Atviras Prūsaičio interviu: apie sunkų periodą ir 2 žinomų Lietuvos vyrų ištiestą pagalbos ranką

Sauliaus Prūsaičio pristatyti jau nebereikia – dainininkas yra žinomas ne tik dėl savo hitais tapusių dainų, bet ir dėl nepamirštamo įvaizdžio scenoje. 

Atvirame tv3.lt vaizdo konferencijos interviu jis papasakojo apie kūrybą ir tas dainas, kurios galbūt ir neužkariaus radijo stočių, bet jo širdyje turi ypatingą vietą, prabilo apie žmonos, dizainerės Agnės Kuzmickaitės indėlį kuriant jo įvaizdį, bei atskleidė, kaip renkasi atrodyti kasdien. 

Taip pat Saulius prisiminė ir sunkų laikotarpį, kai jam pagalbos ranką ištiesė du garsūs vyrai, bei atskleidė naują savo įprotį, kuris tapo tikru malonumu.

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Atviras Prūsaičio interviu: apie sunkų periodą ir 2 žinomų Lietuvos vyrų ištiestą pagalbos ranką

Atrado naują malonumą

Nepaisant to, kad karantinas užklupo netikėtai ir ilgam, S. Prūsaičiui šis laikotarpis atnešė ne tik daug kūrybos, bet ir pamokų, ką jam iš tiesų reiškia muzika bei klausytojai, o taip pat šiuo metu jis atrado ir naują pomėgį – bėgimą.

Dainininkas pripažino, kad anksčiau to daręs nėra, tačiau pamatęs, kad karantinas atnešė ir papildomų kilogramų, nusprendė čia save išbandyti. Tiesa, jis neslėpė, kad pirmi kartai nebuvo lengvi, o ir raumenų skausmą tekdavo kentėti pro sukąstus dantis.

„Užsibrėžiau tikslą, kad vienu ypu norėčiau nubėgti 10 kilometrų. Tai pavyko, o tada atsirado ir kitų tikslų – kad vidurkis būtų ne mažiau, nei 5 minutės. Padariau ir tą. Ir supratau, kad viskas – dabar aš žinau, kad tai man teikia didžiulį malonumą, ir kai suskaičiuoju, kad turiu laisvesnio laiko, aš pasveriu, kiek man kilometrų bėgti – ar 5, ar 10, ar išvis nebėgti“, – sakė jis.

REKLAMA

Tiesa, kitaip nei dauguma bėgimą pamilusių žmonių, S. Prūsaitis tikino, kad maratono bėgti tikrai neketina, mat savo energiją jam norisi sudėti daugiau į profesinius dalykus – repeticijas ir koncertus.

Saulius Prūsaitis

Suprato tai, dėl ko dabar galėtų nubraukti ir ašarą

Per karantiną S. Prūsaitis savo klausytojus apdovanojo ir ne vienu nauju kūriniu, o štai paskutinis jo kūrinys – „Išnykstu“ – visai kitoks, nei kiti.

„Ne paslaptis – kas kuria muziką, kas ją analizuoja, žino, kad visas šis pop žanras ir muzika, kuri yra grojama radijo stotyse, dažniausiai turi tam tikras taisykles, detales, iš ko ji susideda, kad taptų formatu. Ši daina į tas taisykles nesitaiko, ji yra kiek kitokia“, – pasakojo dainininkas.

S. Prūsaitis neslėpė – vieniems daina patiko, tačiau buvo ir tokių, kurie sužavėti neliko. Vis dėlto kai ką, anot dainininko, svarbu daryti ir vien dėl savęs: „Aš manau, kad ji tikrai netapo ir netaps užstalės daina, ir aš visiškai to nesitikėjau. Bet ar aš pasitenkinau kurdamas šią dainą, ją išleidinėdamas? Taip. Man pačiam kartais tai padaryti yra smagu – aš pradedu nuo savęs.“

O štai dabar vasaromis visuomet itin daug koncertuojantis vyras sakė, kad jo tvarkaraštis ir vėl ėmė gausiai pildytis. 

„Po tokio dalyko, koks buvo dabar, aš suvokiau, kas man yra muzika, kolektyvas, kokį ryšį aš turiu su savo klausytoju. Galvoju, kad tai, ką turiu, yra stebuklinga, ir tai atsitinka tik labai mažam kiekiui žmonių. Yra be galo jautru, kad aš vėl galiu sugrįžti į savo darbą, kad žmonės jau duoda žinoti, kad nebijo pasekmių, laukia mūsų, pasiilgo. Jeigu dabar aš būčiau vienas, man nubėgtų ašara“, – šyptelėjo jis.

REKLAMA

Saulius Prūsaitis

O štai paklaustas apie tai, ar jam liks laiko atostogoms, Saulius juokėsi – apie tai kol kas negali būti nė kalbos, nes šiuo laikotarpiu tik darkart įsitikino, kokia jam brangi scena ir klausytojai. „Ir tai nėra dėl pinigų, kad daug koncertų, užsidirbsiu. Taip, dalis yra ir tame, bet visgi tas kontaktas, buvimas su kolektyvu, tas mūsų pašaukimas liepia sakyti – apie kokį poilsį čia šnekate?“ – pridėjo jis.

Daugybę S. Prūsaičio dainų dabar galima dažnai išgirsti ir klausant lietuviškų radijo stočių. Paklausus, ar jis visuomet savo kūrinių klauso, ar perjungia radijo stotį į kitą, Saulius buvo atviras: „Visada klausau. Tai yra mano kūrinys, ir net jei žinau, kad jis yra šiek tiek prastesnis už tą geresnį, ar mažiau klausomas, aš lygiai taip pat jį myliu, žinau, kodėl jis atsirado. Man tai – nostalgija, aš viską prisimenu ir galvoju: „Koks aš kietas, kad sugebu savo gabalus į radiją prastumt“ (juokiasi)

Saulius Prūsaitis

Sunkus laikotarpis ir pagalba iš 2 žinomų vyrų

Jau daugybę sezonų iš eilės S. Prūsaitis užima „X faktoriaus“ teisėjo kėdę, padeda kilti talentams, o prieš kelis metus su šio projekto nugalėtoja Igle Bernotaityte netgi yra sukūręs dainą.

Žinomas vyras teigė, kad patarimais su jaunesniais atlikėjais norisi pasidalinti visuomet. „Taip, mes pasidaliname. Aš taip pat galiu ir mylėti, ir linkėti sėkmės su malonumu, kai matau, kad „X faktoriaus“ dalyvis atėjo su tikslu likti čia [scenoje]. Aš tada tampu nuginkluotas ir suprantu, kad ir kokio patarimo ar paslaugos beprireiks, aš tikrai padėsiu“, – kalbėjo jis.

REKLAMA

Anot jo, smagiausia yra tada, kai jaunas žmogus siunčia žinutę, jog tikrai turi ryžto, nori dirbti ir likti scenoje.

„X faktoriaus“ teisėjai

Tiesa, vienu gyvenimo periodu pagalbos iš kitų atlikėjų prireikė ir jam: „Man yra padėję du faini vaikinai. Vienu metu, po grupės „Happyendless“ sėkmės, labai daug dirbau. Ten buvo daug reikalų – aš rašiau dainas, jas dainuodavau, užsiiminėjau visokiais scenos reikalais. O visą techninį darbą atlikdavo Andrius ir Marius. Aišku, aš taip pat įgrodavau, bet yra visokių subtilybių, kai tu turi išprodiusuoti kūrinį. Kai aš netekau grupės ir mes išsiskyrėme, keletą metų dirbau tarp ausų girdėdamas, kaip skamba daina, bet jos įrašyti nesugebėdavau. Tai man buvo labai didelis iššūkis, ir aš galvodavau, už ką man taip?“

S. Prūsaitis priminė, kad tada jam pagalbos ranką ištiesė du žinomi Lietuvos kūrėjai. „Tai buvo labai sunkus laikotarpis. Buvo keletas mėnesių, kai aš buvau labai supanikavęs, ir tada atlikau du skambučius. Vienas buvo Mikutavičiui, kitas – Mamontovui. Jie abu mane apie tai nušvietė, pasakė, kad nusiraminčiau, aš viską išklausiau, padėkojau ir mes trise po šiai dienai pasikalbame, bendraujame. Esu jiems labai dėkingas, nes tai tikrai buvo labai durnas momentas. Aš galvojau – kodėl? Juk tai turėtų būti linksma, ir faina, bet taip nėra“, – prisiminė jis.

Saulius Prūsaitis (N. Žilinskaitės nuotr.)

Kasdienybėje – kitaip, nei scenoje

Kadangi S. Prūsaičio žmona – viena žinomiausių Lietuvos dizainerių, A. Kuzmickaitė – daugelis galėtų pagalvoti, kad Agnė kuria kone kiekvieną jo sceninį įvaizdį. Pasirodo, čia pasitaiko visko.

REKLAMA

„Įvairiai būna. Kartais ji kažką sugalvoja ir mato, kad gali man tai adaptuoti. Kartais pamatau kokią gerą spalvą ir pasakau, kad norėčiau tokios spalvos kaklaraiščio, batų, kelnių, diržo, švarko ir akinių – beveik nusidažau. Tada kviečiame siuvėją, o Agnė surenka visus technininius dalykus, pataria, kaip tai turėtų gulti“, – pasakojo jis.

Tiesa, S. Prūsaitis atviras – tai, kad jo žmona dizainerė, visai nereiškia, kad jis nesikreipia su pagalbos prašymu ir į kitus: „Taip pat nesu svetimas ir kitiems rūbų modeliuotojams. Ir taip ne kartą yra jau atsitikę. Mes ir su Mantu Bartkumi draugaujame, jis kartais pastilizuoja mūsų visus pasirodymus. Tai yra atviras ratas. Manau, kad tiek užsiciklinti ties mano užimta žmona, kuri turi pakankamai daug reikalų, būtų šiek tiek netaktiška.“

Saulius Prūsaitis (nuotr. Lukas Varanauskas)

Ir nors scenoje dainininkas vilki itin ryškius, nepamirštamus kostiumus, kasdien mėgsta atrodyti kiek kitaip. 

„Nūdienoje rengiuosi labai paprastai, dažniausiai – juodai. Aš turiu 6 vienodus bliuzonus ir 6 vienodas treningo kelnes, 12 vienodų maikių, ir man labai gerai. Aišku, aš turiu rūbų prikaupęs daug, bet man patinka žinoti, kad mano spinta yra įvairi. Yra linksmoji spintos dalis, yra prabangioji ir yra ubago“, – juokėsi jis.

Anot jo, svarbu žinoti, kur, kaip ir kada atrodyti, nes kitu atveju galima apsikvailinti, mat drabužiai taip pat siunčia žinutę.

„Neslėpsiu – man patinka geros kokybės ir reti rūbai, batai. Man ltai abai patinka, bet manau, kad kiekvienam iš mūsų tai patinka. Bet, tuo pačiu [kasdien] aš visąlaik renkuosi paprastą apdarą, nes tada jaučiuosi neišsišokantis ten, kur nereikia. Rūbas gali pridaryti bėdų. Jei įsiraučiau neoninis į „Maximos“ mėsos skyrių, gal ir būtų trumpa šventė, bet kiti galėtų pagalvoti: „Kas jam su galva negerai?“ – juokėsi S. Prūsaitis.

Visą pokalbį su S. Prūsaičiu galite pamatyti peržiūrėję tv3.lt vaizdo konferenciją straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų