Fugu (angl. blowfish) - tai žuvis, kuri savo organizme turi mirtinų nuodų. Pati žuvies mėsa iš esmės nėra nuodinga, tačiau žuvies organuose yra itin daug tetrodotoksinų, kurie gali apnuodyti mėsą, jei ši netinkamai paruošiama. Dėl to suvalgius blogai paruoštą fugu žuvį žmogus iškart gaus mirtiną dozę itin stiprių toksinų, kuriems nėra priešnuodžio.
Tuo pačiu fugu vardu vadinami ir prabangūs patiekalai iš šios žuvies, kurie nepaisant rizikos mirtinai apsinuodyti, yra labai populiarūs Japonijoje. Netgi žuvų pieniai laikomi ypatingu delikatesu. Angliškai fugu žuvis vadinama „pufferfish“ arba „blowfish“ dėl savo savybės išsipūsti. Kasmet Japonijoje yra pagaunama apie 40 rūšių šios žuvies, o jos parduodama per 10 tūkstančių tonų.
Senas japonų posakis byloja: „Norėčiau suvalgyti fugu, tačiau nenoriu mirti“. Būtent dėl netikėtų mirčių tiesiai prie pietų stalo, valgant fugu žuvį, pastaruoju metu ruošti fugu žuvį leidžiama tik licencijuotiems virėjams. Kad gautų licenciją, virėjas turi turėti ne tik teorinių žinių apie fugu, bet ir praktinių fugu žuvies išdorojimo įgūdžių, nes priklausomai nuo rūšies, skiriasi ir nuodingos šios žuvies dalys. Šių įgūdžių virėjai mokosi apie trejus metus specialiuose kursuose, tačiau apie 70 proc. iš jų egzamino neišlaiko. Tačiau būtent dėl tokių griežtų reikalavimų šios žuvies ruošimui netikėtų mirčių skaičius dėl apsinuodijimo fugu žymiai sumažėjo.
Paprastai fugu patiekalai kainuoja gana brangiai. Pietūs gerame restorane vienam žmogui gali kainuoti nuo 100 iki 2000 JAV dolerių. Tačiau pigesniuose restoranuose galima paragauti ir ne tokių brangių fugu patiekalų už 15–20 JAV dolerių. Sakoma, kad nuodingiausia „Tora – fugu“ rūšis yra ir pati skaniausia.
Žuvies paruošimui virėjas naudoja specialų peilį, vadinamą „fugu hiki“, žuvis dažniausiai patiekiama kaip sušis, pavadintas „fugu sashi“ arba „tessa“ (žuvis patiekiama supjaustyta itin plonais griežinėliais, išdėliota margoje lėkštėje).