tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pedofilija įtariamas Kristijonas Bartoševičius neteko Seimo nario mandato. Kartu su šiuo sprendimu jis netenka ir teisinės neliečiamybės, tad prokurorai galės jam oficialiai pareikšti įtarimus. Apie pedofilijos skandalą pasisakė ir premjerė Ingrida Šimonytė – ji pareiškė, kad jai jau dabar sunku su tuo gyventi.

Pedofilija įtariamas Kristijonas Bartoševičius neteko Seimo nario mandato. Kartu su šiuo sprendimu jis netenka ir teisinės neliečiamybės, tad prokurorai galės jam oficialiai pareikšti įtarimus. Apie pedofilijos skandalą pasisakė ir premjerė Ingrida Šimonytė – ji pareiškė, kad jai jau dabar sunku su tuo gyventi.

REKLAMA

Kiti konservatoriai ragina neskubėti teisti Bartoševičiaus, mat jo kaltė dar neįrodyta. Tiesa, mįslingai antradienį prabilo ir berniukų choro „Ąžuoliuko“ meno vadovas Vytautas Miškinis. Jis tikina, kad jam uždrausta ką nors kalbėti.

Pedofilijos skandalo epicentre atsidūręs Kristijonas Bartoševičius antradienį lauktas Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK). VRK nariai turėjo atlikti formalumą – patenkinti Seimo nario prašymą panaikinti jo mandatą.

Nors susirinko krūva žurnalistų, pats Bartoševičius, dar vakar kalbėjęs, kad ateis ir pats, apsigalvojo ir nepasirodė.

REKLAMA

„Pagal Rinkimų kodeksą, tokio privalomumo nėra, yra privalomumas pateikti pareiškimą, ką Bartoševičius ir padarė“, – aiškina Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Jolanta Petkevičienė.

REKLAMA

Po trumpos diskusijos komisija vienbalsiai nusprendė, kad mandatas naikinamas.

„Nuspręsta pripažinti Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus įgaliojimus nutrūkusiais, pripažinti Seimo nario pažymėjimą negaliojančiu“, – teigia J. Petkevičienė.

Tiesa, prašymą panaikinti mandatą rinkimų komisijai Bartoševičius išsiuntė dar penktadienį, apie 8 valandą vakaro. Tuo metu jis buvo komandiruotėje Čilėje, dalyvavo ateities kongrese.

„Kadangi buvau konferencijoje Čilėje, kur buvo labai daug kalbama skirtingų dalykų ir temų, susijusių su ateitimi, su technologijomis, miestais, transportu, biopramone, biotechnologijomis, žmonių santykiais ir taip toliau, tai, manau, kad tas man sukėlė labai daug minčių ir aš priėmiau tokį sprendimą“, – tikina K. Bartoševičius.

REKLAMA

Įdomus sutapimas, kad trauktis iš Seimo Bartoševičius apsisprendė komandiruotėje, turint omenyje, kad nors grįžo į Vilnių naktį į pirmadienį, jis dar sekmadienį turėjo išskristi į komandiruotę Indijoje. Bet neišskrido. Bartoševičius iki šiol aiškina, kad apie prokurorų tyrimą nieko nežino, o jo pasitraukimas iš Seimo – tiesiog sutapimas.

„Apie tai, kad vyksta ikiteisminis tyrimas tikrai sužinojome vakar taip, kaip ir visi, aš pilnai tikiu, kad ir pats Kristijonas to nežinojo, turbūt taktika tyrimo tokia, kad pirma ištiriama kažkas kita“, – kalba I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Konservatorius Linas Slušnys sako nežinantis, kaip buvo iš tiesų, bet ir jam atrodo keistas sutapimas pasitraukimo ir žinios iš prokuratūros.

„Galėjo būti kažkokia išlindusi istorija, ir kai pamatė, kad ta istorija tikrai eina link to, kad prokuratūra turės apklausti, tai jisai nutarė trauktis, ir, matyt, gal tikėjosi, kad pasitrauks tyliai ir viskas vyks tyliau. Nepavyko, nu ką padarysi“, – sako L. Slušnys.

Vis tik jis ragina visuomenę neužsiimti raganų medžiokle, nesukelti antros vadinamosios Garliavos istorijos. Sako iš maždaug 300 bylų dėl tokių nusikaltimų, vienetai ir dešimtys tik būna pripažinti kaltais.

REKLAMA

„Mes labai greitai nuteisiam ir pasmerkiam, ir prikalam žmogų, praktiškai siunčiame jau į kalėjimą, kai dar mes daugybės faktų nežinome. Aš nesu toks drąsus“, – teigia L. Slušnys.

Tiek Slušnys, tiek ir Ingrida Šimonytė, interviu BNS naujienų agentūrai pasakė, kad nemato partijos atsakomybės, nors asmeniškai jiems nelengva.

„Aš nežinau, ar yra toks atsiprašymas, koks būtų tinkamas, jeigu teismas patvirtins šiuos įtarimus. Man tikrai labai sunku bus su tuo gyventi, man jau dabar yra labai sunku gyventi“, – tvirtina I. Šimonytė.

REKLAMA

Bartoševičius prieš Seimą dirbo mokytoju keliose Kauno mokyklose, mokė ekonomikos. Didžioji dalis jo auklėtinių gimnazijose jau nebesimoko, todėl su jais įstaigų vadovybė ir nepasikalbėjo apie kilusį skandalą, jų neapklausė, ar ko nepastebėjo.

„Tie vaikai yra baigę, jau jų nėra, tai tiesiog tos temos ir neliečiame, nes šiai dienai jinai nėra aktuali mūsų gimnazijos bendruomenei“, – sako Jono Jablonskio gimnazijos direktorė Danguolė Miškinienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Galbūt dabartiniai dvyliktokai turėjo tuos mėnesį ar du su juo, iki rinkimų, pamokas“, – kalba KTU gimnazijos direktorius Tomas Kivaras.

O kai TV3 Žinios nusprendė paklausti, kaip į skandalą reaguoja berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ bendruomenė, jos meno vadovas pradėjo kalbėti mįslingai.

„Yra konfidenciali informacija, kurios nevalia skelbti, net jei žmogus yra apklaustas. Jūs turbūt žinot, kad pagal įstatymą, žmogus, kuris yra kviečiamas liudytoju, jis neturi teisės skleisti informacijos jokios, net ir paties fakto. Tai aš negaliu nei komentuoti, nei kas buvo liudininku kviečiamas, nei dėl ko, aš bejėgis kažką komentuoti“, – sako „Ąžuoliuko“ meno vadovas Vytautas Miškinis.

REKLAMA

Miškinis atsisakė kalbėti ir apie savo statusą tyrime, jeigu jis toks apskritai yra.

„Aš teisingai iš jūsų supratau, jūs buvot liudytoju apklaustas? — Aš šito netvirtinu, ne. Jūs nei tvirtinat, nei neigiat, kad buvot apklaustas? — Jūs gaudot ant žodžių. Aš negaliu net šitoje vietoje komentuoti, uždrausta, įstatymo ribose. Uždrausta. Jūs net nesužinosit, ar aš buvau liudininku, ar nebuvau, aš irgi jums nepasakysiu“, – kalba V. Miškinis.

Tai jau ne pirmas panašus skandalas konservatorių partijoje. 2011-aisiais teismas pripažino, kad konservatorius, tuometis Utenos tarybos narys ir parlamentaro Pupinio padėjėjas Gintautas Gaižauskas tvirkino mažamečius – partijos būstinėje rodė jiems pornografines nuotraukas ir filmą, o vėliau pirtyje tvirkino dvi mažametes mergaites ir berniuką. Teismas jam tada skyrė metų ir 3 mėnesių kalėjimo bausmę ją atidedant.

Jau isijunge tulas slušnys, uzgniauzes Garliavos pedofilija ir dabar jis pagrindinis gynejas pedofilu. Valdzia pasirodo stovi ant pedofilijos stulpu.
Tai čia bausmė už pedofiliją?Ir visi rėkiantys žmaugaus teisų gynėjai apie tai tyli,negi pedofilija Lietuvoje neliečiama tema?
Pedofilijos Lietuvoje nėra.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų