Profesorius Stankūnas: COVID-19 situacija Lietuvoje nėra dramatiškai bloga

Įteisintas siūlymas skiepyti dideles žmonių grupes leistų greičiau priartėti prie kolektyvinio imuniteto, sako sveikatos ekspertų tarybos narys Mindaugas Stankūnas TV3 Žinių „Dienos komentare“. Pasak eksperto, toks siūlymas nėra blogas, nes mes turime nemažai laukiančių vakcinų. 

Mindaugą Stankūną kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė.

Šventinę dieną, kai manoma, kad mažiau žmonių eina testuotis, buvo kone tūkstantis naujų susirgimų. Tai gal tai irgi šį tą reiškia? Taip pat pasižiūrėkime, kas darosi Lenkijoje, kur ligoninės vos ne perpildytos, plaučių ventiliavimo aparatų nėra. Estija, Latvija irgi link to eina. Tai ar mes tikrai taip gerai suvaldome? Ar iš tiesų jau yra laikas džiaugtis?

Laikas nėra nei džiaugtis, nei liūdėti. Dabar tiesiog reikia stebėti, kokia ta mūsų situacija ir kaip ji toliau vystysis. Ji tikrai kol kas nėra dramatiškai bloga, nes nemaža dalis atvejų, kuriuos dabar mes matome, yra atsiradę dėl didesnių testavimo apimčių. 

Jei pabandysime prisiminti, kas buvo prieš tris savaites, tai buvo testuojama maždaug apie 7000 atvejų. Dabar yra praktiškai dvigubai daugiau, tai savaime suprantama, kad kuo tu daugiau testuoji, tuo daugiau ir nustatai.

Ar mūsų tolimesnė eiga eis labai blogėjančia linkme, dar kol kas sunku pasakyti. Aišku, kažkokiu laikotarpiu mes matysime tą atvejų augimą, nes mes matome ir britiškos atmainos plitimą, kuri jau yra ir yra labiau užkrečiama.

Bet aš manau, kad tokie dalykai kaip vakcinacija apsaugos labiausiai pažeidžiamas grupes, tada tikėkimės turėsime mažesnį mirštamumą, o tai reiškia, kad mažiau turėsime sunkiai sergančių žmonių ir tų, kurie nuo jos mirtų. Tai ir yra mūsų pagrindinis siekis. Visų karantino dalykų siekis ir yra išsaugoti tų žmonių gyvybes ir kaip galima sumažinti sunkių klinikinių eigų skaičių. 

O kaip jūs vertinate siūlomą naujovę, kad didelės organizuotos grupės galėtų skiepytis be eilės, nežiūrint į prioritetų tvarką? Ar nebus taip, kad sąmoningas verslas greitai surašys sąrašus, greitai pateiks ir savo darbuotojus paskiepys, o, pavyzdžiui, pensininkai ar silpnos sveikatos žmonės liks nepaskiepyti?

REKLAMA

Tą dalyką aš matau iš dviejų perspektyvų. Pirmas dalykas – mums svarbu kuo daugiau paskiepyti žmonių ir kiekvienas skiepas sumažina erdvę karantinui. Tai mums labai svarbu judėti būtent ta linkme.

Turint minty, kad tikrai šiuo metu yra vakcinų, kurios laukia, jau dabar žmonės ateitų ir galėtų būti paskiepyti. Aš šiandien pasižiūrėjau, kad vien tik Kaune mes turime apie 1500 tūkst. dozių, kurios galėtų būti panaudotos, o jos dabar tiesiog laukia.

Per artimiausią mėnesį laiko mes galime sulaukti apie pusę milijono jų, tai yra labai konkretūs skaičiai. Šitie skaičiai, ši situacija leidžia mums žiūrėti plačiau ir imtis tokių priemonių, kad pasiskiepytų kuo daugiau žmonių, kad kuo greičiau formuotųsi populiacijos imunitetas.

O ką Mindaugas Stankūnas mano apie judėjimo ribojimo atšaukimą, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
A
Anupras
2021-04-07 11:32:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
PO SKIEPŲ TIEK SERGA?! Kas čia vyksta vakcinuoti pradėjo masiškai ir susirgimai daugėja!!!
Atsakyti
-5

l
lietuvė
2021-04-07 11:28:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mato ,kad juoda vistiek aiškina , kad balta . Visa situacija aiški ir be profesorių komentarų . Kažkodėl situacija primena sovietų laikus , kai viena matėme , o norėta mums įteigti , kad taip nėra ! Žmonės neakli ir nekurti !
Atsakyti
-5

L
Lietuvė
2021-04-07 11:30:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pradėjo skiepyti ir susirgimai šoktelėjo? Tai paskiepyti serga ?! Kas čia dedasi?!!! Skiepija ir susirgimai auga ,kaip ant mielių?!!
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų