Šios dienos prieš 30 metų Vytas nepamirš niekada: veidą perskrodusi kulka paliko ne tik randus

Nors garsiausiai minima yra Sausio 13 d., skaudūs Lietuvai įvykiai prasidėjo jau kelias dienas prieš tai. Sausio 11 d. iš Šiaurės miestelio išvažiavo tankai, kurių pajudėjimas reiškė strategiškai Lietuvai svarbių objektų šturmą. 

Buvo užimtas anksčiau sukarintai organizacijai priklausęs Dosaff pastatas Kaune, krašto apsaugai priklausantys pastatai visoje Lietuvoje, o Vilniuje prie Spaudos rūmų suvažiavę kareiviai pradėjo čia susirinkusių gynėjų kraujo liejimą, kur nukentėjo ir pirmoji auka.

Tuo metu ant Spaudos rūmų stogo stovėjo Krašto apsaugos departamento darbuotojas Vytas Lukšys. Vyras TV3 laidai „Karštai su tv3.lt“ papasakojo, kaip siekdamas vandens srove apginti automato buože trankomą garbaus amžiaus senjorą buvo apšaudytas pats. 

„Papulkininkas Kustriu pradėjo daužyti žmones su prikladu, o aš jį apipyliau vandeniu iš brazvoito, tai jis į mane šovė – visos kulkos į mane“, – pasakojo V. Lukšys.

Krašto apsaugos departamento darbuotojui buvo peršautas veidas. Atsivėrus didžiulei skylei veide vyras neteko sąmonės ir tapo pirmuoju pasipriešinimo sovietams nukentėjusiuoju. 

„Kulka pataikė į nosį ir čia (pro skruostą – aut. pas.) išėjo, kritau ir viskas – pagalvojau, kad miriau“, – TV3 laidai „Karštai su tv3.lt“ teigė V. Lukšys.

Vyras be sąmonės gulėjo pusvalandį, o ją atgavęs pats su peršautu veidu išėjo į lauką.

„Aš iki lango atėjau, nušokau, priėjo desantininkai, man čia mėsos kabo, tai sako „čia su juo jau nieko gero“, padarė desantininkai koridorių, aš ramiai išėjau, mane jau už rankų paėmė žmonės ir nuvedė į greitąją“, – pasakojo departamento darbuotojas. 

Po kiek laiko Vytautas suprato, kad tik per stebuklą liko gyvas, tačiau po šūvio į veidą jo laukė ilgas gydymas, kuriam pasibaigus vyras vėl gynė Lietuvą.

„Paskui išvežė į Vokietiją ir ten man burną darė, tai ten dar porą mėnesių, rugpjūčio mėnesį aš jau vėl gyniau Seimą, ant stogo gulėjau su šautuvu“, – sakė V. Lukšys. 

REKLAMA

Užėmus Spaudos rūmus sausio 11 dienos vakare buvo užimtas ir Vilniaus geležinkelio mazgas. Iš Rudaminos į Vilnių buvo permesta dar 50 tankų. Iš Panemunės į Vilnių – dešimtys dengtų karinių automobilių. Tokiu būdu pasiruošta įvykdyti Sausio 13 d. tikslus. 

Daugiau apie dramatiškų įvykių pradžią ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite pirmadieniais 19:30 val. per TV3 televiziją. 

Visą laidą pamatykite čia:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą Karštai su tv3.lt“.


Rašyti komentarą...
J
Jurga
2021-01-11 20:49:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai gerai prisimenu tą dieną.Bet klausimėlis,ar dėl tokios Lietuvos kovota?Ar V.Lansbergis gali ramiai miegot,viską lietuvėlėj isdraskęs,ispardavinėjęs?Vaikai į uzsienius isdūmė,nes nebuvo is ko gyvent?Ar tokia jau grazi,mano Lietuva?
Atsakyti
-9

M
Mmmm
2021-01-11 20:34:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Globalinė valdžia pasirengė: Nuo sausio 1 d. valdžia pasirengė nuginkluoti tautą, kad nesipriešintų išbuožinimui

Atsakyti
-2

D
Darius
2021-01-12 12:45:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš nesuprantu, Jūs pilnai suprantat iš kokio rėžimo pabėgom? Ir šito rėžimo žmonės buvo ipratę grobstyti ir ten toj šalį tai dar vyksta. Jaunimas ten net negali laisvai keliauti ir semtis patirties iš užsienio, laisvos prekybos nėra. Ar matot, kaip kitos šalys bando pabėgti iš to rėžimo ir koks smurtas prieš juos vykdomas ??? Taip dar Lietuvoj yra to rėžimo propoguojančiu žmoniu, bet su kiekviena karta jo mažiau. Džiaukimės turėdami laisva Lietuva ir ja kurkim patys!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų