Pirmąją žiemos dieną – Klaipėdos botanikos naujus pumpurus krauna per 10 augalų

Specialistai sako, kad neįprastai šiltas ruduo pajūryje gamtai visai susuko galvą. Nors už lango jau pirmoji žiemos diena, tačiau Klaipėdos universiteto botanikos sode žydi gėlės. O kai kurie tik vėlyvą pavasarį pražysti turintis augalai, lyg niekur nieko gruodžio pirmąją sukrovė pumpurus.

Klaipėdos universiteto Botanikos sodo direktorė apžiūrinėja rožių krūmą ir netiki savo akimis. Šiandien pirmoji žiemos diena, o sode žydi ar net naujus pumpurus krauna per dešimt skirtingų augalų.

„Labai dažnai dabar galime matyti tokias magnolijas su tokiais žiedynais. Tai reiškia jie yra pasiruošę pavasariui žydėti“, – sako Botanikos sodo direktorė Asta Klimienė.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pirmąją žiemos dieną – Klaipėdos botanikos naujus pumpurus krauna per 10 augalų

Pumpurus jau krauna ir tik vėlyvą pavasarį pražystanti alyva.  Ją aplenkė kitas pavasarinis augalas – forsitija. Lyg niekur nieko iškleidė geltoną savo žiedą.

O kai kurie augalai dar visai neseniai botanikos sodo lankytojus džiugino žiedais, ir juos numetę, atrodo jau pasiruošė žiemai, tačiau pražydo ir vėl. Pavyzdžiui, gudobelė.

„Viršūnėje prieš keletą savaičių žydėjo pilnumoj. Dabar vėl išlenda nauji švieži žiedeliai. O hortenzijų labai keistas dalykas. Tai jau žiedai,  kurie nužydėjo. Jau viskas. Bet va, pažiūrėkite. Yra nauji, kurie skleidžiasi“, – pasakoja A. Klimienė.

Vis dėlto, nors pasižiūrėti gražu, tačiau toks žiedų krovimas augalams tikrai ne į naudą.

„Todėl, kad jie silpsta, todėl, kad ligos dauginasi. Tai yra tikrai neįprasta. Ir mus tikrai gražu pamatyti levandas, rožes žydinčias, bet mes vis tik ruošiamės Kalėdoms“, – teigia A. Klimienė.

O štai sinoptikai sako, kad šiemet gamta apie žiemą ar Kalėdas nė negalvoja. Šis ruduo pajūryje ypač šiltas. Vidutinė temperatūra net keliais laipsniais viršijo vidurkį.

„Vidutinė temperatūra viso rudens buvo 3 laipsniais aukštesnė už standartinę klimatinę normą. O pats šilčiausias buvo lapkričio mėnuo, – beveik 4 laipsniais aukštesnė temperatūra už klimatinę normą“, – kalbėjo sinoptikė Elvyra Latvėnaitė.

Sinoptikai prognozuoja, jog šią savaitę Klaipėdoje paskutinėmis darbo dienomis atšals, tačiau savaitgalį temperatūra vėl šoktels net iki 8 laipsnių šilumos, tad gali būti, jog uostamiesčio botanikos sode gėlės žydės ir toliau.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų