Kelias virto čiuožykla: kelininkai įspėja dėl artimiausios nakties

Avarijų virtinė Suvalkijoje. Kalvarijos savivaldybės ribose anksti ryte per avariją žuvo du žmonės, susidūrė du vilkikai.

Vienas vairuotojas mirė iš karto, kito automobilio vairuotojo gyvybė užgeso jį belaisvinant iš suknežintos mašinos.

Abu žuvusieji – ne Lietuvos piliečiai. Mašinos į pakeles lakstė ir kitose vietose, o vairuotojai aiškina – kelias kaip čiuožykla. Kelininkai perspėja vairuotojus dėl plikledžio ir artimiausią naktį.

Apie avariją kelyje Kaunas–Marijampolė–Suvalkai pranešta prieš 7 val. ryto. Kalvarijos savivaldybės ribose susidūrė du vilkikai: „Daf“ ir „Volvo“. Vieną sunkiasvorę vairavo Rusijos pilietis, kitas vairuotojas iš Latvijos.

Marijampolės apskrities policijos komisariato, Kelių policijos skyriaus viršininkas sako, kad viena mašina išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą, bet dar nustatinėjama kuri.

„Pagrindine priežastimi kol kas laikoma kažkurios transporto priemonės išvažiavimas į priešpriešinę eismo juostą. Kadangi smūgis įvykęs praktiškai kaktomuša“, – sako skyriaus viršininkas Rolandas Gylys.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tragiškos vilkikų avarijos vaizdai iš drono

Abu vilkikų vairuotojai – 44-erių ir 56-erių metų vyrai – žuvo. Vienas vilkiko vairuotojas mirė iš karto, kitas dar buvo sąmoningas, kai atvyko pagalba. Tačiau, ugniagesiams gelbėtojams belaisvinant iš sumaitotos automobilio kabinos, užgeso ir kito vyriškio gyvybė.

Tiek pareigūnai, tiek kelininkai atmeta versiją, kad nelaimė galėjo įvykti dėl slidaus kelio. Anot Kelių priežiūros ir statybos departamento vadovo, ryte tame ruože kelio danga nebuvo slidi.

„Kelio dangos būklė buvo gera, labai gera. Kelias buvo švarus, juodas, drėgnas, sukibimo koeficientas buvo 0,8. Tai iš tiesų vasarinio drėgno kelio sukibimo koeficientas. Tai ten jau vairavimo neatsargumai iššaukė šitą įvykį“, – pasakoja kelių priežiūros vadovas Petras Džervus.

REKLAMA

Dėl avarijos iki pietų nevyko eismas magistralėje „Via Baltica“. 

Kelias link Lenkijos buvo uždarytas ir vakar vakare. Apie 6 valandą vakaro Marijampolės savivaldybės ribose irgi susidūrė du vilkikai. Žmonės nenukentėjo. Į pavakarę, kaip ir buvo prognozavę sinoptikai, keliai pasidengė ledu.

Į avariją papuolę vairuotojai sako, kad dėl to ir nesuvaldė mašinų. Štai vienas rodo, kad magistralėje „Via Baltica“ trečiadienį vakare kelio danga – tarsi čiuožykla.

„Keliai neaptarnaujami. Kelias slidus. Kaip galima važiuoti normaliai, kad nebūtų tokių eismo įvykių“, – teigia vilkiko vairuotojas Maksim.

Už kelių kilometrų nuo susidūrusių vilkikų, kelyje Marijampolė–Vilkaviškis, į griovį beveik tuo pačiu metu nuvažiavo lengvasis automobilis. Vyras sako, kad važiavo negreitai, tačiau slidžiame kelyje nebesugebėjo suvaldyti automobilio.

„Greitis 70, daugiau neįmanoma važiuoti. Dar galas varomas, tai kiek reikia. Padangos gana geros, bet kas iš tų padangų, jei slidu“, – kalbėjo vairuotojas Nerijus.

Kelininkai sako, kad visi šalies keliai yra valomi ir barstomi, tačiau dėl staigiai besikeičiančios temperatūros situacija išlieka sudėtinga, ypač žemesnės priežiūros lygio keliuose.

„Pirmo, antro priežiūros lygio kelius prevenciškai bėrėme dar prieš prasidedant visiems šitiems blogumams. Bet įsivaizduokite – danga įšalusi iki minus 20 laipsnių. Mes paberiame, kad ir druska, prasideda lietus, visa tai kaip ir drėksta, tirpsta. Bet tokia žema minusinė temperatūra vietomis suformuoja tą ledą“, – sako P. Džervus.

Sinoptikai perspėja: šį vakarą ir naktį daugelyje rajonų vėl formuosis plikledis, bus slidu. Raginama vairuotojus važiuoti atsargiai, o jei nėra svarbaus reikalo – likti namuose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų