DIENOS PJŪVIS. Ar reikia dar labiau sugriežtinti karantiną?

Lietuvoje – dar vienas per parą nustatytų naujų koronaviruso atvejų skaičius. Nors ministrų kabinetas trečiadienį kiek sugriežtino karantino metu galiojančius draudimus, kalbama, kad karantinas turėtų būti griežtinamas dar labiau. O ką apie tai mano mokslininkai? 

Apie tai – portalo tv3.lt pokalbis su mokslininku Vaidotu Zemliu-Balevičiumi.

Portalas tv3.lt primena, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 2450 naujų COVID-19 ligos atvejų, dėl koronaviruso mirė 17 žmonių. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius per parą nuo pandemijos pradžios. Ligoninėse gydomi 1949 COVID-19 pacientai, 149 iš jų – reanimacijoje.

Ministrų kabinetas trečiadienį sugriežtino karantino metu galiojančius draudimus. Nuo ketvirtadienio būriuotis viešose vietose galės ne daugiau nei du asmenys, išskyrus šeimos narius. Taip pat sugriežtinti reikalavimai prekybininkams.

Iki šiol viešose vietose žmonės galėjo burtis ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis. Trečiadienį įvestas griežtesnis apribojimas – galima būriuotis ne daugiau nei dviem asmenims, išskyrus šeimos narius. Šis ir kiti priimti apribojimai įsigalioja nuo ketvirtadienio.

„Kadangi situacija ir toliau išlieka sudėtinga, nors turime jau stabilius skaičius, nebe augančius, bet jie išlieka tikrai labai dideli, tai sukelia tikrai labai didelį krūvį ir sveikatos sektoriui. Todėl, atsižvelgdami į esamą situaciją, siūlome koreguoti, papildyti Vyriausybės nutarimą“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį kalbėjo laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Ne daugiau dviejų asmenų, laikantis ir kitų būtinų sąlygų, gali dalyvauti ir neformaliojo ugdymo užsiėmimuose. Taip pat šios sąlygos galioja teikiant apgyvendinimo paslaugas ir organizuojant religines apeigas. 

Taip pat Vyriausybė pritarė drausti visose parduotuvėse, prekybos centruose bei paslaugų teikimo vietose vykdyti prekybą laikinose prekybos vietose, išskyrus prekybą maisto produktais, pirotechnikos priemonėmis ir prekybines saleles.

REKLAMA

Taip pat Vyriausybė ne draudžia, bet rekomenduoja prekybininkus susilaikyti nuo akcijų reklamavimo. 

Visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose rekomenduojama nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių (išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kt.), kurios didina pirkėjų ir lankytojų srautus tam tikru itin trumpu laiku ir tam tikroje vietoje. Rekomendacija negalioja prekybai internetu.


Rašyti komentarą...
!
!!!
2020-12-03 17:01:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baikit cirka ir įveskit tokį karantiną kuris buvo pavasarį ko dar laukiat jus žmonės šakėm užbadys už šitokį genocida lazda turi du galus
Atsakyti
0

a
as
2020-12-03 18:26:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokie cia sugrieztinimai, juokingai graudu. Iveskit sugrieztinimus kaip pavasari, tada ir rezultatu sulauksite. Dabar sventes arteja, tai baisu vien pagalvojus kas bus. Visur bus svenciama, nes verslininkai tik giriasi kaip zmones rezervuoja sventems viesbucius, sodybas, sales. Parduotuves, prekybos centrai pilni zmoniu. Valdzia tik kritikavo pries tai buvusius, bet nicnieko nepadare situacijai suvaldyti.
Atsakyti
-1

W
W.w.
2020-12-03 18:00:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
kol nebus uždaryti didieji prekybos centrai,nieko nebus.bet valdžiai pataikaujant centrams,juk runkelių gyvybės nieko vertos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų