Gydytojas paaiškino, kokių šalutinių poveikių galima tikėtis gavus trečią skiepą nuo COVID-19

Ekspertai siūlo trečiąją dozę nuo COVID-19 skiepyti visus Lietuvos gyventojus, tačiau tai padaryti galės tik tie, kurie to norės, teigė Santaros klinikų direktorius medicinai Valdas Pečeliūnas. 

Kokių reakcijų galima tikėtis po trečiosios vakcinos, V. Pečeliūnas papasakojo TV3 žinių „Dienos komentare“. 

Ekspertai siūlo sustiprinančia doze skiepyti visus Lietuvos gyventojus. Kaip tai ketinama daryti?

Tą sprendimą jau yra priėmusi Europos pagrindinė vaistų naudojimą reglamentuojanti institucija – Europos vaistų agentūra. Sprendime yra nurodoma, kad „Pfizer“ („Comirnaty“) vakciną galima naudoti sustiprinančiam dozavimui, jei po antrosios dozės praėjo daugiau kaip 6 mėnesiai, visiems žmonėms nuo 18 metų. 

Taip pat rekomenduoja papildoma dozė žmonėms, kurie turi imunitetą slopinančias būkles arba būkles, kurios lemia silpną imuninę sistemą. Tokiu atveju trečioji dozė yra skiriama praėjus 4 savaitėms po antrosios dozės. 

Visais kitais atvejais praėjus 6 mėnesiams po antrosios dozės. 

Ar yra jau sugalvota kokia tvarka, kaip visa tai vyks?

Medikams buvo pasiūlyta sustiprinanti dozė todėl, kad didžioji dalis jų buvo skiepyti sausio mėnesį, taip pat reikėjo apsaugoti pacientus. Mes matėme, kad praėjus 6 mėnesiams po pilnos vakcinacijos pradėjo medikai sirgti.

Kadangi įstaigose yra daug pažeidžiamų pacientų, kuriems netgi nepadeda vakcinacija, medikams buvo pasiūlyta skiepytis. Santaros klinikose apie 70 proc. visų, kuriems priklausytų trečia dozė, jau ją yra gavę. Tikslas buvo apsaugoti pacientus. 

Pasiūlymas skiepytis visiems kitiems bus savanoriškas – žmonės, kurie norės, galės pasiskiepyti. 

Kokia bus trečioji vakcina?

Tie sprendimai paprastai priimami remiantis klinikiniais tyrimais. Iš institucijų oficialių sprendimų turime sprendimą dėl „Pfizer“ („Comirnaty“) vakcinos. Taip pat yra pateikti duomenys iš „Janssen“ kompanijos dėl „Janssen“ vakcinos 2 dozės.

Šiuo metu daugiausiai eina kalba apie „Pfizer“ sustiprinančią dozę, bet neabejoju, kad visiems žmonėms, kurie pasiskiepijo viena „Janssen“ vakcinos doze, reikalinga ir antra dozė. Tos vienos „Janssen“ vakcinos dozės efektyvumas nėra labai puikus, o pati kompanija pateikė duomenis, kad dar viena papildoma, sustiprinančioji dozė ženkliai pagerina imuninį atsaką ir imuninę apsaugą. 

O kokios reakcijos gali būti po trečiosios dozės?

Aš pats esu trečią dozę gavęs ir pažįstų daug žmonių, kurie ją yra gavę. Nepasakyčiau, kad reakcija labai skiriasi nuo pirmos ar antros dozės. Man asmeniškai reakcija nesiskyrė, tik skaudėjo petį. 

Yra žmonių, kuriems ranka buvo šiek tiek stipriau patinusi, bet bendras įspūdis, kad nieko ypatingo. 

Yra tam tikrų duomenų, bet tai labai preliminarūs duomenys, kad taikant „Moderna“ vakciną revakcinacijai yra pastebėta tam tikrų imuninių reakcijų, bet jų dažnis nėra didelis.

O ar galima nuo gripo skiepytis vakcina nuo COVID-19, sužinokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
V
Vitalija
2021-10-13 19:01:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo bet kokio skiepo gali būti šalutinis poveikis.Nebutinai nuo trečio skiepo.
Atsakyti
-1

A
Aha nu jo
2021-10-13 20:17:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ruosiasi ketvirtai...
Atsakyti
-4

A
Ačiū
2021-10-13 20:49:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponai daktarai už 2 skiepus jeigu nieko ypatingo tai skiepykitės nors ir 8 . Po antro skiepo buvo siaubas temperatūra 38c, pykina ,galva skauda ir visa kūna rankos tiesiog pajudint baisu koks skausmas. Košmaras daugisu jokiu skiepu .
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų