REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ramūno Karbauskio valstiečių inicijuojamą nepasitikėjimą Vyriausybe Seimo narė Agnė Širinskienė vadina gelbėjimosi ratu valdantiesiems. Anot parlamentarės, tai tik padės premjerei Ingridai Šimonytei parodyti, kad Seimas ja pasitiki ir tęsti darbus toliau.

Ramūno Karbauskio valstiečių inicijuojamą nepasitikėjimą Vyriausybe Seimo narė Agnė Širinskienė vadina gelbėjimosi ratu valdantiesiems. Anot parlamentarės, tai tik padės premjerei Ingridai Šimonytei parodyti, kad Seimas ja pasitiki ir tęsti darbus toliau.

REKLAMA

Žurnalisto Vladimiro Laučiaus pokalbis su A. Širinskiene – TV3 žinių „Dienos komentare“,

Tėvynės sąjunga pradėjo politinį žaidimą, žaisdami visos valstybės likimu, kurį jie patys vadina „viščiuko žaidimu“. Ramūnas Karbauskis dabar siūlo balsuoti dėl nepasitikėjimo Vyriausybe, bet jūs sakote, kad tai būtų gelbėjimosi ratas valdantiesiems. Kodėl jūs taip manote?

Aš net neabejoju, kad Ramūno Karbauskio pasiūlymo konservatoriai nepalaikys – kaip ir valdančioji dauguma, kuri liaupsina, kokia yra gera Šimonytės Vyriausybė. Tai akivaizdu, kad visas nepasitikėjimas baigsis tuo, kad Seimas tiesiog išreikš pasitikėjimą ir Šimonytė išeis iškelta galva, sakydama, jog ja pasitiki ir ji gali turėti mandatą dirbti toliau.

REKLAMA
REKLAMA

Tai kodėl Karbauskis siūlo tokį dalyką? Dėl savo nepatirimo ir neišminties, ar tiesiog dirba su konservatoriais?

Čia matyt reikėtų klausti jo paties, nes įspūdis tikrai susidaro toks, tarsi būtų valdantiesiems labai sunkią akimirką, kada pačių koalicijos partneriai nepalaiko, ištiestas gelbėjimosi ratas.

REKLAMA

Tas „gelbėjimosi ratas“ galėjo kažkiek kainuoti? Padėti Karbauskio verslams ir panašiai?

Politikoje viskas gali kainuoti ir taip gana dažnai būna. Išties, toks elgesys – kiek diskutavome ir frakcijoje ir opozicijos formate – yra švelniai tariant keistas, neįvertinant to, kaip atrodys po dienos, kitos, kuomet bus įvykęs balsavimas.

Visas šis konservatorių žaidimas remiasi prielaida, kad Seimo opozicija pabijos balsuoti už priešlaikinius rinkimus. Vadinasi, pritrūks balsų ir konservatoriai galės sakyti, kad jie siūlė praskaidrinti Seimą, o opozicija nenorėjo. Iniciatyva iškart jų pusėje, moralinis teisumas irgi jų pusėje. Tai kaip manote, gal jiems visai pavyks šitas sumanymas?

REKLAMA
REKLAMA

Aš gana ilgai tikėjau, kad tikrai yra gudrus konservatorių planas, bet dabar panašu, kad tas gudrus planas virsta į ne visai gudrų šnipštą. Palaikymo neturi ne tik opozicijoje, bet nėra ir koalicijos palaikymo.

O galiausiai matome ir tuos pačius frakcijos narius – ponas Razma sako, kad nepalaikys tokio sprendimo, partijos patriarchas sako, kad tai nėra išmintingas sprendimas, buvusi Seimo pirmininkė Degutienė pliekia konservatorių sprendimą.

Tai koks gudrus planas bebūtų, jo realizavimas yra išties stebėtinai kvailas.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Širinskienė yra faktinė opozicijos lyderė. Jos veikimas efektyvus, išmintingas ir kultūringas. Ir vienas lauke karys. Bravo!
Pagarba p.Agnei. Toks jausmas, kad vyriausybė kažkoks psichų sambūris, vadovaujamas šuraėvų ir vedantis į visišką chaosą.
Pedopartija vakar prastūmė įstatymą - dvigubai pasididino savo algas. O eiliniams žmonėms - nauji mokesčiai. Spaudoje - tyluma.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų