• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Galime valandų valandas plepėti su draugėmis apie tai, kaip puoselėjame plaukus ar rūpinamės figūra. O štai intymių kūno vietų priežiūrą aptarinėti nejauku. Gal vis dėlto pakalbėkime apie ją atvirai?



Atvirai apie „tai“

Galime valandų valandas plepėti su draugėmis apie tai, kaip puoselėjame plaukus ar rūpinamės figūra. O štai intymių kūno vietų priežiūrą aptarinėti nejauku. Gal vis dėlto pakalbėkime apie ją atvirai?



Atvirai apie „tai“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Intymios higienos šaknys glūdi tolimoje praeityje. Nenuostabu, juk moterys visada rūpinosi, kad „ten“ jaustųsi gaiviai. Pavyzdžiui, Kleopatra mėgo ne tik vonias su pienu, bet ir žolelių nuovirus, saugančius nuo įvairių infekcijų. Vėliau atsirado muilas, kuris ilgą laiką laikytas prabanga, prieinama tik turtingiesiems. Tiesa, istorija nutyli, kokiais pojūčiais ir pasekmėmis baigdavosi dažni intymūs apsiprausimai muilu. Apie tai prabilta tik XX a. viduryje. Specialistai rimtai susimąstė: ar tokia jau nekalta muilo puta šiai delikačiai zonai? Kartu su revoliucija, t.y. 60-70 metais, rinkoje ėmė rastis pirmieji produktai, skirti specialiai intymiai higienai. Tai buvo įprastas skystas muilas, praturtintas natūraliais aliejais ir žolelių ekstraktais, bet jis buvo sutiktas labai palankiai.

REKLAMA

Dabar beveik kiekviena firma, gaminanti kosmetiką kūnui, turi bent po vieną priemonę, skirtą intymiai higienai. Muilu jau nebeapsiribojama. Apstu įvairiausių putų, gelių, dezodorantų, drėgnų servetėlių – visa tai jau nebe prabanga, o kasdienybė. Atskira kategorija – „seksualinės“ pakraipos kosmetika. Tai geliai-lubrikantai, naudojami pačiose intymiausiose situacijose.

REKLAMA
REKLAMA

Po detalę...


Išorinių lytinių organų rūgščių ir šarmų pusiausvyros pakitimus gali lemti šie faktoriai:

•    Apsilankymas baseine su chloruotu vandeniu, maudymasis upėje ar jūroje;

•    Intensyvios sporto treniruotės;

•    Sintetiniai apatiniai rūbai, aptempti rūbai;

•    Nuolat naudojami higieniniai įklotai;

•    Kai kurios ligos, pavyzdžiui, cukrinis diabetas;

•    Menopauzė.

Normalią moters lytinių organų mikroflorą sudaro daugybė mikroorganizmų, kurie taikiai sugyvena vieni su kitais. Tai nenuostabu – tokios draugiškos „šeimynos“ sudėtis pastovi ir individuali. Joje būtinai turi būti laktobakterijų. Būtent laktobakterijos, gamindamos pieno rūgštį, sukuria galingą apsauginį barjerą makštyje užkirsdamos kelią makšties infekcijoms. Jei balansas sutrinka, tai uždega žalią šviesą bet kokiems mikrobams, kas gresia rimtu uždegimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rūgščių ir šarmų pusiausvyra makštyje gali sutrikti dėl daugelio priežasčių: kontraceptikų, ypač barjerinių, vartojimo, makšties praplovimų įvairiais medikamentais, vartojant antibiotikus, po lytinio akto, sutrikus hormonų pusiausvyrai, prasidėjus menstruacijoms, nėštumo, žindymo laikotarpiu, dėl pernelyg aptemptų rūbų, streso, chroniškų ligų. Tada laktobakterijų kiekis makštyje sumažėja ir infekcija iš išorės lengvai patenka į organizmo vidų. Atsiranda nemalonių pojūčių intymiose vietose: paraudimas, niežulys, perštėjimas.

REKLAMA

Be abejo, tokiu atveju visų pirma reikia kreiptis į gydytoją, kad atliktų tyrimus, nustatytų, ar tikrai sergi infekcija ir skirtų gydymą. Bet kad išvengtum tokių nemalonių simptomų, būtina skirti reikiamą dėmesį intymiai higienai ir rinktis tam specializuotas priemones.

Turinio ypatumai

Parduotuvėse ir vaistinėse priemonių gausu net akys raibsta. Ką išsirinkti?

Visų pirma rinkis tai, kas skirta būtent intymioms vietoms. Šiandien dauguma ginekologų rekomenduoja naudoti specialias intymios higienos priemones su pieno rūgštimi apsiprausimui prieš miegą, po miego ir po lytinio akto. Tokiose priemonėse esanti pieno rūgštis atsako už normalią rūgščių ir šarmų pusiausvyrą, ramunėlių ar alavijo ekstraktai drėkina makšties gleivinę ir saugo nuo infekcijų.



Kokių jų būna?


Galima išskirti keletą pagrindinių priemonių intymiai higienai: gelis, drėgnos servetėlės, putos ir kremai, specialus muilas ir intymūs dezodorantai.



Gelis

REKLAMA

Tiks toms, kurių oda itin jautri ir greitai sudirgsta nuo bet kokio prausiklio, ypač parfumuoto. Kaip ir dušo želė, intymių vietų gelis yra gana skystas, bet jis beveik neputoja, turi kur kas daugiau drėkinamųjų komponentų nei bet kuris, net pats kokybiškiausias intymus muilas.



Putos, kremai

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar minkštesnė ir švelnesnė priemonė, nei gelis. Nors savo sudėtimi nuo jo beveik nesiskiria. Jei priemonės sudėtyje yra pieno rūgšties, ją galima vadinti profilaktine.

Drėgnos servetėlės

Situacijose, kai nėra galimybės pasinaudoti geliu (darbe, išvykoje), tiks specialios intymios higienos servetėlės. Švelnus jų pagrindas sudrėkintas specialiu losjonu, kurio sudėtyje yra pieno rūgšties, drėkinamojo aliejaus, vaistažolių ekstraktų. Tokias servetėles patogu nešiotis rankinėje, taip jos gali būti visada po ranka.

REKLAMA

Intymusis muilas

Jis švelnesnis nei įprastas muilas, puikiai drėkina lytinių organų odą, jo sudėtyje nėra sintetinių kvapiklių, konservantų ir dažiklių, dažniausiai praturtintas žolelių ekstraktais.

Dezodorantas

Jei esi pripratusi prie absoliučios švaros, gali naudoti ir vandens pagrindu pagamintą intymųjį dezodorantą. Jis yra bekvapis, bet puikiai maskuoja natūralų lytinių organų kvapą. Beje, jį naudoti galima tik ant visiškai švaraus kūno – taigi jis naudojamas po prausimosi, o ne vietoje jo!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų