DIENOS PJŪVIS. Veryga apie konservatorių planą suvaldyti koronaviruso pandemiją

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis kartu su buvusiu ministru Aurelijumi Veryga pirmadienį pristatė alternatyvų išėjimo iš karantino planą. Plane yra pateiktos 6 dalys, kuriose aprašoma esama situacija ir pateikiami siūlomi sprendimai. Pasak opozicijos, valdantieji neturi konkretaus ir apčiuopiamo priemonių plano, todėl jie pateikė savo parengtus pasiūlymus, kurie padėtų greičiau įveikti Covid-19 pasekmes šalies ekonomikai ir visuomenei. Tad ką A. Veryga ir R. Karbauskis darytų kitaip?

Apie tai – portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su buvusiu sveikatos pasaugos ministru Aurelijumi Veryga.

Portalas tv3.lt primena, kad spaudos konferencijoje R. Karbauskis kalbėjo, kad matosi daug blaškymosi ir nekonkretumo kalbant apie Covid-19 priemones. Konservatorių-liberalų Vyriausybė ėmėsi tik vienos priemonės, kuri jiems atrodė paprasčiausiai įgyvendinama – sustabdyti bet kokį žmonių judėjimą.

„Tačiau ši Vyriausybė, kaip matome, neturi kompetencijų įvertinti to pasekmių, kurios gali būti ilgalaikės ir gana sudėtingai sprendžiamos ateityje. Todėl mes tiesiame pagalbos ranką I. Šimonytės Vyriausybei, raginame nebūti išdidžiais ir priimti mūsų gerai apsvarstytus pasiūlymus, kurie, kaip tikimės, jau trumpalaikėje perspektyvoje turėtų teigiamus rezultatus“, – sakė R. Karbauskis.

„Tokio karantino, koks dabar, valstiečiai nebūtų priiminėję jokiu būdu. {...} Apriboti žmonių judėjimą tokia forma, kas daroma dabar – tai yra nesąmonė. {...} Reikia nustoti imituoti ribojimą, reikia leisti žmonėms judėti. Mėnesiais laikyti žmones uždarius, mes turėsime visiškai kitokias pasekmės ir blogesnes nei galime turėti tiesiogiai iš koronaviruso. Šiandien reikia spręsti klausimus taip, kad saugiai gražintume verslą, aptarnavimo sektorių“, – sakė R. Karbauskis.

REKLAMA

Pasak R. Karbauskio, kai dabar yra taikomi tokie „pertekliniai apribojimai“, kai gyventojai negali šeimomis pasivaikščioti prie jūros ar kai kuriuose kitose vietose, tai žmonės masiškai būriuojasi Vingio parke ar kitose viešose vietose.

„Viena iš baisiausių bausmių žmogui yra laikoma įkalinimas ir uždarymas, kai negali judėti, bendrauti – mes tai taikome nusikaltėliams. Dabar toks apribojimas yra pritaikytas praktiškai visiems ir tai turi pasekmes“, – teigė A. Veryga.

Valstiečių vedlys R. Karbauskis pažymėjo, kad jų parengtu alternatyviu planu, jei tik norės, galės pasinaudoti dabartinė Vyriausybė, kuri priima sprendimus dėl karantino švelninimo ir kitų priemonių taikymo. 

„Vyriausybė ir valdanti dauguma melavo, kad turi Covid-19 kontrolės planą. Jie Seime pranešė, kad yra 130 žingsnių planas, bet matome, kad jokio plano nėra. Dabartinė valdžia nieko neturi ir nieko neruošia. Jie pasigavę dabar vienintelį planą – karantiną. Viską uždarius – tai žinoma, kad epidemiologine prasme tai veikia, bet kokia to kaina? Ta kaina yra nebepakeliama“, – sakė R. Karbauskis.

Opozicijai priklausantys valstiečiai pateikė 6 dalių alternatyvų Covid-19 suvaldymo planą, kuriame pasiūlyti sprendimo būdai gyventojų judėjimo, smulkiojo verslo, švietimo ir sveikatos apsaugos sistemų, vakcinavimo ir testavimo klausimais.

Su LVŽS siūlomomis priemonėmis plačiau susipažinti galima čia.


Rašyti komentarą...
a
aga
2021-01-26 13:05:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
su rinkimais buvo davarę susirgimų skaičių iki 4000. dabar krūmuose viauksėti lengviau.
Atsakyti
-4

n
nuomonė
2021-01-26 13:27:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Generinis neturi nei gėdos, nei sąžinės! Virusas plito drąstiškai, o ”propesionalas” tik TV šou rengė! Kiek betikslių mirčių!
Atsakyti
-3

a
alda
2021-01-26 13:43:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Toji pirma banga kurią ir "geriausiai europoje suvaldė" karbauckiniai
viso labo buvo apie 3000 atvejų sumoje per pusę metų !
Statistinis triukšmas kaip sako duomenų mokslo autoritetai.
Dar nepamiršome kai per parą tiek būdavo! Ar jaučiat skirtumą?
Kiek gyvybių covido "nugalėtojai" vien dėl rinkimų pavėluotomis priemonėmis
paaukojo ko gero jau ir nebesužinosime...
Todėl dabar geriausia ką galėtų daryti tai patylėti ir savo nesąmonėmis netrukdyti.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų