Ukraina ir Rusija toliau fiksuoja antirekordus, o JK skelbia suvaldžiusi plitimą

Įsižiebė viltis, kad dar iki Naujųjų Europoje bus patvirtinta vakcina nuo koronaviruso. Po to, kai į Europos vaistų administraciją kreipėsi dvi vakcinų kūrėjos – „Moderna“ ir „Pfizer“ – agentūra iki gruodžio 29-osios pasižadėjo apsispręsti. Tuo tarpu, kai daugelis šalių – tarp jų ir Ukraina bei Rusija ir toliau fiksuoja koronaviruso antirekordus, Jungtinė Karalystė skelbia suvaldžiusi jo plitimą.

57-erių ukrainietė Halyna serga koronavirusu, sunkiai kvėpuoja ir jau daugiau nei savaitę savo namų lovoje laukia vietos Bila Cerkvos ligoninėje.

„Mano mama dūsta ir verkia. Nežinau ką daryti. Ji sako: „Bandau kvėpuoti, bet negaliu.“ O aš bejėgė. Noriu padėti, bet negaliu“, – sako ligonės dukra Olga.

Visgi jos dukrai Olgai pavyko rasti išeitį. Ji kreipėsi į Kijevo labdaros organizaciją, kuri siunčia gydymo nesulaukiantiems žmonėms deguonies aparatus.

Organizacijai vadovauja Lesia Lytvynova. Vienoje rankoje nuo skambučių netylantis telefonas , kitoje – jos trijų mėnesių kūdikis. Moteris pasakoja, kad jau išsiuntė per 150 deguonies aparatų pacientams, kurie arba negali patekti į laisvų vietų neturinčias Ukrainos ligonines, arba iš jų išleidžiami dar nepasveikę. Moteris kaltina valdžią, kad ši deramai nepasiruošė epidemijai ir džiaugiasi, kad jos organizacijai dar išvis pavyko įsigyti gyvybes gelbstinčių aparatų.

„Paskambino pirmas, antras, trečias pacientas, o tada pasidarė aišku, kad valdžia, kaip visada, atitrūkusi nuo žmonių, kad neketina daryti nieko, kad mes kaip nors išvengtume tokios situacijos“, – pasakoja organizacijos vadovė Lesia Lytvynova.

Su koronavirusu kovojanti Ukraina kiek lengviau atsikvėpė tik vakar, kai paros užsikrėtusiųjų skaičius nesiekė 10-ies tūkstančių, tačiau šiandien jau skelbiama apie daugiau nei 12 tūkstančių infekuotųjų, tad kova su virusu toli gražu nesibaigia.

Tuo metu Rusijoje ir mirčių, ir naujų užsikrėtimų antirekordai. Trečią dieną iš eilės šalyje nustatoma daugiau nei po 26- is tūkstančius užsikrėtusiųjų ir šis skaičius tik auga. Na, o per pastarąją parą COVID-19 nusinešė 569 gyvybes – tai didžiausias aukų skaičius nuo epidemijos šalyje pradžios.

REKLAMA

Kiek geresnės žinios iš Jungtinės Karalystės, kuri skelbia jau suvaldžiusi antrąją koronaviruso bangą ir dar šią savaitę ketina švelninti karantiną.

Be to, britų leidinys „The Guardian“ skelbia, kad šalies ligoninėms jau nuo gruodžio 7-osios farmacijos milžinė „Pfizer“ ruošiasi pradėti tiekti vakciną. Tiesa, vakcina dar nėra patvirtinta, tad masinio skiepijimo planus Jungtinei Karalystei gali tekti atidėti. Tačiau jau aišku viena. Tiems, kurie skiepytis atsisakys, tikriausiai užsivers medicinos įstaigų, laisvalaikio ir pramogų vietų, kitų institucijų durys. Bent taip siūlo už vakcinavimą šalyje atsakingas ministras, pritaria ir premjeras.

„Mes negalime sau leisti atitraukti kojos nuo žvėries gerklės, negalime atsipalaiduoti. Negalime prarasti viruso kontrolės dar kartą“, – teigia Jungtinės Katalystės premjeras Borisas Johnsonas.

Beje, „Pfizer“, vakciną kurianti su Vokietijos farmacijos bendrove „BioNTech“, šiandien kreipėsi į Europos vaistų agentūrą dėl vakcinos patvirtinimo skubos tvarka. Tą patį dar vakar padarė amerikiečių įmonė „Moderna“. „BioNTech“ tikina, kad jeigu vakcina bus patvirtinta, skiepijimus Europoje būtų galima pradėti dar iki šių metų pabaigos. Šiandien Europos vaistų agentūra pranešė, kad neeilinį posėdį dėl vakcinos patvirtinimo surengs vėliausiai iki gruodžio 29-osios.


Rašyti komentarą...
V
Virusas
2020-12-02 11:22:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jei jau vakcina yra, ko ta guma tempia dėl tų posėdžių ir patvirtinimu. Skiepykit greičiau, nelaukdami savo suplanuotos trečios bangos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų