Italų archeologai mano, kad jie surado olą, kurioje vilkė savo pienu maitino brolius dvynius Romulą ir Remą, o šie, pasak legendos, įkūrė Romos miestą.
Požeminė tuštuma, papuošta geldelėmis ir mozaikomis, buvo atrasta netoli imperatoriaus Augusto rūmų griuvėsių ant Palatino kalvos. Tikėtina, kad tai garsi, tačiau seniai užmiršta romėnų garbinimo vieta gerai žinoma kaip Luperkalė, sakė archeologai.
„Visai tikėtina, kad ši vieta liudija apie Romos įkūrimo mitą, vieną iš labiausiai žinomų visame pasaulyje, legendinį urvą, kuriame vilkę žindę Romulas ir Remas buvo išgelbėti nuo mirties“, - sakė Italijos kultūros ministras Francesco Rutelli, pristatydamas šį atradimą.
16 metrų gylio urvas buvo aptiktas restauruojant rūmus. Ekspertams atliekant tyrimus kamera atvaizdai ekrane parodė skliautą, kurio centre buvo pavaizduotas gerai išsilaikęs baltas erelis.
Mitas pasakoja, kad Romulas ir Remas, dievo Marso sūnūs dvyniai, buvo išplukdyti ant Tibro upės kranto, kur juos surado vilkė ir išmaitino savo pienu.
Kaip pasakoja legenda, užaugę broliai toje vietoje, kur juos išmaitino vilkė, įkūrę Romą. Ginčydamasis dėl miesto vardo, Romulas užmušęs Remą, po to tapo pirmuoju Romos karaliumi.
Luperkalė, kilusi iš lotyniško žodžio, kuris reiškia vilką, senovės romėnams buvo šventa vieta.