Bilotaitės siūlymas: už melą apie vakcinas – bausmės

TV3 Žinių „Dienos komentare“ vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigė, kad asmenys, sąmoningai skleidžiantys dezinformaciją, susijusią su Covid-19 vakcinomis, turėtų sulaukti teisinės atsakomybės. 

Kokia tai atsakomybė būtų ir kas stebėtų dezinformacijos skleidėjus, A. Bilotaitė pasakojo žurnalistui Vladimirui Laučiui. 

Ministre, jūs sakote, kad reikėtų svarstyti apie administracinę ir net baudžiamąją atsakomybę žmonėms, kurie suabejoja vakcinų saugumu, kurie skleidžia nepatikrintą informaciją. Kas tai būtų – bausmė už nuomonę?

Šiuo metu mane labai neramina ir liūdina situacija, kai Klaipėdoje iš 600 vyresnio amžiaus žmonių, kurie buvo pakviesti skiepytis, atėjo tik 300. Ne paslaptis, kad tai susiję su dezinformacija, kuri sklinda. Žmonės bijo, yra įbauginti ir išsigandę. Tie asmenys, kurie tai daro, atlieka didžiulę žalą – tai grėsmė mūsų visų sveikatai, mūsų saugumui ir netgi nacionaliniam saugumui. Mano nuomone, atsakomybė už tokios dezinformacijos sąmoningą skleidimą turėtų būti. Šiuo metu jos nėra, bet reikėtų galvoti apie teisinius sprendimus ir analizuoti situaciją. 

Sakykite, kas konkrečiai baustų, kas prižiūrėtų tuos pažeidėjus ir kas būtų daroma? Ar būtų kaip nors žymimi įrašai socialiniuose tinkluose, komentarai? Kokios būtų tos bausmės?

Pirmiausia, pradėsiu nuo to, kad Policijos departamentas pasiūlė naują priemonę – „virtualų policijos pareigūną“, kuris galėtų aktyviau veikti socialiniuose tinkluose ir stebėti tą informaciją, kuri yra susijusi su neapykantos kurstymu ir dezinformacijos skleidimu, pradėti nuo tokio prevencinio veiksmo. 

Aš puikiai suprantu, kad yra labai maža riba tarp to, kas yra dezinformacija ir tarp žmonių įsitikinimų, kurie nesiekia padaryti blogos įtakos skleisdami tokią informaciją. Bet, noriu pabrėžti, tie asmenys, kurie tai daro sąmoningai, organizuotas šių procesų darymas turi tikrai sulaukti atsakomybės.

Kada Lietuvoje jau pradėtų veikti jūsų minėta virtuali policija?

Šiuo metu svarstoma ir galvojama, kokios galėtų būti teisinės priemonės ir galimybės, kurios galėtų padėti kovoti su dezinformacija. Bet yra labai svarbu, ypač šiame pandemijos kontekste, valdyti šiuos procesus ir tie asmenys, kurie tai daro, žinotų, kad už tai gali grėsti atsakomybė. 

REKLAMA

Kitaip tariant, jūs dar tik gąsdinate žmones ir tikitės, kad jie susipras?

Tikrai aš nenoriu nieko gąsdinti. Paprasčiausiai, ta dezinformacija, kuri šiandien sklinda, daro didžiulę žalą. Žmonės dėl to gali susirgti, gali numirti – tai yra tikrai nejuokingi dalykai.

Visą pokalbį su vidaus reikalų ministre žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
O
O
2021-03-02 17:19:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už melą rinkimų agitacijos metu - iki gyvos galvos!?
Atsakyti
-9

A
Aha
2021-03-02 17:21:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
tuos Lauksargių 15 globotinių, kurie buvo paskiepyti du kartus ir po dviejų savaičių vis tiek susirgo, reikia pripažinti melagiais ir griežtai nubausti, kad kiti nesusirgtų po skiepų
Atsakyti
-10

N
Nesvarbu
2021-03-02 17:24:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai tu beprote ir skiepikys karve neraliuota pripirkus visokio šūdo . Ko pati nesiskiepyji parodyk pavyzdį. Ir nuo kada žmogus negali reikšti savo nuomonės jai jis teisus. Pamiršai konsctitucija . Tau seime gražuole tikrai nevieta. Ir kas tu per asaba toke tuoj žmonės sukils būsi išspirta greitai ir galėsi vakcinuotis kiek norėsi
Atsakyti
-25

SKAITYTI KOMENTARUS (246)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų