Vilniaus klinikinėje ligoninėje – chaosas: sergančius ne koronavirusu išvaro namo

Situacija slysta iš rankų: 2514 naujų COVID-19 infekcijų perą. Tokio aukšto sergamumo Lietuva dar nebuvo mačiusi. Vilniaus ligoninės skelbia, kad kitą savaitę visame regione gali pritrūkti medikų, kurie gydytų COVID-19 sergančius ligonius.

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė galutinai užveria planinių paslaugų skyrių duris. Karantinui neveikiant valdžia pristatė naujų galimų ribojimų planą, jame numato ir galimą parduotuvių uždarymą.

Prezidentas Gitanas Nausėda neatmeta galimybės, kad Lietuvoje gali teks skelbti nepaprastąją padėtį.

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, įsikūrusioje Antakalnio mikrorajone, vis daugiau pacientų, sergančių COVID-19. Dėl to įstaiga užveria duris kitiems ligoniams. Čia stabdomos visos planinės paslaugos, iškeliama dalis ligonių, nebus suteikiama skubi pagalba.

„Nuo šiandien dienos yra planuojama uždaryti Antakalnio 57 ir visiškai nebus jokios paslaugos teikiamos Antakalnio ligoninėje. Dėl to turėsime papildomai šiam savaitgaliui 60-imt vietų“, – sako Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

„Kadangi tokia situacija Lietuvoje, toks sergamumo padidėjimas. Mes esame priversti tą planą vykdyti – uždaryti terapinio ir chirurginio skyrius, čia pradėti gydyti COVID-19 pacientus“, – pasakoja Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius.

Tam, kad Vilniaus regione tilptų COVID-19 pacientai, kasdien vidutiniškai reikia surasti 35 laisvas lovas. Tiesa, didžiausia problema ne vietos, o medikų trūkumas. Šiuo metu neaišku, ar Vilniui užteks COVID-19 pacientus galinčių prižiūrėti medikų.

„Deja, bet nepakanka Antakalnio ligoninėje darbuotojų, tai papildomos vietos ar lovos galės būti atidaromos tik radus personalą, arba pasitelkus vienokias ar kitokias komandas darbui“, – teigia A. Bilotienė-Motiejūnienė.

Šiuo metu visose Lietuvos ligoninėse guli 1940-imt COVID-19 pacientų.

„Čia, matyt, būsime pasiekę savo maksimumą, šiame etape, kadangi visur trūksta personalo ir, jeigu toliau laikysis tokiam lygmenyje kreivės ir didės, gali būti didelės problemos. Lovų yra, bet nėra, kas dirba“, – kalbėjo A. Bilotienė-Motiejūnienė.

REKLAMA

Jau dabar ligoninės stengiasi palatose guldyti tik pačius sunkiausius ligonius.

„Visi medikai dirba labai sunkiomis, ekstremaliomis, katastrofiškomis sąlygomis. Yra labai didžiulė psichologinė įtampa, fizinė įtampa. Kadangi atvyksta sunkūs pacientai, jie dūsta, jiems reikia pagalbos. Labai noriu visų paprašyti, laikykitės visų rekomendacijų, laikykitės atstumų, nesibūriuokite, nesilankykite prekybos centruose, kai to nereikia, padėkite visiems, padėkite vieni kitiems ir padėkite medikams“, – sako N. Markevičius.

Per vakar Lietuvos laboratorijos aptiko 2514 naujų infekcijų. Tai didžiausias skaičius nuo pat pandemijos pradžios. Per vakar nuo COVID-19 mirė dar 26 žmonės.

„Mes netikim virusu, lakstom, judam, bendraujam, užsikrečiam, tada atsiduriam gydymo įstaigose ir dabar gydymo įstaigos pasiekė tokį momentą, kada nebespėja visko padaryti“, – pasakoja laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Aurelijus Veryga pirmadienį siūlys didelius pokyčius parduotuvėse ir turgavietėse. Galimi keli ribojimų variantai. Pirmasis, prekybos vietose galėtų lankytis mažiau žmonių. Vienam asmeniui skiriamą prekybos plotą norima didinti nuo 10 iki 15 ar net 20 kvadratinių metrų.

Gali trigubai būti mažinamas leidžiamas maksimalus žmonių kiekis didžiausiuose prekybos, pramogų centruose.

Kitas variantas dar griežtesnis: Vyriausybė svarstys, ar uždaryti visas prekybos vietas, išskyrus vaistines, maisto, optikos, veterinarijos ir ortopedijos prekių parduotuves. Taip pat galėtų veikti prekyba internetu, leidžiant dirbti tik prekių atsiėmimo punktams. Panašūs ribojimai veikė pavasarį, pirmojo karantino metu.

REKLAMA

Laisvalaikio paslaugos nebebūtų skirstomos į individualias ir grupines. Dėl to visos pramogos būtų uždraustos. Išimtys galiotų tik profesionaliems sportininkams.

Valstybinėse įstaigose neliktų dalinio nuotolinio darbo. Jei įmanoma, visos institucijos dirbtų tik nuotoliniu būdu.

Mokyklos ir visa popamokinė veikla veiktų tik nuotoliniu būdu.

„Bus kalbama tiek apie priemones darbo vietoms, ką būtų galima griežčiau reglamentuoti. Nuotolinį darbą, kaukių dėvėjimą. Tikrai, manau, klausim dėl ugdymo proceso peržiūrėjimo, ar būtų galima dar kažką pasižiūrėti. Veryga dar šiandien planuoja įvesti privalomą kaukių dėvėjimą darbe, ne tik posėdžių metu, išskyrus atvejus, kai asmuo patalpoje sėdi vienas“, – teigia A. Veryga.

Prezidentas Gitanas Nausėda užsiminė ir apie nepaprastosios padėties įvedimą Lietuvoje. Tokio rėžimo gali prireikti tik dėl vieno ribojimo, kurio Lietuvos gyventojai dar nebuvo matę – komendanto valandos. Griežtesnių ribojimų planą palaiko ir Prezidentūros sveikatos ekspertų tarybos narys Vytauto didžiojo universiteto rektorius Juozas Augutis.

„Turim imtis priemonių ir nebe vien tik įkalbinėjimų, o prekybos centrų, ne maisto prekių, mokyklų darbo, gydymo įstaigose griežtesnių priemonių. Visur ten, kur yra didžiausi to viruso sklaidos šaltiniai. Juos reikia imtis priemonių“, – kalbėjo Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Juozas Augutis.

Daugiau informacijos apie galimus ribojimus Vyriausybė planuoja pateikti kitą savaitę.


Rašyti komentarą...
V
VILMAI
2020-12-04 20:57:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponia Vilma,o ką patarsi daryt kai atveža dūstatį žmogų,žiopčiojantį kaip žuvį ant kranto,kokių kitų ligų ieškot kur tokį ligonį dėt palikt uždust namie ar kur jį dėt,gal įjunk proto likučius.
Atsakyti
-3

A
Aburgenas
2020-12-04 21:04:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl jūs nerasot kad negydot zmoniu kiek žmogui tereik jei jo negydo mano žmona serg bronhine asma ji buvo bilioteni jos negyde tik bilioteni tai kas lauke tuo žmogaus karona ar ne pribaiget zmonis paskui rasot karona melagiai
Atsakyti
-5

A
2020-12-04 21:10:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ot naujiena, seniai kitų ligų nėra tik covid 19
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų