Kiniją siaubia potvyniai: vien metro stotyje žuvo 12 žmonių

Eismą Henano provincijoje Kinijoje sustabdo stiprios liūties sukeltas potvynis. Dešimtys mašinų apsemtos beveik iki langų, o kai kurių priekiai jau panirę po vandeniu.

Tiesa, kol kitų gatvių visiškai neapsėmė, kai kurie drąsuoliai ryžtasi važiuoti patys. Kitus gelbėtojams jau tenka iš vandens tiesiog išstumti.

Tačiau vanduo netrunka pasiekti ir požeminės metro stoties ir priverčia gyventojus bėgti ir ieškoti saugesnės vietos. O metro traukinio keleiviams potvynio išvengti nepavyko – vandens čia tiek, kad žmonės apsemti iki liemens. Užtvindytoje metro linijoje žuvo 12 žmonių, tačiau pusę tūkstančio pavyko išgelbėti. 

Zhang, metro įstrigęs gyventojas, pasakoja: „Visi buvo šalia bėgių, prie tunelio. Kartu buvo daugiau nei dešimt žmonių. Mes ėjome kartu, lėtai judėjome į priekį. Vandens buvo iki pečių. Srovė buvo tokia stipri, kad kai kuriuos žmones tiesiog nuplovė“.

Anot institucijų, provinciją užklupo stipriausias lietus per tūkstantį metų. Tad miestuose vyksta plataus masto gelbėjimo operacijos – gelbėtojai iš namų neša vaikus. Kai kuriuos išgelbėti ne taip paprasta – tenka pasitelkti virves ir kopėčias. Gelbėtojai padeda ir žmonėms saugiai išlipti iš autobusų.

Dėl lietaus valdžia sustabdė autobusų eismą, mat transporto priemonės varomos elektra.

Nuo šeštadienio vakaro Henano provincijos sostinėje Džengdžou iškrito daugiau nei 617 milimetrų lietaus. Metinis miesto kritulių vidurkis – kiek daugiau nei 640 milimetrų.

O Kalifornijoje ugniagesiai kovoja su kitomis gamtos stichijos sukeltomis problemomis – gaisrais. Ugniagesiai ugnį gesina tiesiog iš traukinio ir kovoja su sparčiai plintančia ugnimi. Taip jie bando apsaugoti bėgius ir apylinkes.

Ugniagesiai purškia vandenį ir tikisi sustabdyti ugnį, kuri jau išdegino 59,5 kvadratinių kilometrų plotą.

Iš viso Kalifornijos valstijoje gaisrus gesina daugiau nei 2 tūkstančiai ugniagesių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų