REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Policija skelbia, kad sekmadienio rytą „Bolt“ vairuotojas seksualiai smurtavo prieš neblaivią nepilnametę – privertė ją ranka tenkinti lytinę aistrą. Išlipusi iš mašinos 17-metė iškart paskambino į policiją, tačiau pareigūnai sučiupti vairuotojo nebespėjo. Aiškėja, kad seksualiai smurtaujantis pavežėjas – maždaug 40 metų vyras.

Policija skelbia, kad sekmadienio rytą „Bolt“ vairuotojas seksualiai smurtavo prieš neblaivią nepilnametę – privertė ją ranka tenkinti lytinę aistrą. Išlipusi iš mašinos 17-metė iškart paskambino į policiją, tačiau pareigūnai sučiupti vairuotojo nebespėjo. Aiškėja, kad seksualiai smurtaujantis pavežėjas – maždaug 40 metų vyras.

REKLAMA

Sekmadienį 6 ryte „Bolt“ pavežėją iškvietusi 17-metė paauglė norėjo nuvažiuoti iš Justiniškių į centrą, tačiau kelionė baigėsi seksualiniu smurtu. Policija skelbia, kad vairuotojas privertė merginą ranka tenkinti jo lytinę aistrą, o nepilnametė esą tuo metu buvo neblaivi. 

„Pati mergina išlipo iš automobilio, buvo išleista, ir iškart paskambino į policiją, pati kreipėsi“, – teigia policijos atstovas Ramūnas Matonis.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau atvykusiems pareigūnams vairuotojo iškart po įvykio sučiupti nepavyko. Jis jau buvo išvažiavęs. Paaiškėjo, kad vyras yra maždaug 40 metų. Už tokį nusikaltimą prieš nepilnametę jam gresia iki 8 metų kalėjimo. 

REKLAMA

„Detalių negalėčiau atskleisti. Kadangi yra nepilnametė, seksualinis nusikaltimas. Mergina tiesiog teigė, kad vairuotojas kalbėjo ir lietuvių kalba, ir rusų kalba“, – tikina R. Matonis.

Pavežėjų programėlės vadovas Lietuvoje sako, kad į įmonę policija dar nesikreipė.

„Paprastai, vairuotojo prieigą prie platformos sustabdome, o pasitvirtinus informacijai apie netinkamą elgesį arba nusikaltimą – blokuojame visam laikui“, – teigia „Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, policija tikina, kad pranešimai apie priekabiaujančius taksistus – retenybė.

„Keletą pranešimų irgi esame gavę, kad bandė galimai priekabiauti vairuotojai prie jaunų merginų, bet tai nėra labai dažni pranešimai“, – sako R. Matonis.

Jaunų merginų patirtys – traumuojančios

Tačiau, anot vienos iš su seksualinio smurto prevencija dirbančios organizacijos įkūrėjų Rugilės Butkevičiūtės, moterys dažniausiai nesikreipia į policiją, jei viskas pasibaigia tik priekabiavimu ir žodžiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Esą maždaug prieš metus, kai panašią istoriją patyrė kita vilnietė, organizacija paragino moteris anonimiškai dalintis tokiais atvejais. Moteris papasakojo, kaip „Bolt“ vairuotojas Asifas ją nuvežė prie ežero ir vertė su juo pasimylėti, įkyriai kabinėjosi, bet moteriai pavyko pasprukti.

„Tikrai gavome kokias po to atvejo bent jau 5–6 [istorijas] ir, kai dalinamės karts nuo karto naktine ekonomika, vis gaunam tų istorijų“, – tikina R. Butkevičiūtė.

REKLAMA

Štai vienos iš naujausių istorijų, kuriomis dalijosi merginos:

„Taksi vairuotojas 22 val. įlipant man į mašiną, mėgino išjungti pornografiją.“

„Tai baigėsi kojų graibymu. Man ir taip šokas buvo, tai tiesiog kažkaip šitą patirtį smegenys užblokavo, manau, nes per miglą prisimenu.“

R. Butkevičiūtė pasakoja vieną itin įsimintiną istoriją, kai tą patį vakarą moteris du kartus patyrė seksualinį smurtą.

„Kai prieš ją smurtavo intymus jos partneris ir ją išvarė į lauką, ji išsikvietė taksi, verkė. Ir taksistas pradėjo prie jos seksualiai priekabiauti, glostė jai kojas, sako aš tave paguosiu, pasinaudojo padėtimi“, – pasakoja R. Butkevičiūtė.

REKLAMA

Moterys pasakoja ir daugybę istorijų, kaip pavežėjai ir taksistai leidžia sau klausinėti nepadorių klausimų, siūlo mylėtis.

„Gal tau patinka dėmesys, ar turi draugą, vis tiek su kažkuo myliesi, gal norėtum pasimylėti“, – merginos istoriją pasakoja R. Butkevičiūtė.

Svarsto keisti įstatymą

Nepaisant to, kad priekabiauja įvairių tautybių taksistai, taip pat ir lietuviai, po bangos nusiskundimų dėl priekabiavimų, ar netinkamo paslaugų suteikimo, kai kurie politikai ėmėsi spręsti kitataučių pavežėjų problemą. Parlamentaras Laurynas Kasčiūnas sako, kad spalį Seime parlamentarai svarstys Kelių transporto kodeksą, pagal kurį pavežėjo paslaugas galėtų teikti tik asmuo, kuris turės ES vairuotojo pažymėjimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Manau, tai apsaugotų mus nuo įvairių veikėjų, kurie už vairo ne tik chuliganiškai vairuoja, bet dar ir gali turėti kitokių minčių“, – teigia konservatorius L. Kasčiūnas.

R. Butkevičiūtė sako, kad vienas iš kovos su tokiu seksualiniu smurtu būdų – švietimas.

„Jei vaikus ugdysime pažinti netinkamą elgesį, nesielgti netinkamai, tai tikrai bus didesnė tikimybė, kad jie užaugę negalvos, jog jei yra išgėrusi mergina, kad aš galiu ja pasinaudoti“, – sako R. Butkevičiūtė.

O tiems, kurie susidūrė su panašiomis situacijomis, visų pirma reikėtų sustabdyti automobilį, ir tiesiog nutraukti kelionę, o jei vairuotojas prašymą ignoruoja – kuo greičiau bandyti skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

užsakė taksi per programėlę. automatiškai užsidega auto nr, maršrutas, laikas. jūs ką bl, nuo ryto iki vakaro negalit rasti vairuotojo ?
Prisileidžia visokių murzių, lietuviškai nekalbančių seksualinių nukrypėlių. Tada po to jau kiša savo supstą Stambulo konvenciją
Tai ko tos malaletkos girtos važineja lai namie sedi ir nelaka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų