Moteris prabilo apie vaikystėje patirtą išprievartavimą: dėl to negali atleisti savo motinai

Kristinai buvo vos septyneri, kai ji patyrė patėvio smurtą ir seksualinę prievartą. Tačiau artimiausias žmogus mama tada jos neapgynė. Po 23-ejų metų Kristina pati tapo mama ir nutarė prabilti, už ką savo mamai gyvenime niekada neatleis. Situacija laidoje „TV Pagalba“ domėjosi Renata Šakalytė ir Edgaras Navickas.

Kristina pasakoja, kad savo motinai ji niekada nerūpėjo, o ją užaugino dabar jau a.a. močiutė, kuri atstojo ir tėvą, ir motiną. Po išprievartavimo motina toliau liko gyventi su savo dukros skriaudėju, o Kristina atsidūrė vaikų namuose. Šiandien labiausiai Kristiną skaudina tai, kad už savo veiksmus patėvis liko nenubaustas, o prie to labiausiai prisidėjo jos motina. 

„Mama liudijo, kad nieko man nebuvo... Ji matydavo viską, ką man darydavo patėvis, bet ji tiesiog eidavo už jį, ne už dukrą. Jis buvo iškrypėlis, buvo grįžęs iš įkalinimo įstaigos ir daug kas tai žinojo. Už tai jis ir sėdėjo... Motina turbūt bijojo jį prarasti, nes nebegalės išlaikyti savo vaikų“, – su ašaromis akyse pasakojo Kristina.

Šiandien Kristinai 30-metų ir ji pati yra dviejų vaikų mama. Ji atskleidė, kad ankstyvoje jaunystėje patyrusi seksualinę prievartą tapo uždara ir daug ko bijojo.

„Man buvo sunku, kol susitaikiau su ta mintimi.... Man prastai sekėsi mokykloje, negalėdavau mokytis, nepabaigiau dvylikos klasių. Aš bijodavau eiti į mokyklą, bėgdavau iš pamokų, kad tik mokykloje nebūti. Eidavau į kapines ir ten būdavau... Meluodavau močiutei, kad einu į mokyklą ir sedėdavau prie kapų. Bijodavau kažkam kažką sakyti, nes bijodavau, kad būsiu atstumta“, – skaudžia patirtimi dalijosi laidos pašnekovė.

Moteris prabilo apie patirtą išprievartavimą: dėl to negali atleisti savo motinai

Kristinos motina Renata tvirtina, kad sugyventinio smurtą slėpė, nes bijojo jo keršto ir grasinimų.

„Aš bijojau. Bijojau, nes nuo jo aš tiek kentėjau“, – laidos metu apgailestaus Kristinos motina. 

REKLAMA

Kristinos pasakojimą išklausiusi Renata Šakalytė jautriai sureagavo į moters patirtį ir pati sunkiai tramdė ašaras.

„Mes labai mažai apie tai kalbame garsiai ir galvojame, kad tokie dalykai nutinka tik filmuose, knygose... Bet seksualinis smurtas prieš vaikus labai gaila, bet dažniausiai vyksta pačioje artimiausioje aplinkoje. Ir mes kalbame dėl to garsiai, kad daugiau nebūtų tokių mamų, kurios išsigąstų, nes mes puikiai matėme, kaip tai atsiliepia tų vaikų gyvenimams. Mes kalbame tam, kad suaugusieji sužinoję apie tokias vaikų patirtis neužmerktų akių ir darytų viską, kad tie, kurie skriaudžia ir žaloja mažus vaikus, sulauktų reikiamo atpildo...“, – reziumavo R. Šakalytė. 

Visą jautrų dukros ir motinos pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „TV pagalba“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną 16:30 per TV3. 

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
M
M
2020-12-05 13:58:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nudeti tokia boba ,kuri meapgina savo vaikų, bet melyscisau į televiziją su kažkada buvusiom bedom ,nes niekam neįdomu ir dabar jau ne laikas aikčioti ,čia to akiplesom žurnalistams norisi knistis po žmogaus gyvenimą ,nes taip ir išgarsėja ir pinigų daugiau, o kad moteris gal nenori viesinti to vaikystės siaubo, ar nepagalvojai tu Pagalyte ?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų