Šiandien – lygiai metai, kai Kinija paskelbė apie pirmą Covid-19 auką

Praėjo lygiai metai nuo tos dienos, kai Kinija paskelbė apie pirmą oficialią pasaulio koronaviruso auką. O šiandien virusas vien oficialiai pražudė kone du milijonus žmonių visame pasaulyje ir kova tęsiasi. Britanijoje šiandien pradeda darbą masinės žmonių vakcinacijos punktai, o skiepytis nuo viruso pasaulio žmones ragina net popiežius Pranciškus.

Spalvingas kamuoliukas su ataugomis per metus pasaulyje pražudė jau beveik 2 mln. žmonių. Ir dar mažiausiai 90 mln. susargdino. Šiandien – sausio 11-ąją – lygiai metai nuo tos dienos, kai informaciją apie koronaviruso židinį Uhane visaip slėpusi Kinija paskelbė apie pirmą oficialią šio viruso auką. Kinai su virusu kovoja iki šiol – šiandien sostinėje Pekine karantinas paskelbtas pusei milijono gyventojų po aptikto naujo nedidelio viruso židinio.

Kinai su virusu kovoja iki šiol – šiandien sostinėje Pekine karantinas paskelbtas pusei milijono gyventojų po aptikto naujo nedidelio viruso židinio.

Pekinas, beje, šiandien pažadėjo į Uhaną pagaliau įsileisti ir PSO ekspertus, tirti koronaviruso kilmę. PSO misija Uhane turi didelę politinę reikšmę, mat Kinija pastaraisiais mėnesiais bando ištrinti istoriją apie koronaviruso kilmę Kinijoje, iki šiol neįsileido ir PSO ekspertų.

„Kinijos vyriausybė sutiko sausio 14 d. įsileisti PSO ekspertų komandą ir leisti jiems su mūsų atstovais tirti koronaviruso kilmę“, – sako užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijian.

 

Tuo metu Britanijoje šiandien pradeda veikti 7 dideli masinės vakcinacijos punktai, kai kurie jų įrengti futbolo stadione, teniso klube. Iki vasario vidurio britai planuoja paskiepyti 15 mln. didžiausioje rizikoje esančių britų. Kas savaitę skiepą turėtų gauti 2 mln.

JK mirtys nuo koronaviruso jau perkopė 81 tūkst.. šalyje be kita ko siaučia ir nauja, užkrečiamesnė koronaviruso atmaina.

„Kitos kelios savaitės bus blogiausios per šią pandemiją, kalbant apie ligonių skaičius. Taigi kol pradės veikti vakcinos – o to reikės palaukti dar kelias savaites – reikia smarkiai pasistengti“, – pakoja vyriausias sveikatos patarėjas Chris Whitty.

REKLAMA

 

Dvi didelės masinio vakcinavimo stotelės pradėjo veikti ir Niujorke, JAV. Viena Brukline, kita Bronkso rajone. Ir dar kelios mažesnės.

Niujorko meras planuoja tokių mieste įrengti 250 ir taip pagreitinti kol kas nuo grafiko atsiliekantį amerikiečių vakcinavimą. JAV yra patvirtinusi dvi: „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ vakcinas.

Neabejoti vakcinomis pasaulio žmones net paragino popiežius Pranciškus, kuris pats žada pasiskiepyti šią savaitę.

„Tai nėra paprastas pasirinkimas, o moralės klausimas. Nes ant kortos pastatyta ne tik jūsų sveikata ir gyvybė, bet ir aplinkinių. Nesuprantu, kodėl kai kurie žmonės kalba, jog vakcinos pavojingos. Jei gydytojai mums duoda vaistą, kuris negali rimtai pakenkti – reikia tuo naudotis. Pasaulyje egzistuoja savižudiškas neigimas, kurio negaliu paaiškinti. Bet jūsų privalote skiepytis“, – teigia popiežius Pranciškus.

Tuo metu Japonijoje aptikta dar viena nauja koronaviruso forma, į šalį, panašu, atkeliavusi iš karštosios Brazilijos, kurioje nepaisant stabiliai aukšto mirčių skaičiaus žmonės, rodos, nė neketina laikytis apribojimų ir plūsta į paplūdimius.

Iš Brazilijos šiaurės vakarų Amazonės valstijos į Tokiją sausio 2-ąją parskridusių keliauninkų organizme rasta koronaviruso forma skiriasi nuo JK ir PAR aptiktų atmainų. O Britanijoje siaučianti koronaviruso forma jau oficialiai aptikta ir mūsų kaimyninėje Latvijoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų