Į filmo premjerą susirinko politikos ir kultūros grietinėlė: stebino elegancija

Dažnas svečias „Scanoramoje“ – ukrainiečių režisierius Sergejus Loznica – antradienio vakarą festivalyje pristatė naujausią savo dokumentinę juostą „Valstybinės laidotuvės“.

Sergejaus Loznicos filmo „Valstybinės laidotuvės “ pasaulinė premjera (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)
19

Čia režisierius-kosmpopolitas vėl prikelia archyvinę medžiagą naujam gyvenimui, kuri leidžia akistata pažvelgti į 1953 m. vykusias Josifo Stalino laidotuves, rašoma pranešime spaudai.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sergejaus Loznicos filmo „Valstybinės laidotuvės“ pasaulinė premjera

Prieš seansą režisierius apie filmo idėjos atsiradimą ir jo gamybos procesą papasakojo „Kino klubo“ pokalbyje, kur jam taiklius klausimus uždavė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė Natalija Arlauskaitė. Režisierius prisipažino, tačiau nenustebino – ilgai laukti dar vieno filmo nereikės.

Sergejus Loznica dokumentinius filmus kuria nuo 1996 m., 19 iš jų apdovanoti. Jo vaidybinis debiutas „Mano laimė“ (2010) buvo pristatytas pagrindinėje Kanų festivalio programoje, „Rūke“ (2012) Kanuose pelnė FIPRESCI prizą, „Nuolankioji“ (2017) varžėsi pagrindiniame Kanų konkurse, o „Donbasas“ (2018) apdovanotas už geriausią režisūrą Kanų programoje „Ypatingas žvilgsnis“.

REKLAMA

Į „Valstybinių laidotuvių“ premjerą gausiai rinkosi Lietuvos politikos ir kultūros atstovai, kurių gretose – Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis, seimo narė Ingrida Šimonytė, rašytojas poetas Tomas Venclova, režisierius Oskaras Koršunovas.

Tiesa, visi susirinkusieji buvo labai elegantiški bei pasipuošę. Vyrai dėvėjo smokingus, o moterys nepraleido progos pademonstruoti žavių kostiumėlių.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2019-11-13 07:36:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valstybės vadovą giria jo darbai tautai ,o ne pramogos, gandai.
Atsakyti
0

Z
Znaika
2019-11-13 06:14:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kada jie susirinks prie bulviakasio?
Atsakyti
0

k
kur
2019-11-12 23:12:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
prezidentiene su chalateliu?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų