Užgožė ir Bezosą: vyriausia istorijoje kosmoso turistė sužavėjo milijonus amerikiečių

Turtingiausiam pasaulio žmogui Jeffui Bezosui savo kompanijos erdvėlaiviu atlikus sėkmingą komercinį skrydį į kosmosą, amerikiečių liaupsės ir susižavėjimas visgi atiteko 82-ejų metų kosmoso turistei. Savo svajonę įgyvendinusi pilotė veteranė sako mielai į kosmosą pakiltų ir dar kartą. 

Bene labiausiai istoriniu skrydžiu į kosmosą su turtingiausiu pasaulio žmogumi Jeffu Bezosu, jo broliu ir 18-mečiu olandų milijonieriaus sūnumi, mėgaujasi 82-jų lakūnė veteranė Wally Funk. Ją milijardierius į kelionę pasiėmė įgyvendinti svajonę.

Vyriausia istorijoje kosmoso turistė akimirksniu sužavėjo milijonus ameriekiečių, kurie užgniaužią kvapą stebėjo erdvėlaivio „New Shepard“ pakilimą. Gerbėjai susižavėjimą moters drąsa reiškė nuo socialinių tinklų iki pat Baltųjų rūmų.

„Wally Funk yra žmogus, kuri norėčiau sutikti labiausiai iš visų. Ji yra naujoji Amerikos numylėtinė“, – sako Baltųjų rūmų atstovė spaudai Jen Psaki.

Į kosmosą Wally Funk pradėjo ruošėsi pakilti dar būdama 21-erių. Nors ir sėkmingai įveikusi visus NASA fizinius ir psichologinius testus reikalingus tapti astronaute jai to padaryti taip ir nepavyko. Šalies valdžia nusprendė nebeleisti moterims naudotis treniruotis skirta karine technika ir moterų astronaučių programą nutraukė.

„Aš laukiau labai ilgai, kad galėčiau ten pakilti. Daug treniravausi su astronautais Rusijoje ir Amerikoje. Aš visada galėjau nugalėti vaikinus tame, ką jie darė, nes visada buvau stipresnė ir visada viską dariau pati“, – sako W. Funk. 

Po nesėkmingai susiklosčiusios astronautės karjeros, W. Funk tapo aviacijos instruktore. Ji sako skraidyti treniravusi daugiau nei 3000 žmonių, o pati ore praleido daugia nei 19 000 valandų.

„Puikiai praleidome laiką. Noriu tai pakartoti ir greitai. Kai išlipau iš erdvėlaivio, jie man davė vieno iš parašiuto uodegą, aš ją saugosiu amžinai“, – sako W. Funk.

Tuo metu į patį J. Bezosą ir toliau skrieja kritikos strėlės, tiek iš Amerikos politikų, tiek žvaigždžių ir internautų. Milijardierių jie kritikuoja dėl esą švaistomų pinigų komercinėms kelionėms į kosmosą rengti ir neva geriau savo turtus skirtų žemės problemoms spręsti. Visgi, panašu, kad susižavėjusių komercinėmis kelionėmis į kosmosą netrūksta.

„Blue Origin“ skelbia, kad bilietų į kosmosą pardavė jau už 100 milijonų. Tiesa, kokia vieno skrydžio kaina, neatskleidžia.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų