„Patersono“ žvaigždė A. Driveris: kritikai žada stulbinančią karjerą

„Pamenu, kaip 2003 m. važiavau pusantros valandos iki artimiausio kino teatro, kad pamatyčiau Jimo Jarmuscho „Kavą ir cigaretes“. Nesupratau, ar filmas man patiko“ – prisipažįsta aktorius Adamas Driveris. Praėjus trylikai metų, jis pats tapo pagrindiniu amerikiečių režisieriaus filmo „Patersonas“ personažu – įkūnijo poeziją kuriantį autobuso vairuotoją. Filmą rodo Lietuvos kino teatrai.

Adamas Driveris (nuotr. Organizatorių)

Per kelis pastaruosius metus A. Driveris tapo žinomas kiekvienam, besidominčiam tiek nepriklausomu, tiek komerciniu kinu. Šiandien aktoriaus pavardė vis dažniau linksniuojama šalia kitų garsių Holivudo vardų – Jake Gyllenhaal, Ryan Gosling, Michael Fassbender ar Robert Pattinson.

REKLAMA

Režisieriai ypač vertina A. Driverio sugebėjimą įsijausti į veikėją ir kurti labai skirtingus vaidmenis, kurie laimi ne tik žiūrovų simpatijas, bet ir svarbius kino apdovanojimus. Pavyzdžiui, už vaidybą „Patersone“ aktorių jau įvertino Los Andželo, Toronto ir Dublino kino kritikų asociacijos.

Ir piktadarys, ir meilužis

Aktoriaus karjerą A. Driveris pasirinko po to, kai dėl traumos nebegalėjo tęsti tarnybos JAV kariuomenėje. Pirmasis bandymas dar paauglystėje patekti į prestižinę Julliard mokyklą Niujorke buvo nesėkmingas, tačiau antruoju mėginimu aktorius pasiekė savo.

„Prieš eidamas į aktorių atrankas išmokau nekęsti visų patalpoje esančių žmonių. Todėl jei nepavykdavo, galėdavau sau ramiai tarti – „juk vis tiek nė vieno iš jūsų nemėgau“ – apie savo ankstyvąją karjerą ir sėkmės metodą sako aktorius.

Šiandien, kai kine vis svarbesnis tampa universalumas, tokie aktoriai kaip A. Driveris – labai vertinami. Filme jis gali tapti tiek baleto šokėju, tiek boksininku, tiek moterų numylėtiniu. Šiandien jo veidą kritikai jau vadina „vienu įsimintiniausių Holivude“.

Aktorius išgarsėjo populiariame seriale „Merginos“ („Girls“) suvaidinęs arogantišką vienišių Adamą. Nesunkiai aktorius susitvarkė ir su blogiečio vaidmeniu kultinių „Žvaigždžių karų“ naujausioje dalyje „Žvaigždžių karai: Galia nubunda“, o naujoje Martino Scorceses dramoje įkūnijo katalikų dvasininką. Dėl pastarojo vaidmens numetė net 20 kilogramų.

Giria intuiciją ir pareigingumą

„Mane stebina jo intuicija – atrodo, kad jis ne vaidina, o reaguoja“ – apie aktorių teigia J. Jarmuschas. Pasak jo, aktoriui tereikėjo duoti vaidmenį, o tuomet jis reagavo į kiekvieną vaidinamą situaciją.

REKLAMA

Panašu, kad J. Jarmuschas taps vienu iš svarbiausių režisierių aktoriaus karjeroje. Talentingajam A. Driveriui jis pasiūlė vaidmenį, kuris nutolsta nuo Holivudo grožio šablonų ir taisyklių. Jo vaidinamas Patersonas panašus į kiekvieną iš mūsų, gyvenantį rutinoje. Tik, priešingai, ši rutina veikėjo nevargina, o įkvepia kurti poeziją.

Vienas mėgstamiausių J. Jarmuscho poetų Ronas Padgettas, sukūręs eilėraščius „Patersonui“, pabrėžė A. Driverio pareigingumą. Pasak jo, kai Jarmuschas perdavė aktoriui sukurtas eiles, šis jau buvo perskaitęs 800 puslapių R. Padgetto eilėraščių rinktinę.

„Iš pradžių tai mane maloniai nustebino, tačiau vėliau supratau, kad tai yra puikios darbo etikos pavyzdys“ – teigė R. Padgettas.

Išmoko vairuoti autobusą

Pats A. Driveris taip pat bandė rašyti eiles, tačiau nesėkmingai: „Filmo kūrimo metu bandžiau rašyti, tačiau visi kūriniai buvo prasti“.

Pasak jo, daugelio mūsų poezijos suvokimas primityvus, nes su ja paviršutiniškai susiduriame tik mokyklose ar mėgėjiškuose skaitymuose. Tačiau kurdamas vaidmenį, aktorius teigia supratęs, kad poezija – „gražus būdas išreikšti save“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų