Našle likusi Noreikos žmona pasirodė viešumoje: suspindo elegancija

Viešumoje pasirodžiusi maestro Virgilijaus Noreikos našlė pasirodė viešumoje ir kartu su kitais garsiais žmonėmis prisijungė prie kilnios iniciatyvos. Elegancija spinduliuojanti moteris pasipuošė nepriekaištinga kepuraite. 

Žinomi vilniečiai išbandė naujovę: kviečia dalintis gerumu aukojant per taromatus (nuotr. Organizatorių)
8

Nuo šiol kiekvienas, grąžindamas tarą per parduotuvių taromatus, gali padaryti net du gerus darbus: prisidėti prie aplinkos saugojimo ir paremti svarbią visuomeninę veiklą vykdančias nevyriausybines organizacijas.

Prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvių taromatuose už grąžintą tarą atgautus pinigus nuo šiol galima ne tik susigrąžinti, bet ir paaukoti trims socialinėms iniciatyvoms „Mamų unija“, „Sidabrinė linija“ ir „Niekieno vaikai“, rašoma pranešime spaudai.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žinomi vilniečiai išbandė naujovę: kviečia dalintis gerumu aukojant per taromatus

Išbandyti naują aukojimo galimybę tiems, kam paramos reikia labiausiai, į vieną sostinės parduotuvių atvykęs aktorius Giedrius Savickas, pamatęs prie taromato besibūriuojantį būrelį vilniečių, šmaikštavo: „Einu patikrinsiu, ar ir jie aukoja“, – stodamasis į eilę su keliais buteliais nuo vandens juokavo aktorius. Įdėjęs butelius į taromatą jis per kelias sekundes paaukojo atgautus pinigus „Sidabrinei linijai“, kurios veiklą palaiko jau kurį laiką.

REKLAMA

Kad paaukoti labai paprasta, pripažino ir baleto artistė Loreta Bartusevičiūtė-Noreikienė: „Labai paprasta ir kviečiu ir kitus prisidėti, nes vienišų žmonių yra labai daug Lietuvoje. Negalima palikti žmogaus vieno. Visada kuo galiu paremiu sunkiai gyvenančias šeimas, aplankau vienišus žmones, pakalbame, pabendraujame ir jaučiu, kad žmogaus nuotaika iškart pagerėjo. Kviečiu ir kitus prisidėti, labai prasminga ir graži iniciatyva“, – kalbėjo aukojimą per taromatus taip pat išmėginusi baleto artistė.

Renginyje dalyvavusi kepyklėlės „Liu Patty“ savininkė Liucina Rimgailė sakė, kad ji su šeima dažniausiai remia vaikais besirūpinančias iniciatyvas: prie mažųjų gerovės prisideda ir finansine parama, ir savo kepyklėlėje gaminamais skanėstais.

„Mane ypač džiugina, kad paaukoti organizacijoms galima ir labai netikėtoje vietoje – per taromatą. Galbūt kasdienybėje net jei nori paaukoti, reikia prisiruošti tai padaryti, nueiti į tam tikrą portalą, prisijungti, o čia ateini, paprastai paprastą buitišką veiksmą – grąžini tarą, kurią bet kuriuo atveju atvežtum, ir tu turi galimybę paremti labai svarbią ir reikalingą organizacijų veiklą: tam tereikia kelis kartus paspausti mygtuką. Tai iš tikrųjų nuostabu. Manau, kad dėl to paprastumo ir prieinamumo ši idėja turėtų labai pasiteisinti“, – svarstė L. Rimgailė.

Kaip pažymėjo „Rimi“ vadovas Giedrius Bandzevičius, vadovas, dideli pokyčiai neįvyksta per dieną – jie vyksta kasdien po truputį. „Todėl net ir nedidelė suma, skirta paramai grąžinant tarą, tampa didele ir reikšminga pagalba nevyriausybinėms organizacijoms, kai dalinimasis gerumu tampa įpročiu, kuriuo užsikrečia daugybė žmonių“, – pristatydamas naują socialinės atsakomybės iniciatyvą sakė „Rimi“ vadovas G. Bandzevičius.

Per tinklo taromatus grąžinant tarą nuo šiol galima paremti „Mamų uniją“, kuri rūpinasi onkologinėmis ligomis susirgusiais vaikais ir gautą paramą skirs fondo šeimos namų kūrimui, prisidėti prie „Sidabrinės linijos“ išlaikymo, kuri kasdien darbo dienomis laukia vienišų ar tiesiog pasikalbėti norinčių vyresnio amžiaus žmonių skambučių, o taip pat paremti iniciatyvą „Niekieno vaikai“, kurios suburti savanoriai rūpinasi vienišais sergančiais vaikais ligoninėje – nuo pačių mažiausių iki vyresnių, kurie yra palikti be tėvų, giminaičių ar kitų globėjų priežiūros.

Marius Čiuželis, „Sidabrinės linijos“ projektą vykdančio M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo vadovas, pastebi, kad vienatvė ir socialinė atskirtis yra nuolatiniai vyresnio amžiaus žmonių palydovai: „Sidabrinė linija“ padeda spręsti šias problemas, siūlydama galimybę turėti telefoninį draugą, su kuriuo galima reguliariai kalbėtis įvairiausiomis temomis, aptarti aktualijas ar tiesiog pasišnekučiuoti. Savo veikla norime priminti, kad galime būti visuomene, kuri supranta vyresnio amžiaus žmonių poreikius, skatina jiems deramą pagarbą ir siekia, kad tokie žmonės gyventų oriai, prasmingai, aktyviai ir sveikai – juk bendravimas yra vienas svarbiausių kiekvieno žmogaus poreikių“, – sako M. Čiuželis.

Indrė Vileitė, iniciatyvos „Niekieno vaikai“ autorė, taip pat pastebi, kad neseniai susikūrusios organizacijos veikla užpildo labai svarbią socialinių paslaugų spragą šalyje. „Mūsų savanoriai teikia emocinę paramą vaikams, likusiems be tėvų ar kitų teisėtų atstovų priežiūros ligoninėse. Tokiose situacijose dažniausiai atsiduria vaikai iš globos institucijų, nes šios institucijos neturi tiek žmogiškųjų išteklių, kad galėtų su sergančiu vaiku į ligoninę atsiųsti savo darbuotoją ar savanorį, bei vaikai iš krizinių situacijų šeimose, kai vaikai paimami iš nesaugios aplinkos, – pasakojo U. Jurgaitytė. – Atrankas praėję ir apmokyti savanoriai būna su vienišais vaikais palatoje ir rūpinasi jais kaip tėvai: žaidžia, ramina, migdo, nešioja, guodžia, išklauso, padrąsina, moko naujų įgūdžių, palydi į procedūras. Savanoriai laiką su vaikais leidžia ne tik darbo metu, bet ir vakarais bei savaitgaliais, esant poreikiui – ir naktį.“

Kaip pažymi labdaros ir paramos fondo „Mamų unija“ administracijos vadovė Justina Mėlinauskaitė, tuomet, kai šeimą užklumpa sunkus išbandymas – vaikas suserga onkologine liga, susiduriama su begale problemų, kurių visų gydymo įstaigos dažnai neturi galimybių išspręsti. „Sergančių vaikų tėvai akcentuoja, kad visiems šeimos nariams norisi praleisti kuo daugiau laiko su sergančiu vaiku, skirti jam visą įmanomą dėmesį. Deja, tai tampa didele problema, nes tokių patalpų ir sąlygų, kur visa šeima galėtų būti kartu ilgo gydymo proceso metu, paprasčiausiai nėra. Būtent tam iš aukojamų lėšų ir statome „Mamų unijos šeimos namus“, nes matome, kad tokio pagalbos centro sunkiai sergančių vaikų šeimoms poreikis yra didžiulis“, – sakė J. Mėlinauskaitė.

Grąžinant tarą per taromatus paaukoti galima vienai organizacijai arba paskirstyti pinigus kelioms organizacijoms, paaukoti dalį arba visus už grąžintą tarą atgautus pinigus. Tokia funkcija jau įdiegta daugelio parduotuvių taromatuose, tuo tarpu šešiose parduotuvėse, kuriose yra T63 tipo taromatai, dėl techninių sąlygų bus galima paaukoti vienai iniciatyvai – „Sidabrinei linijai“.


Rašyti komentarą...
M
Marabu
2019-09-25 14:50:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na jeigu "bonžas" paaukotų rastus butelius,o čia žinomi ir turtingi žmonės,gėda būtų reklamuotis tokiose akcijose,dar gal ir mokamai.Geriau tyliai paaukojai ir viskas
Atsakyti
-1

B
Birute
2019-09-26 16:12:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Anksciau niekas niekam nieko neaukojo ir visi kazkaip isgyveno.dabar tik aukokit aukokit..o kur tos aukos nueina neaisku..as neaukoju ir man jokiu auku nereikia
Atsakyti
0

P
Pranas Morkūnas
2019-09-25 16:48:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
mano mokytojas Jėzus Kristus taip sakė : man mielesnis kuris tyliai meldžiasi mažam kambarėlyje, nei tas, kurs daužo galvą į grindinį didžiausioje kryžkelėje viešai.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų