REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įžiebus miestų kalėdines egles, netyla diskusijos, kuri gražiausia ir verčiausia liaupsių. Savo nuomonę čia turi ir bene garsiausias šalies dizaineris Juozas Statkevičius, tačiau jam klausimų kelia ir sostinės eglutės kaina. Vilniaus žaliaskarė jau tituluojama ir gražiausia visoje Europoje, bet paaiškėjo, kad balsus europiečiai atidavė matydami praėjusių metų sostinės eglutę.

Įžiebus miestų kalėdines egles, netyla diskusijos, kuri gražiausia ir verčiausia liaupsių. Savo nuomonę čia turi ir bene garsiausias šalies dizaineris Juozas Statkevičius, tačiau jam klausimų kelia ir sostinės eglutės kaina. Vilniaus žaliaskarė jau tituluojama ir gražiausia visoje Europoje, bet paaiškėjo, kad balsus europiečiai atidavė matydami praėjusių metų sostinės eglutę.

REKLAMA

Nors ir ne visi, bet kai kurie miestai jau spėjo įžiebti savo kalėdines eglutes. O lietuviai, kaip žinia, ne tik krepšinio, ar Eurovizijos ekspertai, bet ir kalėdinių eglučių specialistai. Tad jau prasideda diskusijos, kurio miesto eglė yra gražiausia. 

26 metrų pločio ir 24 metrų aukščio Vilniaus eglė papuošta 6 tūkstančiais eglišakių, 800 žaisliukų ir beveik 4 kilometrų ilgio šviečiančia girlianda. O jis viduje – mažesnė, tradicinė eglutė. Visa tai kainavo 95 tūkstančius eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Štai, ką mano vilniečiai:

„Labai puiku eglutė, galiu pasakyti, nereikia čia išsigalvoti, žiūrėkit, kokia viduj graži, kokia tradicinė, kokia jinai… nu labai, labai gražu.“

REKLAMA

„Kadangi vilnietė, tai vilniečiams, tikriausiai, pati gražiausia, vilniečių, mūsų širdies eglė visa.“

Sostinės eglę įvertino ir ją gyvai apžiūrėjęs dizaineris Juozas Statkevičius.

„Man patinka, aš nežinau, man simpatiškai atrodo, gražu, tiktai aš jau žiūriu, kur jau čia tie 95 tūkstančiai, niekaip nelabai galiu suprast. Kadangi darau renginius, žinau, kiek kainuoja apšvietimas, konstrukcijos ir visa kita. Tai… na tiek to“, – sako dizainieris Juozas Statkevičius.

Tradiciškai vilniečiai dairosi ir į Kauno žaliaskarę, kuri šiemet puošta morengais:

„Čia tikra eglė, žaislai, girliandos, nu matosi, kad kalėdinė naujametinė, o ten pūkai kažkokie galbūt.“

REKLAMA
REKLAMA

„Kaimietiškas tas požiūris. Mano kaime bernai gražesni, mano kaime mergos gražesnės. Tai va čia tas.“

Kaunui eglutė atsiėjo 78 tūkstančius eurų. Morengais puošta eglė. Jos viduje – cukrinis miesto objektų maketas.

Štai, ką sako Kaune sutikti gyventojai:

„Mes esam kėdainiečiai, atvažiavom pasaugoti anūką, tiesiog džiaugiamės, kad Lietuvoj yra toks miestas, kaip Kaunas, su savo unikalumu, su savo idėjomis, nes kas metai stebina, nėr lygių.“

„Kaunas visada gražiausiomis eglutėmis pasipuošia. Tiesiog taip jau gaunasi. O Vilnius jau giriasi, kad jų bus vėl gražiausia Europoje. Pažiūrėsim, nemanau. Kaunas elegantiškesnis eglučių klausimais.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nežinau, kam čia lyginti tas eglutes, kiekvienais metais lygina ir lygina, kiekvienam miestiečiui sava eglutė gražiausia.“

Iš didžiųjų miestų eglė įžiebta ir Panevėžyje. Po fiasko 2013-aisiai, kai 300 litų kainavusi eglė sukėlė pašaipų bangą visoje šalyje, dabar Panevėžys neberizikuoja. Šiemet baltaskarei nepagailėta 39 tūkstančių. Savo nuomonę išsakė ir panevėžiečiai:

„Dabar atvažiuojant kaip tik su dukra pasitarėm, kad gražiausia šiuo metu yra Panevėžio iš visų matytų.“

„Nu, aišku, kad mūsų, tokia įdomi, netradicinė, Kauno irgi visai graži, bet mūsų man vis tiek gražiausia. Daug kas iš mūsų pažįstamų nusprendė, kad Vilniaus šiemet nelabai.“

REKLAMA

„Nu Vilniuje per daug marga, tų visokių spalvų, o Kauno, aš nežinau, kažko tai trūksta ten, bet ko, tai… čia reikėtų galvot.“

Klaipėdiečiai išlaiko tradiciją – miestą puošia gyva, miestiečių dovanota eglė. Ji dar tik puošiama, o įžiebta bus šeštadienį. Miestui eglės, Teatro aikštės puošyba ir fejerverkai kainuos 89 tūkstančius:

„Dailios formos, sidabrinė, kaip sakant klaipėdietiška. Ten dirbtinės, o čia tikra, natūrali.“

„Jo, kiekvienais metais, bet nu man tai jinai patinka, klaipėdiečiai pinigų nenaudojam belekam. Bet šiaip iš tikrųjų labai patiko.“

„Kam čia reikalinga, taip ar taip tų švenčių nebus, tai kam čia tos eglės? Kam čia tas, su viena ranka glosto, su kita atiminėja, tai arba užsidarom ir neturim eglės, arba einam visi ir pramogaujam.“

REKLAMA

Pagrindinis Kalėdų akcentas dar tik puošiamas ir Šiauliuose:

„Vilniaus, mačiau internete, nelabai sužavėjo. Prieš porą metų buvo gražesnės.“

Marijampolės valdžia taip pat ruošiasi eglės įžiebimui. Bet kada jis bus – nesako. Nenori, kad per pandemiją žmonės susirinktų į krūvą. Štai, ką jie mano:

„Taip, žinoma, kad graži. Turi būt graži. Ir bus graži.“

„Man Kauno visai nebloga. Panevėžio nebloga. Vilniaus nelabai šiemet man, kažkokia keista.“

Be Vilniaus, Kauno ir Panevėžio savas eglutes jau įžiebė ir Širvintos, Jonava, Akmenė, Visaginas. Beje, Vilniaus eglutė vieno kelionių portalo pripažinta, kaip gražiausia visoje Europoje. Tačiau susisiekus su reitingo kūrėjais, paaiškėjo, kad balsavo kiek daugiau nei 10 tūkstančių europiečių, o už Lietuvos sostinę jie balsus atidavė matydami praėjusių metų miesto eglę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jos visos yra labai gražios, tas yra labai pagirtina, labai džiaugiuosi tų žmonių meniniu skoniu, kurie darė tas eglutes, puošė. Aš manau, kad didieji miestai turėtų turėti vieną sumą pinigų ir tada jie galėtų lygiaverčiai konkuruot. O mažesni, pavyzdžiui, Širvintos, Panevėžys ar Šiauliai kitą sumą pinigų ir tada mes matytume, kaip viskas išradingai vyksta“, – pasakoja J. Statkevičius.

Nemažai miestų žaliaskares ketina įžiebti jau artėjantį savaitgalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų