Slovakiją drebina „Sputnik“ vakcinos skandalas

Danijoje įsigaliojo vadinamasis koronapasas. Pasiskiepijusiems ar virusą įveikusiems žmonėms su juo atsiveria kavinės, grožio ir kitos paslaugos. Savo ruožtu Slovakiją drebina „Sputnik“ vakcinos skandalas. Šalies vaistų kontrolės institutas skelbia, kad Rusija Slovakijai pristatė kitokią vakciną nei kad ji aprašyta garsiame moksliniame žurnale.

Savo ruožtu „AstraZeneca“ vakcina skiepijimą visiškai sustabdžiusioje Danijoje jau įsigaliojo vadinamieji koronaviruso pasai. Danija – viena pirmųjų Europos valstybių, pradėjusių reikalauti, kad lankydamiesi, pavyzdžiui, kirpyklose ar grožio salonuose, žmonės pateiktų įrodymą, jos yra paskiepyti nuo koronaviruso arba yra persirgę.

Dauguma danų naudojasi programėle išmaniesiems telefonams, bet koronapasą galima ir atsispausdinti, o tada nesukant galvos lankytis ir nuo vakar atsidariusiose lauko kavinėse. Vėliau jį reikės parodyti maitinimo įstaigose uždarose patalpose, muziejuose, teatruose ir kino teatruose, kuriuos planuojama atidaryti gegužės 6-ąją. Bandantiems apeiti taisykles, gresia baudos nuo 300 iki 6000 eurų.

Apie tai, kad pagaliau atsidaro skelbia ir Vengrija. Nuo šiandienos nuo 9 iki 7 valandų trumpinama komendanto valanda, duris atverti gali visos parduotuvės ir grožio paslaugos, o nuo balandžio 19-osios ir mokyklos. Vengrija karantiną švelnina, nes jau paskiepijo apie ketvirtadalį populiacijos – gerokai daugiau nei kitos Europos Sąjungos šalys. Spartesnį skiepijimą čia lėmė tai, kad be Bendrijoje patvirtintų vakcinų, Vengrija skiepija kinų „Sinopharm“ir rusiška „Sputnik“ vakcinomis.

Vokietijoje padėtis kaista. Kanclerė Angela Merkel pasisakė už suvaržymų sugriežtinimą, arba trumpo nacionalinio karantino įvedimą, ir viliasi, kad tai padės sustabdyti naujų koronaviruso atvejų augimą.

Dabar Vokietijos federalinė sistema leidžia kiekvienai žemei atskirai nustatyti joje galiojančią tvarką, tad dalis jų griežtinimus švelnina, o tai, anot kanclerės, nepadeda stabdyti atvejų skaičiaus augimo, šalyje plintant britiškajai koronaviruso atmainai. Savo ruožu Bavarijos valdžia skelbia, kad nori įsigyti 2,5 milijono rusiškos „Sputnik“ vakcinos dozių ir laukia, kol ją patvirtins Europos vaistų agentūra.

REKLAMA

„Bavarijos sveikatos ministras prieš kelias dienas man parodė sutarties juodraštį. Sutartis šiandien bus pasirašyta Illertiseno mieste su kompanija, kuri galės tiekti „Sputnik“ vakciną, jei ji bus patvirtinta Europoje. Tuomet Bavarija bendradarbiaus su ta kompanija ir įsigys 2,5 milijono dozių birželį“, – sako Bavarijos premjeras Markus Soeder.

Visgi panašu, kad „Sputnik“ vakcinos naudojimas dar gali atsigręžti prieš ją naudoti pradėjusias šalis. Štai Slovakijos valstybinis vaistų kontrolės institutas ištyrė rusų pagamintą vakciną ir padarė išvadą, kad ji nėra identiška tai, kurią palankiai įvertino autoritetingas mokslinis žurnalas „The Lancet“.

Slovakijos žiniasklaida skelbia, kad institutas taip pat negavo visų dokumentų, susijusių su vakcinos gamyba ir saugumu, būtinų vertinimui. Dėl šių priežasčių institutas nepateikė palankios rekomendacijos, skatinančios šalis gyventojus skiepyti būtent „Sputnik“ vakcina. Savo ruožtu Europos vaistų agentūra jau kitą savaitę pradės tyrimą, ar klinikiniai „Sputnik“ vakcinos tyrimai Rusijoje atitiko etinius ir mokslinius standartus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų