Amerikos lietuviai sukūrė įspūdingą reginį: siunčia linkėjimus sausio 13-osios proga

Artėjant sausio 13-ajai mus pasiekia įspūdingi vaizdai iš vakarinės Amerikos pakrantės, ikoniško Santa Monikos paplūdimio Los Andžele. Ten gyvenantys lietuviai, Laisvės gynėjų dienos išvakarėse siunčia mums linkėjimus, sausio 13-osios prisiminimus ir tūkstančius neužmirštuolių, kurios įspūdingai papuošė smėlio pakrantę. 

Trispalvė ir tikra neužmirštuolių pieva. Laisvės gynėjų dienos išvakarėse tūkstančiai neužmirštuolių pražydo Ramiojo vandenyno pakrantėje, Santa Monikos paplūdimyje, Los Andžele.

O pasigrožėti pieva ir prisiminti lemtingą mūsų istorijai 1991-ųjų sausio 13-osios naktį čia susirinko Amerikos lietuviai.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Amerikos lietuviai sukūrė įspūdingą reginį: siunčia linkėjimus sausio 13-osios proga

„Sausio 13 d. svarbi tuo, kad toks esminis lūžis Lietuvos naujųjų laikų istorijoje, mūsų kovoje už nepriklausomybę. O tą naktį aš buvau – nors 30 metų praėjo, bet atsimenu labai puikiai – buvau tuo metu studentas ir visą tą naktį teko praleisti prie Seimo rūmų. Ir tikrai buvo kraupoka naktis, niekad nepamiršiu aš jos“, – sako Amerikos lietuvis Saulius Kajota.

„Mano nuomone labai svarbi jaunimui ta diena, kad jie žinotų kaip ta laisvė atėjo į šiuos laikus. Nes ta naktis mano šeimai buvo įsimintina. Tuo metu mes lankėmės Los Andžele, lankėm čia gyvenančius tėvus ir buvau su sūnumi, kuris buvo vienų metukų. Ir tą naktį pabudau viena, nematydama savo šeimos, pradėjau ieškoti kambariuose, kur jie visi dingo naktį. Ir radau prigludusius prie televizoriaus, ir išsigandusius“, – pasakoja Amerikos lietuvė Sigita Barysienė.

 „Sausio 13-oji diena pakeitė mūsų visų istoriją. Lietuvos žmonės, per jų galybę atkovojo laisvę. Paminėti ir tikrai nulenkti galvas tautai, Lietuvai ir tiems herojams, kurie iškovojo mūsų tėvynės laisvę“, – teigia Amerikos lietuvė Rasa Šilkaitienė.

„Mes turėjome giminių Lietuvoje. Ir mes juos palaikėme būdami čia – Amerikoje. Mes eidavome į Amerikos ambasadą, kad valdžia išgirstų Lietuvos šūkį: kad būtų laisva!“, – kalbėjo lietuvių bendruomenės pirmininkas Raimundas Šilkaitis.

REKLAMA

„Aš pagalvojau nupiešti televizijos bokštą su žmogeliukais susikabinusiomis rankomis“, – sako 7 m. Los Andželo lietuvė Alissa Nida Warren.

Beje šios gražios iniciatyvos išvakarėse Santa Monikos pakrantėje nutiko lietuvius nustebinęs malonus siurprizas.

„Šia iniciatyva mes norime parodyti, kad net ir gyvenant taip toli nuo Lietuvos, net ir prabėgus trims dešimtmečiams – laisvės gynėjų atmintis yra gyva. Los Andželo ir visos Amerikos lietuviai, kurie patys įdėjo labai daug pastangų, kad Lietuva taptų ir išliktų laisva – jie tikrai prisimena kodėl mes esame laisvi ir dėkingi už laisvės gynėjų pasiaukojimą ir drąsą“, – pasakoja laikinoji konsulė Los Andžele Agnė Gurevičienė.

Šilčiausius linkėjimus į už beveik 10 tūkst. km esančią Lietuvą siunčiantys Los Andželo lietuviai Santa Monikos pakrante ir štai taip skraidino trispalvę, riedėdami riedučiais ir ilgosiomis riedlentėmis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų