Neįtikėtina: vokiečių mokslininkai išmokė karves eiti į tualetą

Vokiečių mokslininkai išmokė karves eiti į tualetą. Skamba neįtikėtinai, bet tai tiesa. Šis mokslininkų išradimas padės kovoti su atmosferos užterštumu įvairiomis nuodingimis dujomis.

Margoji ramiai sau atsidaro vartelius, apsižvalgo, įeina į kelių kvadratinių metrų ploto žalios spalvos patalpą ir… šlapinasi.

Tai ne šiaip koks užkampis fermoje – o specialiai karvėms sukurtas tualetas. Skamba ir atrodo neįtikėtinai, bet įpratinti karves šlapintis tualete sugalvojo Vokietijos Elgesio fiziologijos instituto ir Gyvūnų gerovės ir ūkininkavimo instituto mokslininkai, kartu su kolegomis iš Naujosios Zelandijos.

Tualete nusišlapinę veršeliai apdovanojami skanėstu, o nusišlapinę ne vietoje – nupurškiami vandeniu. Vos po kelių savaičių 11 iš 16 veršelių išmoko šlapintis ten, kur reikia. Mokslininkai sako, kad veršeliai mokosi ne ką prasčiau nei maži vaikai.

Pagrindinis šio tyrimo tikslas buvo atskirti galvijų šlapimą nuo mėšlo, mat ūkiuose maišantis visoms galvijų išmatoms, ne tik į atmosferą išsiskiria pavojingos amoniako dujos, bet ir greičiau plinta įvairios infekcijos.

Karves į tualetą eiti išmokę mokslininkai sako, kad jau netrukus jų atradimą bandys pritaikyti ūkininkai. Jei pavyks – ateityje fermose bus švariau, mažiau smarvės ir ligų, o į atmosferą pateks mažiau įvairių dujų.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų