Išsvajotajį Eurolygos atkrintamųjų etapą Kauno „Žalgiris“ antradienį pradėjo istorine nesėkme. 43 taškus pelnę ir klubo antirekordą pasiekę žalgiriečiai nė iš tolo neprilygo Stambulo „Fenerbahče“.

Šarūno Jasikevičiaus kariauna pirmą atkrintamųjų mūšį pralaimėjo 33 taškų skirtumu (43:76) ir serijoje iki 3 pergalių atsilieka 0:1.

Stambule antradienį žaidė viena komanda. Nė karto namuose nepralaimėję „Fenerbahče“ krepšininkai priekyje buvo nuo pat pirmųjų minučių, o didelės intrigos Turkijoje neliko jau iki ilgosios pertraukos (21:38).

Tiesa, pernelyg nerimauti žaliai-baltiems sirgaliams nėra ko – Lietuvos čempionus egzaminuoja bendrai pati geriausia šio sezono Eurolygos komanda, kuriai neprilygo nei Maskvos CSKA, nei Madrido „Real“, nei jokia kita turnyro ekipa.

Negana to, stambuliečius treniruoja Š. Jasikevičiaus vyresniuoju broliu ir mokytoju vadinamas Željko Obradovičius, jau ne kartą savo ypatingomis strategijomis nustebinęs visą Europą.

Taip nutiko ir antradienį, kuomet viena „Fenerbahče“ ataka po įspūdingos kombinacijos baigėsi taikliu tritaškiu metimu.

Ketvirtojo kėlinio metu šis metimas komandas nutolino triuškinančiu skirtumu (65:39), o žalgiriečiai gynėjai, nors ir akivaizdžiai stengėsi iš visų jėgų, priežnuodžių tokiam puolimui nerado.

Išvydus savo „kolegos“ idėjos išpildymą Š. Jasikevičiui neliko nieko kita, kaip demonstratyviai paploti Ž. Obradovičiaus pusėn.