Indonezijoje gyvenantis vyras užsispyrė įveikti šalies krantus niokojančią eroziją

Indonezijoje gyvenantis aplinkosaugos entuziastas lanko kaime gyvenančius vaikus ir moko juos apie pakrančių eroziją bei aiškina, kaip mangrovių medžiai gali padėti išsaugoti aplinką. Tiesa, iš pradžių jis pasipuošia raganosio galvos skrybėlę. O dar nuo pečių nusiima savo didelę kuprinę ir išsitraukia vieną iš popierinių lėlių – spalvotą jūrų arkliuką. Kai visi vaikai susėda, ima pasakoti apie aplinkosaugos problemas.

„Kai nusprendžiau sukurti šią keliaujančią pasaką, tikėjausi, kad sutikti vaikai taps aplinkosaugos herojais, kurie saugos Indonezijos gyvūnus, miškus ir mangrovių medžius“, – sako aplinkos ir mangrovių medžių aktyvistas Samsudin.

Po pasakojimų ateina laikas vaikams išskleisti rankas ir vaidinti, kad esi mangrovių sodinukas, stovintis prieš stiprias jūras bangas bei ginantis Indonezijos pakrantę.

„Užaugusios mangrovės gali veikti kaip kliūtis stiprioms vandenyno bangoms, tad bangos nesunaikins žemės. Be apsaugos bangos gali padaryti daug žalos – erozijos“, – pasakoja jis. 

Aplinkos saugotojas gyvena šalia pakrantės. Ji driekiasi 114-a kilometrų ir net 90 procentų jos patyrė eroziją. Tad daugiau nei 6 tūkst. hektarų žemės dabar užlieja jūros vanduo.

Todėl vyras užsiima ne vien pamokomis vaidindamas su lėlėmis. Kartu su vaikais jis keliauja į erozijos apgadintas ir vandens užlietas pakrantes ir sodina mangrovių medžius. Indonezijos valdžia netgi įkūrė durpynų ir mangrovių agentūrą, norėdama per ateinančius trejus metus atkurti 150 tūkst. hektarų šių medžių.

Indonezijoje šiuo metu yra daugiau nei 3 milijonai hektarų mangrovių, tačiau bene 20 procentų yra kritinės būklės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų