Vilniečiai dar gali siūlyti savo kandidatus Šv. Kristoforo apdovanojimams

Sausio 25 dieną, švenčiant Vilniaus miesto 698-ąjį gimtadienį įvyks ketvirtieji Šv. Kristoforo apdovanojimai. Juose, kaip ir kasmet, bus apdovanoti Vilniaus miesto vardą garsinantys miestiečiai. Savo kandidatus į šį prestižinį apdovanojimą vilniečiai raginami pateikti iki gruodžio 7 dienos. 

Vilniečiai dar gali siūlyti savo kandidatus Šv. Kristoforo apdovanojimams (nuotr. Sauliaus Žiūros)

Kiekvienais metais Šv. Kristoforo statulėlės įteikiamos miestiečiams, kurie garsina Vilniaus vardą Lietuvoje ir pasaulyje. Šį apdovanojimą jau yra atsiėmęs treneris Kęstutis Šapka, startuolio „Vinted“ kūrėjai Milda Mitkutė, Justas Janauskas, Mantas Mikuckas bei Lietuvą visame pasaulyje išgarsinusios menininkės Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė ir Lina Lapelytė. 

REKLAMA

Kiekvienais metais nominacijos miestiečiams yra teikiamos už nuopelnus mokslui, teisėsaugai, švietimui, kultūrai ir menui, Vilniaus istorinei atminčiai, sportui, verslui, turizmo plėtrai, labdarai, už pasiekimus architektūros srityje ar kitoje pačių žmonių pasiūlytoje srityje. 

Vilniečiai dar gali siūlyti savo kandidatus Šv. Kristoforo apdovanojimams (nuotr. Sauliaus Žiūros)

„Apie šį apdovanojimą anksčiau nebuvau girdėjusi, tačiau supratusi, kokių nominantų tarpe buvome pagerbtos, ir kad tai būtent Vilniaus miesto apdovanojimas – pajaučiau ypatingą dėmesį. Dėmesį iš bendruomenės, kuri man yra be galo svarbi“, – teigia menininkė Lina Lapelytė. 

Lina Lapelytė kartu su kolegėmis Rugile Barzdžiukaite ir Vaiva Grainyte Šv. Kristoforo apdovanojimą atsiėmė už gautą Venecijos bienalės auksą. Jų sukurta opera-performansas „Saulė ir jūra“ tapo visame pasaulyje Lietuvos ir Vilniaus vardą garsinančiu kūriniu. 

Kaune gyvenusi kompozitorė bei muzikantė L. Lapelytė sako, kad Vilnius jai augant buvo tam tikra siekiamybė. 

„Visada žinojau, kad tai yra tas miestas, kuriame norėčiau studijuoti. Dar gyvendama Kaune dažnai atvykdavau į Vilniaus kultūrinius renginius – festivalį „Kino pavasaris“, parodas, atviros Lietuvos fondo bei Prancūzų instituto programas“, – pasakoja kūrėja. 

„Mano nepriklausoma kūrybinė veikla prasidėjo būtent Vilniuje, čia susitikti žmonės tapo mano bendražygiais ir mokytojais. O dalis žmonių iš Kauno buvo vėl iš naujo sutikti Vilniuje – jau kitokiose aplinkybės, šiek tiek paaugus“, – sako Lina. 

Tarp Vilniaus ir Londono gyvenanti menininkė, teigia, kad Vilnius yra smalsių ir svarbiausia rūpestingų žmonių miestas bei džiaugiasi vis labiau matoma ir girdima vilniečių atsakomybe už savo miestą. 

REKLAMA

„Dažnai įžvelgiu Vilniaus ir Londono paralelę – Londonas išsiskiria savo tolerantiškumu, noru pažinti kitą, niekada ten nesijaučiau svetima. Taip pat ir Vilniuje niekada nesijaučiau svetima – tai miestas, kuris laukia idėjų, nori pažinti, yra atviras ir tolerantiškas. Didelė dalis vilniečių yra žmonės iš visos Lietuvos, kurie Vilniuje atsirado vedini to paties smalsumo ir atvirumo, tad jie ir toliau formuoja tolerantiško ir veržlaus miesto veidą“, – sako menininkė L. Lapelytė. 

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ragina nepamiršti tų, kurie savo darbais prisideda prie pokyčių Vilniuje. „Mieste kasdien padaromi tūkstančiai gerų darbų – ne visus juos galime pastebėti, todėl prašome pagalbos atkreipiant dėmesį į tuos, kurie verti šio puikaus apdovanojimo“, – sako meras. 

Nominantus, kurie, Jūsų nuomone, labiausiai nusipelnė apdovanojimo už sako veiklą 2020 metais, galite siūlyti iki gruodžio 7 dienos užpildę formą čia arba svetainėje www.vilnius.lt skyrelyje „Apdovanojimai Šv. Kristoforo statulėlėmis“. Tą taip pat galite padaryti el. pašto adresu [email protected] arba paštu adresu: 

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriui 

Apdovanojimų Šv. Kristoforo statulėlėmis sekretoriatui 

Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius 

Medžiaga parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės užsakymą. Turinys apmokėtas. #MesEsameVilnius


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų