Žinomi žmonės siekia sukviesti po pasaulį išsibarsčiusį Lietuvos jaunimą

Vakar buvo pristatyta pirmą kartą Lietuvoje liepos 12 – 15 dienomis vyksiančio Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo programa. Susirinkęs gausus žymių žmonių būrys kartu gamino ir ragavo lietuviškus patiekalus, dalijosi būsimo festivalio idėjomis bei ragino viso pasaulio lietuvius prisiminti lietuvišką skonį. Architektas ir muzikantas Algirdas Kaušpėdas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, „Lietuvos ryto“ krepšininkas Lawrence Roberts su žmona, verslininkė Irena Matijošaitienė, aktorius Dominykas Vaitiekūnas ir kitos žinomos asmenybės drauge su Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga kvietė jaunimą iš Lietuvos ir viso pasaulio šią vasarą atvykti į precendento šalyje neturintį verslo, mokslo, politikos ir kultūros festivalį.

„Happyendless“ (nuotr. grupės archyvo)

REKLAMA

Pasak Kęsto Pikūno, Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos pirmininko ir vieno iš renginio iniciatorių, pagrindinis festivalio tikslas – suartinti Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse gyvenantį lietuvių jaunimą. Kad festivalis gali tapti tiltu, vienijančiu po pasaulį išsibarsčiusius lietuvius, mano ir Algirdas Kaušpėdas: „Tikiuosi, kad pasaulio lietuvių susitikimas bus vienodai reikalingas tiek čia atvažiuojantiems, tiek čia gyvenantiems lietuviams. Abi pusės turi gauti tai, ko joms trūksta. Linkėčiau, kad tai taptų kažko reikšmingo pradžia“.

Festivalis vyks 200 ha užimančioje teritorijoje – Visuomenės harmonizavimo parke Prienų rajone. Tai bus pirmas tokio masto ir formato renginys, skirtas jaunimui iš viso pasaulio. Keturias dienas veiks kelios dešimtys erdvių, kuriose bus skaitomi pranešimai, vyks diskusijos verslo, mokslo, kultūros, politikos temomis, bus rengiamos kūrybinės dirbtuvės, sporto turnyrai, susitikimai su garsiais žmonėmis, kontaktų bei karjeros mugės, o vakarais vyks spalvinga pramoginė programa – kinas, teatras, mados kolekcijų pristatymai, ryškiausių Lietuvos atlikėjų koncertai.

Renginyje dalyvaus per 100 garsių verslo, mokslo, politikos ir kultūros atstovų, tarp kurių Prezidentas Valdas Adamkus, verslininkai Ilja Laurs ir Antanas Guoga, premjeras Andrius Kubilius ir Lietuvos Respublikos vyriausybė, technikos mokslų daktaras Vladas Lašas, profesorius Alfredas Bumblauskas, dainininkas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, verslininkai Augustinas Rakauskas, Visvaldas Matijošaitis, architektas Algirdas Kaušpėdas, režisierė Dalia Ibelhauptaitė. Renginio lankytojams koncertuos Andrius Mamontovas, Keistuolių teatras su „Brėmeno muzikantais“, grupės „Antis“, „G&G Sindikatas“, „Happyendless“, „Liūdni slibinai“, „Fusedmarc“ ir kiti garsūs atlikėjai.

REKLAMA

Festivalio premjera – Mariaus Makervičiaus režisuoto filmo „Kita svajonių komanda“ (angl. „The other dream team“) pristatymas. Filme pasakojama jaudinanti istorija apie Lietuvos krepšinio rinktinę, kuri vedama Šarūno Marčiulionio ir Arvydo Sabonio Barselonos olimpinėse žaidynėse laimėjo bronzą ir tapo Lietuvos nepriklausomybės simboliu.


Rašyti komentarą...
J
JouJou
2012-04-27 02:23:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vuau, neitiketina, kad tai vyksta, kazkas naujo, kilnaus ir labai reikalingo ;]
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų