Ginekologas-akušeris įspėja moteris, kada sunerimti dėl nevaisingumo

Nevaisingumas – problema, kurios mąstai sparčiai didėja visame pasaulyje. Pasaulinė sveikatos organizacija suskaičiavo, kad su nevaisingumu susiduria 60-80 milijonų porų. Daugybė porų planuojančios šeimos pagausėjimą susiduria su įvairiomis sveikatos problemomis, kurias dažnai lydi ir psichologinės.

„Moterų nevaisingumas dažnesnis. Vyrų nevaisingumas sudaro 30-40 procentų bendroje struktūroje, 40-50 procentų moterų, 10-20 procentų abiejų ir apie 10 procentų neaiškios etiologijos“, – laidai „Būk sveikas“ komentavo ginekologas-akušeris Heraldas Stankevičius.

Jo teigimu, pagrindinės moterų nevaisingumo priežastys skiriasi. „Moterims dažniausiai pasitaiko ovuliacijos sutrikimai, kiaušintakių sutrikimai, pratekamumo bėda. Tai šiek tiek retesnė problema. Be abejo svarbią dalį užima endometriozė“, – teigė specialistas.

Vaisingumui kenkia ir nuolatinė partnerių kaita, rūkymas ir alkoholio vartojimas, tam tikrtų medikamentų vartojimas. Įtakos turi ir moters amžius.

Pasak gydytojo, norint pastoti itin svarbu rasti aukso viduriuką tarp sveikos mitybos, poilsio ir darbo režimo. Visgi kada vertėtų sunerimti, kad galbūt turite sveikatos problemų, kurios trukdo susilaukti kūdikio?

Visą reportažą žiūrėkite:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų