės, jis, tikriausiai, pradeda nebesutikti su jūsų vertybėmis ir jūsų nuomone. Toks paauglio elgesys yra visiškai normalus.

Paaugliai nori būti nepriklausomi nuo šeimos, jie nori daugiau priimti savarankiškų sprendimų (pradedant apranga, kuria jie rengiasi, ir baigiant savarankišku klubo ir hobio pasirinkimu).

Paauglio kambarys (tikriausiai išklijuotas plakatais, piešiniais, lipdukais) tiksliai atspindi jo vidinį pasaulį ir interesus.

Paauglystės metais vaikas pradeda rašyti dienoraštį, kuriame fiksuoja savo pakilimus ir nuopuolius, intymesnių santykių pradžią.

Kaip tėvams reaguoti į augančią vaiko nepriklausomybę?

Reikia išmokti gerbti vaiko nepriklausomybę ir visuomet prieš įeinant pasibelsti į jo kambario duris. Nedera paslapčiomis skaityti vaiko dienoraštį, tikrinti jo laiškus, klausytis pokalbių telefonu.

Palaikykite savarankišką vaiko pasirinkimą net ir tada, kai kalba eina apie iššaukiančių rūbų pirkimą arba netinkamą kirpimą.

Rimtai vertinkite jūsų vaiko problemas, visada jį įdėmiai išklausykite, bet patarimus dalinkite atsargiai (palikite pasirinkimą vaikui).

Nedera vaikui aiškinti, su kokias draugais jis turėtų bendrauti, o kuriuos turėtų pamiršti. Vaikas pats tai supras augdamas. Jeigu tėvai jaučia, kad kažkurio iš draugų kvailas elgesys daro įtaką vaikui, tuomet reikia rimtai apie tai pasikalbėti su vaiku ir paaiškinti jam, prie ko gali atvesti draugystė su tokiais žmonėmis.

REKLAMA

Su niekuo nesidalinkite vaiko būgštavimais be jo leidimo. Priešingu atveju, galite prarasti vaiko pasitikėjimą, kurį užsitarnauti iš naujo bus nelengva.

Leiskite vaikui pačiam šeimininkauti savo kambaryje ir niekada jo patys netvarkykite.

Kai vaikui sueina 13 metų, tėvams dažnai iškyla klausimas, kiek laisvės reikia suteikti vaikui, ar galima jį vieną palikti namuose ir t.t. Į tokius klausimus negalima atsakyti vienareikšmiškai. Viskas priklauso nuo to, kiek vaikas suaugęs (tėvų manymu), kaip protingai jis gali pasinaudoti suteikta laisve, ar nebijos vienas pasilikti namuose. Bet kokiu atveju tėvai vis dar turėtų nepastebimai kreipti vaiką tinkamu keliu, taisyti kai kuriuos jo poelgius.

Paauglystėje tėvai gali susidurti su tokia situacija, kai vaikas paprašys išeiti iš jo kambario, kuomet pas jį bus draugų. Tokioje situacijoje tėvai neturėtų per jautriai sureaguoti, nes tai bus tik dar viena vaiko laisvės apraiška ir nieko daugiau.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų