Gyventojai persigando: įspūdingi Rokiškio dvaro rūmai atsidūrė aukcione vos už 50 eurų?

Apie iškart po švenčių parduodamą kiek kitokį dvarą paskelbė Rokiškio krašto muziejus. Žinia sulaukė nemažo susidomėjimo, tiesa, varžytinėse internete už 330 eurų parduotas ne tikras dvaro kompleksas, o Kalėdoms iškepta meduolinės tešlos dvaro kopija. Dvaro kepinį paskutinę minutę paklojęs nemenką sumą įsigijo vietos verslininkas.

Norite pasijusti tikru dvarininku, pasiūlymas: aukcione – parduodamas Rokiškio dvaras. Pradinė kaina – 50 eurų, o mažiausia statymo suma – 10 eurų. Tokį skelbimą, kad dvaras parduodamas viešame aukcione prieš geras porą savaičių patalpino Rokiškio krašto muziejaus darbuotojai.

„Toks metas labai sudėtingas lankytojai dvaro negali lankyti, tad, kam jis čia tada ir reikalingas. Kilo idėja ir nusprendėm parduoti. Bus lengviau savivaldybei išgyventi ir visą kitą“, – sako aukciono sumanytojas Giedius Kujelis.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Įspūdingi Rokiškio dvaro rūmai atsidūrė aukcione

Vos tik darbuotojai paskelbė dvaro varžytines, kilo nemenkas sujudimas. Netylant skambučiams darbuotojams net teko rokiškėnus tuoj pat nuraminti, kad tikrojo dvaro niekas nesiruošia parduoti, tai meduolinės dvaro kopijos aukcionas.

„Skambučių tikrai neatsigynėm, direktorė irgi sako, visi pergyvena, skambina, sako, kokios bėdos ištiko dvarą, gal galim paremti, miestiečiai net norėjo bendrą biudžetą daryti“, – pasakoja G. Kujelis.

„Nu sakom, o ką lankytojai tai negali ateiti, irgi juokavom, nenorėjom iškart atskleist tos paslapties, tikrai rokiškėnai labai susidomėjo“, – teigia Rokiškio krašto muziejaus atstovė Jolita Jurevičienė.

Prieš Kalėdas muziejaus darbuotojų viliojančio pasiūlymo sukurti dvaro meduolį sulaukė viena iš Vilniaus į Rokiškį sugrįžusi rokiškėnė. Anelė Čirūnaitė iki tol šventinius meduolius kepdavo savo šeimai ir vaikams. Taigi daugiau kaip 31 valanda kruopštaus darbo, valgomos glazūros sienoms dekoruoti ir suklijuoti, dar šiek tiek išlydytų saldainių spalvotiems dvaro langams sudėti ir daugiau kaip pusės metro bei 20 centimetrų pločio bei aukščio dvaras buvo pagamintas.

Kadangi visuotinis karantinas užvėrė visų muziejų duris, pradinė tokio kepinio mintis buvo nors trumpam prablaškyti negalinčius užeiti lankytojus. Kaip sako aukciono rengėjas – muziejininkas Giedrius Kujelis, tiesiog imti ir suvalgyti tokį grožį patiems buvo gaila.

REKLAMA

„Pro langus sako negražu žiūrėti, bet tik ne šiemet ir ne pro mūsų muziejaus langus, nes kvietėm ateiti pasižiūrėti į tą meduolinį dvarą ir į prakartėles irgi pro langus“, – kalbėjo J. Jurevičienė.

Nors darbuotojų sugalvotas aukcionas simbolinis, bet išaušus statymų dienai dėl dvaro užvirė tikra kova. Jo panoro pats Rokiškio meras, žinoma visuomenininkė ir ūkininkė Birutė Dapkevičienė, o nugalėjo didžiausią sumą 330 eurų pasiūlęs vietos verslininkas Eimontas Jakulis. Į imbieru kvepiantį dvarą pasak darbuotojų daug kas pro langą varvino seilę.

„Aišku, varvino tą seilę jau tada, kai būdavo uždarytas paštas, šiaip tai aš paimdavau tuos laiškus ir jau pro atvirą langą galėdavo pasižiūrėti smalsesni“, – sako muziejaus darbuotoja Gitana Bliūdžiūtė.

„Sulaukėm net privačių žinučių su klausimu, gal galima pirkti be aukciono tuoj pat, keista, net žmonės domėjosi inkognito galimybe įsigyti dvarą“, – pasakoja G. Kujelis.

Na, o už parduotą meduolį ir gautus pinigus darbuotojai sau nepasiliks. Visa sumą skirs kilniam tikslui dvaro laikomoms juodoms gulbėms ir danieliams pamaitinti.


Rašyti komentarą...
B
Birutė
2021-01-07 06:47:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuoliai rokiškėnai.
Atsakyti
-1

J
Jo
2021-01-07 12:30:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur nuotrauka tos grozybes
Atsakyti
0

G
Giedrius Kujelis
2021-01-07 13:41:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
šiaip tai aš Giedrius :D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų