Ekspertai abejoja, kad šiemet žmonėms pavyks įgyti „bandos imunitetą“ nuo Covid-19

Pasauliui jau metus kovojant su koronavirusu, apie jį sužinome vis daugiau įdomybių. Štai Italijos tyrėjai išsiaiškino, kad jų šalyje koronavirusu jauna moteris sirgo dar 2019-ųjų lapkritį. O Amerikoje pirmą kartą fiksuotas didžiųjų beždžionių užsikrėtimas koronavirusu nuo žmonių. Visam pasauliui skubant kuo greičiau paskiepyti žmones – ekspertai labai abejoja, kad šiemet žmonijai pavyks įgyti „bandos imunitetą“.

Milano universiteto mokslininkai, tirdami duomenis, jog užsikrėtimą koronavirusu kartais gali išduoti tik odos susirgimas – netikėtai koronavirusą aptiko dar užpernai lapkritį paimtuose jaunos, 25-erių Italijos sostinės gyventojos odos mėginiuose.

Tarptautinės mokslininkų komandos atradimas išspausdintas Britų medicininiame dermatologijos žurnale. 2019-ųjų pabaigoje Milano gyventoja taip ir neišsiaiškino, kodėl jos oda buvo nusėta raudonomis dėmėmis. Dabar paaiškėjo. O tuo pačiu paaiškėjo ir tai, kad Italijoje koronavirusas veikiausiai plito net kelis mėnesius anksčiau nei registruotas pirmas oficialus atvejis – pernai vasario pabaigoje.

Apie dar vieną įdomų atradimą paskelbė ir San Diego zoologijos sodas Kalifornijoje. Sausio 6 d. čia ėmė kosėti keli gorilų bandos nariai. Į laboratoriją nusiuntus jų išmatų mėginius – jose rasta koronaviruso.

„Jos jaučiasi neblogai, jaučia silpnus simptomus. Mes jas stebime. Bet jos geria, valgo ir bendrauja“, – sako zoologijos sodo atstovė Lisa Peterson.

Koronavirusu gorilas veikiausiai užkrėtė besimptomis sodo darbuotojas. Ir panašu, kad tai pirmas oficialus didžiųjų beždžionių užsikrėtimas koronavirusu nuo žmonių.

Virusui toliau plintant antra „Pfizer-BioNTech“ vakcinos nuo koronaviruso doze paskiepytas 78-erių išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas. Kaip ir pirmą kartą jis skiepijosi viešai.

Tuo metu Ispanijos Madride veikiančios didelės COVID pacientų ligoninės personalas šią savaitę džiaugiasi tik pirmomis „Pfizer-BioNTech“ vakcinų dozėmis. Čia kasdien su mirtina liga kovoja 600 medikų. Juos planuota pradėti skiepyti dar savaitgalį, bet planus sugriovė Ispaniją užgriuvusi didžiausia per pusę amžiaus sniego audra.

REKLAMA

Europoje netrukus bus pradėta naudoti ir kompanijos „Moderna“ vakcina. Štai Olandijoje, kaip ir Lietuvoje, į logistikos sandėlius jau atvyko pirmasis šios vakcinos siuntinys, turėsiantis metams garantuoti juo pasiskiepijusių žmonių imunitetą. ES šiuo metu skuba patvirtinti ir britų “Astrazeneca” sukurtą vakciną.

O Palestina sudarė sutartį su Rusija dėl rusiškos vakcinos „Sputnik V“ pirkimo. Pačioje Rusijoje dideliu populiarumu pasigirti negalinti vakcina, Palestiną pasieks anksčiausiai kitą mėnesį. Izraelis žada netrukdyti vakcinos importui.

Pasauliui skubant pasiskiepyti nuo koronaviruso, Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad šiemet žmonijai vargu ar pavyks įgyti „bandos imunitetą“ nuo koronaviruso, kai atsparumą virusui įgyja 60-70 proc. populiacijos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų